Week 04

Friday-Saturday, December 22-23

At Spring Hill
Corey Hill Memorial Duals

Flagler Palm Coast 61, Nature Coast 16
106: Trent Burke (FPC) p. Owen Cavanaugh, 1:01. 113: Joseph Rizzo (FPC) d. Aaron Gentz, 7-5. 120: John Johnson (FPC) tf. Trent Troy, 16-0. 126: Christian Sheppard (FPC) p. Anthony Garcia, 2:16. 132: Andrew Dance (FPC) p. Jaxson Morris, 3:58. 138: Avery Holder (FPC) fft. 145: Billy Fetzner (NC) md. Kevin Funk, 10-2. 152: Michael Martins (FPC) p. Cameron Carolio, 1:13. 160: Curtis Brock (FPC) p. James Aponte, 1:02. 170: Adam Basas (FPC) ID over Dajour Morgan. 182: Wilbur Thomas (FPC) tf. Theodore Silverthorn, 16-1. 195: Ashton Harding (NC) fft. 220: Tyler Irigoyen (FPC) p. Corey Peterson, 1:01. 285: Michael Weston (NC) p. Martin Cinelli, 4:56.

Flagler Palm Coast 46, Hernando 33
106: Burke (FPC) p. Heaven-Leigh Jackson, 4:37. 113: Devontre Williams (FPC) p. Jonathon Britton, 1:34. 120: Johnson (FPC) p. William Gould, 2:45. 126: J Lisk (H) d. Sheppard, 11-9. 132: Joshua Hulse (H) p. Dance, 1:48. 138: Holder (FPC) p. Michael Brown, 1:02. 145: Martins (FPC) p. Joshua Pritz, 4:30. 152: Bronson Tafelski (H) p. Funk, 2:58. 160: Brock (FPC) p. Boston Tafelski, 3:20. 170: Austin McCombs (H) p. Basas, 1:23. 182: Thomas (FPC) md. Fernando Valdez, 9-1. 195: Alex Espinal (H) fft. 220: Irigoyen (FPC) p. Rodney Owens, 1:14. 285: Qwenton Caney (H) p. Cinelli, 3:23.

Flagler Palm Coast 63, St Stephen’s Episcopal 12
106: Burke (FPC) fft. 113: Jake Manning (SSE) p. Williams, 3:55. 120: Johnson (FPC) fft. 126: Sheppard (FPC) fft. 132: Dance (FPC) fft. 138: Holder (FPC) p. Max Manning, 1:25. 145: Funk (FPC) fft. 152: Martins (FPC) fft. 160: Brock (FPC) fft. 170: Basas (FPC) fft. 182: Thomas (FPC) d. Parker Lansberg, 6-3. 195: Double fft. 220: Irigoyen (FPC) fft. 295: Cinelli (FPC) fft.

Flagler Palm Coast 60, Chamberlain 21
106: Jordan King (Ch) d. Burke, 10-7. 113: Rizzo (FPC) fft. 120: Johnson (FPC) p. Zackary Manning, 1:03. 126: Sheppard (FPC) fft. 132: Dance (FPC) p. Jonathan Vasquez, 2:45. 138: Holder (FPC) p. Murad Jones, :23. 145: Funk (FPC) p. Jonah Roa, 1:45. 152: Martins (FPC) p. Brandon Ramirez, 1:00. 160: Brock (FPC) p. Connor McNeely, 1:49. 170: Marco Echevarria (Ch) p. Basas, 2:34. 182: Thomas (FPC) p. Jacob Roa, 1:55. 195: Jose Cervera (Ch) fft. 220: Irigoyen (FPC) fft. 285: Earnest Johnson (Ch) p. Cinelli, 3:40.

Flagler Palm Coast 69, Land O’Lakes 12
106: Burke (FPC) p. Morgan Ray, 2:22. 113: Williams (FPC) d. Kyle Eldridge, 6-4. 120: Johnson (FPC) p. Dante Reese, :55. 126: Sheppard (FPC) fft. 132: Dance (FPC) fft. 138: Holder (FPC) fft. 145: Funk (FPC) p. Jarod Wright, 1:04. 152: Martins (FPC) p. Scott Kren, 2:50. 160: Brock (FPC) fft. 170: Basas (FPC) fft. 182: Thomas (FPC) p. Angel Vasquez, :40. 195: Elijah Capshaw (LOL) fft. 220: Irigoyen (FPC) p. Anthony Jay, :25. 285: Malcolm Hayman (LOL) p. Cinelli, 3:24.

Flagler Palm Coast 54, St Cloud 24
106: Burke (FPC) fft. 113: Rizzo (FPC) d. Cale Willett, 7-0. 120: Johnson (FPC) p. Justin McGinley, 1:24. 126: Sheppard (FPC) fft. 132: Dance (FPC) fft. 138: Holder (FPC) p. Jesuel Caraballo, :22. 145: Martins (FPC) p. Sean Seery, :36. 152: Wilfredo Martinez (StC) p. Funk, 3:04. 160: Brock (FPC) d. Christian Rangel, 8-5. 170: Valdemar Guerra (StC) p. Basas, 1:21. 182: Thomas (FPC) p. Matthew Jones, :35. 195: Bryce Bakken (StC) fft. 220: Fidel Lara (StC) fft. 285: Cinelli (FPC) p. Brandon Garcia, 1:05.

Springstead 37, Flagler Palm Coast 30
106: Dominic Nardiri (Spr) d. Burke, 3-2. 113: Kris Ortiz (Spr) md. Williams, 13-0. 120: Thomas McCane (Spr) d. Johnson, 6-5. 126: Tanner Kublick (Spr) p. Sheppard, 3:26. 132: Luis Perez (Spr) p. Dance, 6:00. 138: Holder (FPC) d. Chris Morales, 5-3. 145: Tommy Barker (Spr) d. Martins, 10-9. 152: Funk (FPC) fft. 160: Brock (FPC) p. Dillon Housel, :45. 170: Basas (FPC) fft. 182: Chase Landgraff (Spr) fft. 195: Thomas (FPC) d. Trenton Shenefield, 3-1. 220: Irigoyen (FPC) p. Christian Reynolds, 1:00. 285: James Spencer (Spr) p. Cinelli, 3:49.
Records: Flagler Palm Coast 10-2. Next competition: Flagler Palm Coast at Somerset Scuffle, January 5-6.

At Clay County Fairgrounds
St Johns River Conference/Bob Jordan Duals

Standings: Fleming Island 8-0, Matanzas 7-1, Middleburg 6-2, Bartram Trail 5-3, Nease 4-4, Orange Park 3-5, Palatka 2-6, Pedro Menendez 1-7, St. Augustine 0-8.
Rd 1: Matanzas 53, Middleburg 21; Pedro Menendez 47, St. Augustine 11; Bartram Trail 48, Orange Park 28; Fleming Island 72, Palatka 9.
Rd 2: Middleburg 44, Pedro Menendez 24; Matanzas 51, Bartram Trail 30; Fleming Island 84, St. Augustine 0; Nease 55, Orange Park 17.
Rd 3: Middleburg 42, Bartram Trail 36; Fleming Island 80, Pedro Menendez 0; Matanzas 54, Nease 20; Orange Park 36, Palatka 24.
Rd 4: Fleming Island 80, Middleburg 0; Bartram Trail 42, Nease 33; Matanzas 69, Palatka 12; Orange Park 42, St. Augustine 18.
Rd 5: Middleburg 35, Nease 33; Bartram Trail 58, Palatka 18; Orange Park 39, Pedro Menendez 27; Matanzas 78, St. Augustine 6.
Rd 6: Nease 48, Palatka 24; Fleming Island 66, Orange Park 6; Bartram Trail 45, St. Augustine 9; Matanzas 69, Pedro Menendez 7.
Rd 7: Middleburg 54, Palatka 18; Nease 48, St. Augustine 18; Fleming Island 58, Matanzas 9; Bartram Trail 60, Pedro Menendez 24.
Rd 8: Middleburg 48, Orange Park 19; Palatka 30, St. Augustine 22; Nease 48, Pedro Menendez 12; Fleming Island 64, Bartram Trail 13.
Rd 9: Middleburg 42, St. Augustine 12; Matanzas 60, Orange Park 24; Palatka 31, Pedro Menendez 30 (criteria); Fleming Island 61, Nease 9.

Round 1
(first match at 132)
Matanzas 53, Middleburg 21
106: Shaun Culbreth (Mat) p. Gabriel Burch. 113: Tazz Hampton (Midd) d. Ethan Goodman, 6-2. 120: Hunter Ganion (Midd) p. Nick Lipka. 126: Josh Bower (Mat) p. Logan Kline. 132: Lawrence Russo (Mat) d. Chris Burch, 4-2. 138: Griffin Wilder (Mat) p. Jacob Ganion. 145: Tyrone Jones (Mat) tf. Storm Mercado, 16-0. 152: Dustin Tollison (Midd) p. Amedeo Pieroni. 160: Bryce Williams (Midd) p. Sean LeBeau. 170: Jon Bradford (Mat) p. Chris Conaway. 182: Sam Russo (Mat) fft. 195: Tyrel Scheltz (Mat) fft. 220: Logan Wells (Mat) fft. 285: Cecil Bermudez (Mat) d. Justin Borchardt, 8-5, OT.

Pedro Menendez 47, St. Augustine 11
106: Double forfeit. 113: Double fft. 120: Justin Whitty (PM) p. Traci Coleman. 126: Robert Iglesias (PM) tf. Gabriel Galloza, 15-0. 132: Jose Ruiz (SA) fft. 138: Collin Tanner (PM) p. Cedric Diaz. 145: Connor Spossey (PM) fft. 152: Sean Jones (PM) fft. 160: David Soule (PM) fft. 170: Tracey Beshara (SA) tf. Alex Cathcart. 182: Dane Litzinger (PM) fft. 195: Double fft. 220: Double fft. 285: Wyatt Williams (PM) fft.

Bartram Trail 48, Orange Park 28
106: Cathan Simpson (BT) fft. 113: Davon Bailey (OP) p. Trevor Tagarelli. 120: Cameron Broughton (OP) p. Austin Richards. 126: Dean Ganci (OP) md. Jerry Gomer, 10-0. 132: Ryan Kolaitis (BT) fft. 138: Joseph Governara (BT) fft. 145: Double fft. 152: Caleb Sutherland (BT) p. Zach McWhite. 160: Jacob Bennett (BT) p. Robert McGlynn. 170: William King (BT) p. William Evans. 182: Jacob Moore (OP) fft. 195: Reed Danielson (OP) p. Brooks Harp. 220: Kolton McDaniel (BT) p. Reese Sheehan. 285: Justin Thompson (BT) fft.

Fleming Island 72, Palatka 9
106: Louis Gagliardo (FI) p. Wesley Dallas, :18. 113: Briar Jackson (FI) p. Drevon Wallace, 1:43. 120: Albie Snedaker (FI) p. Ontarius Reid, :28. 126: Jacob Sandoval (FI) p. DJ Nealy, :36. 132: Jaquan English (FI) fft. 138: Dalton Williams (FI) fft. 145: Vince Hauser (FI) p. Logan Flores, 1:02. 152: Luke Chop (FI) fft. 160: Trace Insalaco (FI) fft. 170: Paul Detwiler (FI) p. Jacob Carreras, :56. 182: Jeffrey Lascano (FI) fft. 195: Jalyn Robinson (FI) fft. 220: Bryan Smith (P) d. Raul Gonzalez, 8-1. 285: Ira Dixon (P) p. Evan Sheets, 2:31.

Round 2
(first match at 138)
Middleburg 44, Pedro Menendez 24
106: Hampton (Mid) fft. 113: G. Burch (Mid) fft. 120: James Benton (Mid) fft. 126: Austin Benton (Mid) p. Iglesias, 3:57. 132: C. Burch (Mid) fft. 138: Mercado (Mid) tf. Tanner, 16-0. 145: Tollison (Mid) d. Spossey, 10-8. 152: Williams (Mid) p. Jones. 160: Soule (PM) p. Conaway, 3:23. 170: Cathcart (PM) p. Alex Nayfack, 1:59. 182: Litzinger (PM) fft. 195: Double fft. 220: Double fft. 285: Williams (PM) p. Borchardt, 1:51.

Matanzas 51, Bartram Trail 30
106: Culbreth (M) p. Simpson, :31. 113: Goodman (M) p. Tagarelli, :35. 120: Lipka (M) p. Richards, 1:20. 126: Stone White (M) p. Gomer, 3:34. 132: L. Russo (M) p. Kolaitis, :52. 138: Ian Eckert (M) p. Governara, :31. 145: Wilder (M) fft. 152: Jones (M) d. Sutherland, 4-0. 160: Bennett (BT) p. LeBeau, 2:55. 170: King (BT) p. Bradford, :40. 182: S. Russo (M) fft. 195: Harp (BT) p. Scheltz, 2:55. 220: McDaniel (BT) p. Wells, 3:16. 285: Thompson (BT) p. Bermudez, :57.

Nease 55, Orange Park 17
106: Trevion Demus (N) fft. 113: Brenden Teaman (N) tf. Bailey, 15-0. 120: Sean Arnold (N) d. Broughton, 8-2. 126: Ganci (OP) tf. Ali Baghalan, 17-0. 132: Leroy Heard (N) fft. 138: Jacob Satterfield (N) fft. 145: Braden Hill (N) fft. 152: Tanner Hill (N) tf. McWhite, 17-2. 160: Grayson Suggs (N) p. McGlynn, 5:44. 170: Kirill Kim (N) p. Evans, 1:25. 182: Moore (OP) p. Jarrod Case, 3:16. 195: Danielson (OP) fft. 220: Double fft. 285: Mike Roark (N) p. Sheehan.

Fleming Island 84, St. Augustine 0
106: Gagliardo (FI) fft. 113: Jackson (FI) fft. 120: Snedaker (FI) p. Coleman, :08. 126: Sandoval (FI) p. Galloza, :45. 132: English (FI) p. Diaz, 2:36. 138: Williams (FI) p. Ruiz, :44. 145: Hauser (FI) fft. 152: Chop (FI) fft. 160: Insalaco (FI) fft. 170: Detwiler (FI) p. Beshara, 1:33. 182: Lascano (FI) fft. 195: Robinson (FI) fft. 220: Gonzalez (FI) fft. 285: Sheets (FI) fft.

Round 3
(first match at 145)
Middleburg 42, Bartram Trail 36
106: G. Burch (M) p. Simpson, 5:39. 113: Hampton (M) p. Tagarelli, 1:36. 120: H. Ganion (M) p. Richards, 1:52. 126: A. Benton (M) p. Gomer, 5:15. 132: C. Burch (M) tf. Kolaitis, 17-2. 138: Mercado (M) p. Governara, 3:48. 145: Tollison (M) fft. 152: Sutherland (BT) p. Williams. 160: Bennett (BT) p. Conaway. 170: King (BT) p. Nayfack. 182: Double fft. 195: Harp (BT) fft. 220: McDaniel (BT) fft. 285: Thompson (BT) p. Borchardt.

Fleming Island 80, Pedro Menendez 0
106: Gagliardo (FI) fft. 113: Jackson (FI) fft. 120: Snedaker (FI) p. Whitty, :10. 126: Sandoval (FI) p. Iglesias, 3:07. 132: English (FI) fft. 138: Williams (FI) p. Tanner, 3:25. 145: Hauser (FI) d. Spossey, 9-3. 152: Chop (FI) p. Jones, 1:40. 160: Insalaco (FI) p. Soule, 1:18. 170: Detwiler (FI) p. Cathcart, 1:27. 182: Lascano (FI) p. Litzinger, 1:45. 195: Robinson (FI) fft. 220: Gonzalez (FI) fft. 285: Sheets (FI) p. Williams, :54.

Matanzas 54, Nease 20
106: Culbreth (M) d. Demus, 11-4. 113: Goodman (M) fft. 120: Arnold (N) p. Lipka, 1:33. 126: Bower (M) p. Baghalan, 1:17. 132: Russo (M) p. Heard, :49. 138: Satterfield (N) d. Eckert, 11-6. 145: Jones (M) p. B. Hill, :29. 152: T. Hill (N) tf. Pieroni, 4:13. 160: Suggs (N) p. LeBeau, 1:22. 170: Bradford (M) d. Kim, 5-4. 182: Russo (M) p. Case, 3:19. 195: Scheltz (M) fft. 220: Wells (M) fft. 285: Bermudez (M) p. Roark, 2:52.

Orange Park 36, Palatka 24
106: Dallas (P) fft. 113: Wallace (P) p. Bailey. 120: Broughton (OP) p. Reid. 126: Ganci (OP) p. Nealy. 132: Double fft. 138: Double fft. 145: Double fft. 152: McWhite (OP) p. Flores. 160: McGlynn (OP) fft. 170: Carreras (P) p. Evans. 182: Moore (OP) fft. 195: Double fft. 220: Danielson (OP) p. Smith. 285: Dixon (P) p. Sheehan.

Round 4
(first match at 152)
Fleming Island 80, Middleburg 0
106: Gagliardo (FI) p. G. Burch, 1:25. 113: Jackson (FI) tf. Hampton, 17-1. 120: Snedaker (FI) p. J. Benton, :58. 126: Sandoval (FI) fft. 132: English (FI) p. C. Burch, 3:03. 138: Williams (FI) p. Mercado, 4:48. 145: Hauser (FI) p. Tollison, 3:06. 152: Chop (FI) d. Williams, 8-4. 160: Insalaco (FI) p. Conaway, 1:11. 170: Detwiler (FI) p. Nayfack, :41. 182: Lascano (FI) fft. 195: Robinson (FI) fft. 220: Gonzalez (FI) fft. 285: Sheets (FI) fft.

Bartram Trail 42, Nease 33
106: Demus (N) p. Simpson, 2:36. 113: Tagarelli (BT) fft. 120: Arnold (N) ID over Richards. 126: Gomer (BT) p. Baghalan, 3:17. 132: Governara (BT) p. Heard, :22. 138: Satterfield (N) p. Kolaitis, :16. 145: B. Hill (N) fft. 152: T. Hill (N) d. Sutherland, 3-1. 160: Bennett (BT) d. Suggs, 9-6. 170: King (BT) d. Kim, 9-2. 182: Case (N) fft. 195: Harp (BT) fft. 220: McDaniel (BT) fft. 285: Thompson (BT) p. Roark.

Matanzas 69, Palatka 12
106: Culbreth (M) p. Dallas, :13. 113: Goodman (M) d. Wallace, 13-11. 120: Lipka (M) fft. 126: White (M) p. Nealy, 1:32. 132: L. Russo (M) fft. 138: Wilder (M) fft. 145: Jones (M) p. Flores, 1:57. 152: Pieroni (M) fft. 160: LeBeau (M) fft. 170: Carreras (P) p. Bradford, 1:56. 182: S. Russo (M) fft. 195: Scheltz (M) fft. 220: Wells (M) fft. 285: Dixon (P) p. Bermudez, 2:23.

Orange Park 42, St. Augustine 18
106: Double fft. 113: Bailey (OP) fft. 120: Broughton (OP) p. Coleman. 126: Ganci (OP) p. Galloza. 132: Diaz (SA) fft. 138: Ruiz (SA) fft. 145: Double fft. 152: McWhite (OP) fft. 160: McGlynn (OP) fft. 170: Beshara (SA) p. Evans. 182: Moore (OP) fft. 195: Danielson (OP) fft. 220: Sheehan (OP) fft. 285: Double fft.

Round 5
(first match at 160)
Middleburg 35, Nease 33
106: Hampton (M) p. Demus, :29. 113: G. Burch (M) fft. 120: Arnold (N) p. J. Benton, 3:21. 126: A. Benton (M) p. Baghalan, :48. 132: C. Burch (M) p. Heard, :48. 138: Mercado (M) tf. Satterfield, 5:59. 145: Tollison (M) p. B. Hill, 1:00. 152: T. Hill (N) d. Williams, 10-6. 160: Suggs (N) p. Nayfack, 1:02. 170: Kim (N) p. Conaway, :52. 182: Case (N) fft. 195: Double fft. 220: Double fft. 285: Roark (N) ID over Borchardt.

Bartram Trail 58, Palatka 18
106: Simpson (BT) md. Dallas, 19-9. 113: Wallace (P) p. Tagarelli, :21. 120: Richards (BT) fft. 126: Gomer (BT) p. Nealy, :50. 132: Kolaitis (BT) fft. 138: Governara (BT) fft. 145: Flores (P) fft. 152: Sutherland (BT) fft. 160: Bennett (BT) fft. 170: King (BT) p. Carreras, :50. 182: Double fft. 195: Harp (BT) fft. 220: McDaniel (BT) fft. 285: Dixon (P) p. Thompson, 2:31.

Orange Park 39, Pedro Menendez 27
106: Double fft. 113: Double fft. 120: Bailey (OP) p. Whitty, 20-5. 126: Broughton (OP) md. Iglesias, 17-8. 132: Ganci (OP) fft. 138: Tanner (PM) fft. 145: Spossey (PM) fft. 152: McWhite (OP) p. Jones. 160: Soule (PM) d. McGlynn, 7-4. 170: Cathcart (PM) p. Evans. 182: Moore (OP) p. Litzinger. 195: Danielson (OP) fft. 220: Sheehan (OP) fft. 285: Williams (PM) fft.

Matanzas 78, St. Augustine 6
106: Culbreth (M) fft. 113: Goodman (M) fft. 120: Lipka (M) p. Coleman. 126: White (M) p. Galloza. 132: Russo (M) p. Diaz. 138: Wilder (M) p. Ruiz. 145: Jones (M) fft. 152: Pieroni (M) fft. 160: LeBeau (M) fft. 170: Beshara (SA) p. Bradford. 182: Russo (M) fft. 195: Scheltz (M) fft. 220: Wells (M) fft. 285: Bermudez (M) fft.

Round 6
(first match at 138)
Nease 48, Palatka 24
106: Demus (N) p. Dallas, 1:12. 113: Double fft. 120: Arnold (N) p. Wallace, :55. 126: Nealey (P) DQ over Baghalan. 132: Heard (N) fft. 138: Satterfield (N) fft. 145: B. Hill (N) p. Flores, 1:30. 152: T. Hill (N) fft. 160: Suggs (N) fft. 170: Carreras (P) p. Kim, 1:25. 182: Case (N) fft. 195: Double fft. 220: Smith (P) fft. 285: Dixon (P) p. Barada, :59.

Fleming Island 66, Orange Park 6
106: Double fft. 113: Gagliardo (FI) p. Bailey, 1:29. 120: Snedaker (FI) d. Broughton, 7-2. 126: Sandoval (FI) p. Ganci, :37. 132: English (FI) fft. 138: Williams (FI) fft. 145: Hauser (FI) fft. 152: Chop (FI) p. McWhite, 4:30. 160: Insalaco (FI) fft. 170: Detwiler (FI) p. Evans, :36. 182: Lascano (FI) d. Moore, 5-3. 195: Danielson (OP) p. Robinson, 5:47. 220: Gonzalez (FI) fft. 285: Sheets (FI) fft.

Bartram Trail 45, St. Augustine 9
106: Simpson (BT) fft. 113: Stephen McDonald (BT) fft. 120: Tagarelli (BT) p. Coleman, :19. 126: Galloza (SA) p. Zachary Davis, :35. 132: Governara (BT) d. Diaz, 11-5. 138: Kolaitis (BT) fft. 145: Double fft. 152: Double fft. 160: Double fft. 170: Beshara (SA) d. Bennett, 5-1. 182: Double fft. 195: Harp (BT) fft. 220: McDaniel (BT) fft. 285: Thompson (BT) fft.

Matanzas 69, Pedro Menendez 7
106: Culbreth (M) fft. 113: Goodman (M) fft. 120: Lipka (M) p. Whitty. 126: Bower (M) fft. 132: L. Russo (M) fft. 138: Eckert (M) fft. 145: Jones (M) d. Spossey, 4-0. 152: Jones (PM) md. Pieroni, 13-1. 160: LeBeau (M) p. Soule. 170: Cathcart (PM) d. Bradford, 9-2. 182: S. Russo (M) p. Litzinger. 195: Scheltz (M) fft. 220: Wells (M) fft. 285: Bermudez (M) p. Williams.

 

Round 7
(first match at 145)
Middleburg 54, Palatka 18
106: G. Burch (M) p. Dallas, 3:45. 113: Hampton (M) p. Wallace, 1:32. 120: H. Ganion (M) fft. 126: Kline (M) p. Nealy, 1:05. 132: C. Burch (M) fft. 138: Mercado (M) fft. 145: Michael Higginbotham (M) p. Flores, 3:05. 152: Tollison (M) fft. 160: Conaway (M) fft. 170: Carreras (P) p. Nayfack, 1:10. 182: Double fft. 195: Double fft. 220: Smith (P) fft. 285: Dixon (P) fft.

Nease 48, St. Augustine 18
106: Demus (N) fft. 113: Double fft. 120: Arnold (N) p. Coleman, 1:43. 126: Galloza (SA) fft. 132: Diaz (SA) p. Heard, 3:19. 138: Satterfield (N) fft. 145: B. Hill (N) fft. 152: T. Hill (N) fft. 160: Suggs (N) fft. 170: Beshara (SA) p. Kim, 1:32. 182: Case (N) fft. 195: Double fft. 220: Double fft. 285: Gimmel (N) fft.

Fleming Island 58, Matanzas 9
106: Culbreth (M) fft. 113: Gagliardo (FI) md. Goodman, 8-0. 120: Snedaker (FI) p. Lipka, 1:23. 126: Sandoval (FI) d. White, 11-4. 132: English (FI) md. Russo, 11-0. 138: Williams (FI) d. Wilder, 6-5. 145: Jones (M) d. Hauser, 3-2, TB-1. 152: Chop (FI) p. Pieroni, :25. 160: Insalaco (FI) p. LeBeau, 2:24. 170: Detwiler (FI) p. Bradford, :30. 182: Lascano (FI) d. Russo, 2-1, UTB. 195: Robinson (FI) p. Scheltz, 1:50. 220: Gonzalez (FI) p. Wells, 4:58. 285: Sheets (FI) p. Bermudez, 3:06.

Bartram Trail 60, Pedro Menendez 24
106: Simpson (BT) fft. 113: McDonald (BT) fft. 120: Tagarelli (BT) p. Whitty. 126: Gomer (BT) fft. 132: Kolaitis (BT) fft. 138: Governara (BT) fft. 145: Spossey (PM) fft. 152: Jones (PM) fft. 160: Bennett (BT) p. Soule. 170: Cathcart (PM) fft. 182: Litzinger (PM) fft. 195: Harp (BT) fft. 220: McDaniel (BT) fft. 285: Thompson (BT) p. Williams.

Round 8
(first match at 152)
Middleburg 48, Orange Park 19
106: G. Burch (M) fft. 113: Hampton (M) p. Bailey. 120: Broughton (OP) md. H. Ganion. 126: Ganci (OP) d. J. Benton, 6-4. 132: C. Burch (M) fft. 138: Mercado (M) fft. 145: Tollison (M) fft. 152: Williams (M) p. McWhite. 160: Nayfack (M) fft. 170: Conaway (M) fft. 182: Moore (OP) fft. 195: Double fft. 220: Danielson (OP) fft. 285: Double fft.

Palatka 30, St. Augustine 22
106: Dallas (P) fft. 113: Wallace (P) fft. 120: Coleman (SA) fft. 126: Galloza (SA) p. Nealy. 132: Diaz (SA) fft. 138: Double fft. 145: Flores (P) fft. 152: Double fft. 160: Double fft. 170: Beshara (SA) md. Carreras, 14-5. 182: Double fft. 195: Double fft. 220: Smith (P) fft. 285: Dixon (P) fft.

Nease 48, Pedro Menendez 12
106: Demus (N) fft. 113: Double fft. 120: Arnold (N) p. Whitty. 126: Baghalan (N) fft. 132: Heard (N) fft. 138: Satterfield (N) fft. 145: Spossey (PM) p. B. Hill. 152: T. Hill (N) p. Jones. 160: Suggs (N) d. Soule, 11-6. 170: Kim (N) d. Cathcart, 2-1. 182: Case (N) p. Litzinger. 195: Double fft. 220: Double fft. 285: Williams (PM) p. Gimmell.

Fleming Island 64, Bartram Trail 13
106: Simpson (BT) fft. 113: Gagliardo (FI) p. Tagarelli, :29. 120: Snedaker (FI) p. McDonald, :16. 126: Sandoval (FI) p. Gomer, 5:27. 132: English (FI) p. Kolaitis, :17. 138: Williams (FI) DQ over Governara. 145: Hauser (FI) fft. 152: Chop (FI) fft. 160: Insalaco (FI) p. Bennett, 1:19. 170: Detwiler (FI) fft. 182: Lascano (FI) fft. 195: Robinson (FI) md. Harp, 8-0. 220: McDaniel (BT) p. Gonzalez, :51. 285: Thompson (BT) md. Sheets, 13-3.

Round 9
(first match at 160)
Middleburg 42, St. Augustine 12
106: G. Burch (M) fft. 113: Hampton (M) fft. 120: H. Ganion (M) p. Coleman, 1:43. 126: Kline (M) p. Galloza, 5:25. 132: Diaz (SA) p. Dalton Falana, 3:10. 138: J. Ganion (M) fft. 145: Tollison (M) fft. 152: Williams (M) fft. 160: Nayfack (M) fft. 170: Beshara (SA) p. Conaway, :40. 182: Double fft. 195: Double fft. 220: Double fft. 285: Double fft.

Matanzas 60, Orange Park 24
106: Culbreth (M) fft. 113: Goodman (M) p. Bailey. 120: Broughton (OP) p. Lipka. 126: Bower (M) fft. 132: L. Russo (M) fft. 138: Eckert (M) fft. 145: Jones (M) fft. 152: McWhite (OP) p. Pieroni. 160: LeBeau (M) fft. 170: Bradford (M) p. Evans. 182: Moore (OP) p. S. Russo. 195: Danielson (OP) p. Scheltz. 220: Wells (M) fft. 285: Bermudez (M) fft.

Palatka 31, Pedro Menendez 30 (criteria H)
106: Dallas (Pal) fft. 113: Double fft. 120: Wallace (Pal) p. Whitty. 126: Nealy (Pal) fft. 132: Double fft. 138: Double fft. 145: Spossey (PM) p. Flores. 152: Jones (PM) fft. 160: Soule (PM) fft. 170: Cathcart (PM) fft. 182: Litzinger (PM) fft. 195: Double fft. 220: Smith (Pal) fft. 285: Dixon (Pal) p. Williams.

Fleming Island 61, Nease 9
106: Demus (N) fft. 113: Gagliardo (FI) fft. 120: Snedaker (FI) d. Arnold, 4-2. 126: Sandoval (FI) p. Heard, :46. 132: English (FI) fft. 138: Williams (FI) d. Satterfield, 3-1. 145: Hauser (FI) p. B. Hill, 2:38. 152: T. Hill (N) d. Chop, 3-1, SV. 160: Insalaco (FI) md. Suggs, 18-7. 170: Detwiler (FI) p. Kim, :27. 182: Lascano (FI) d. Case, 7-4. 195: Robinson (FI) fft. 220: Gonzalez (FI) fft. 285: Sheets (FI) p. Gimmel, :58.

At Harmony

Christmas Tournament Duals (Parker only; scores on statewide page)
Cypress Creek 54, Terry Parker 29
106: Ivan Reyes (CC) fft. 113: Akemi Garcia (CC) p. Amber Goodbread, :20. 120: Joshua Mannix (CC) fft. 126: Amber Ruis (CC) p. Jalicia Hooper, 1:32. 132: Valentina Salerno (CC) fft. 138: Nathalie Solano (CC) fft. 145: Danielle Farmer (TP) p. Samantha Rivera, 2:46. 152: Michael Zito (CC) p. Ashley Saddler, :47. 160: Christopher Saladini (CC) p. Darius Farmer, :47. 170: Landon Dains (TP) tf. Alexander Pupo, 20-4 in 3:00. 182: Jose Candelario (TP) p. Anseley Sanon, :31. 195: Ben Sabella (TP) p. Dylan Torres, 1:42. 220: Bella Perez-Feliciano (CC) p. Andrew Bailes, :23. 285: Evan Jefferson (TP) fft.

Rockledge 54, Terry Parker 12
106: Double fft. 113: Goodbread (TP) fft. 120: Cameron Furnari (Roc) fft. 126: Chakkar Alexander (Roc) p. Hooper, 2:41. 132: Double fft. 138: Double fft. 145: Joshua Cutbirth (Roc) p. Andrew Hodges, :41. 152: Aidan Webb (Roc) p. Mina Gibson, :20. 160: Charles Alexander (Roc) p. Dar. Farmer, 1:35. 170: Dains (TP) p. Alejandro Ugas, 1:25. 182: Kemoy Ambrose (Roc) p. Jason Reed, 1:46. 195: Shomare Wright (Roc) p. Emily Mills, :48. 220: Jerianno Macklin (Roc) p. Bailes, :48. 285: Thomas Miller (Roc) p. Jefferson, :37.

Citrus 42, Terry Parker 30
106: Memphis Lord (Cit) fft. 113: Jacob Reynolds (Cit) p. Goodbread, :27. 120: Double fft. 126: Hooper (TP) fft. 132: Pedro Rodriguez (Cit) fft. 138: Double fft. 145: Jaycee Johnson (Cit) p. Dan. Farmer, :11. 152: David Miller (Cit) p. Saddler, 4:00. 160: Blake Coleman (Cit) p. Dar. Farmer, 1:12. 170: Dains (TP) p. Joshua Hagan, 1:50. 182: Candelario (TP) p. Brendin Johnson, 1:23. 195: Sabella (TP) p. Maxal Simpson, 2:50. 220: Drew Hess (Cit) p. Bailes. 285: Jefferson (TP) p. Quinton Dates, 2:16.

Osceola Pinellas 48, Terry Parker 30
106: Double fft. 113: Goodbread (TP) fft. 120: Kyle Sommerschuh (OP) fft. 126: Brandon Brogan (OP) p. Hooper, :27. 132: Henry Zuercher (OP) fft. 138: Daniel Weir (OP) fft. 145: Luke Hehn (OP) p. Hodges, :26. 152: Kyle Terepka (OP) p. Gibson, :30. 160: Julian Walsh (OP) p. Dar. Farmer, 1:17. 170: Dains (TP) p. Zuri McClary, 1:23. 182: Reed (TP) p. Jack Croy, 1:17. 195: Sabella (TP) p. Dylan Spencer, 4:15. 220: Wesley Sakacsi (OP) p. Bailes, :18. 285: Jefferson (TP) p. Ian Barto, :56.

Terry Parker 48, East River 30
106: Corrina Scott (ER) fft. 113: Goodbread (TP) fft. 120: Thomas Nunez (ER) fft. 126: Hooper (TP) fft. 132: Shawn Aring (ER) fft. 138: Double fft. 145: Dan. Farmer (TP) fft. 152: Saddler (TP) fft. 160: Dar. Farmer (TP) fft. 170: Dains (TP) fft. 182: Candelario (TP) fft. 195: Sabella (TP) fft. 220: Michael Ginchereau (ER) p. Bailes, :22. 285: Kevron Gadson (ER) p. Jefferson, :41.

Harmony 66, Terry Parker 18
106: Melanie Thoermer (H) fft. 113: Dean Miller (H) p. Goodbread, :53. 120: Owen Wetzel (H) fft. 126: Alvaro Morzan (H) p. Hooper, :25. 132: Dylan Jones (H) fft. 138: Josh Hall (H) fft. 145: Peyton Britton (H) p. Dan. Farmer, :40. 152: Jordan Spoonhour (H) p. Saddler, 3:02. 160: Robert Jacobson (H) p. Dar. Farmer, :42. 170: Dains (TP) fft. 182: Candelario (TP) p. Dalton Vuncannon, :58. 195: Sabella (TP) p. Avery Hamm, 3:23. 220: Connor Harris (H) p. Bailes, :09. 285: Carter Harris (H) p. Jefferson, :24.

Lake Nona 53, Terry Parker 30
106: Double fft. 113: Abigail Blaine (LN) p. Goodbread, :46. 120: Pavel Ramirez (LN) fft. 126: Kevin Keeley (LN) p. Hooper, 1:15. 132: David Marcano (LN) fft. 138: Levi Thiessen (LN) fft. 145: Rebecca Dawson (LN) p. Dan. Farmer, :53. 152: Saddler (TP) p. Aidan Earnest, 1:40. 160: Jack Ryan (LN) p. Dar. Farmer, :55. 170: Dains (TP) tf. Robert Henderson, 17-2 in 3:00. 182: Christopher Nguyen (LN) tf. Reed, 18-3 in 3:00. 195: Christian Sosa (LN) p. Mills, :53. 220: Bailes (TP) fft. 285: Jefferson (TP) fft.

13th place
Terry Parker 48, Celebration 30
106: Kaiser Fontanez (Cel) fft. 113: Goodbread (TP) fft. 120: YanPaul Zayas (Cel) fft. 126: Hooper (TP) fft. 132: Double fft. 138: Andraonique Sanders (Cel) fft. 145: Dan. Farmer (TP) fft. 152: Saddler (TP) fft. 160: Dar. Farmer (TP) fft. 170: Dains (TP) fft. 182: Candelario (TP) fft. 195: Sabella (TP) fft. 220: Anthony Vargas (Cel) p. Bailes, :22. 285: Kris Calderon (Cel) p. Jefferson, :41.

Thursday-Friday, December 21-22

At Emerald Coast Convention Center, Ft Walton Beach
Beast of the Beach

Friday’s Championship Bracket
Round of 16 (first match at 138)

Wakulla rec. bye

Ada 48, Tallassee 27
106: Thomas Battles (T) fft. 113: Carter Patterson (A) p. Grant Hall, 2:50. 120: Nathan Machin (A) d. Quinton Jeter, 6-2. 126: Dylan Fisher (A) d. Zack Haynes, 7-1. 132: Jonovan Miller (T) fft. 138: Gavin Owens (A) p. Mason Bell, 1:28. 145: Ethan Presgrove (A) p. Hunter Brooks, :59. 152: Bruin Hathcock (T) d. Hunter Wilson, 10-4. 160: Maximus Rhynes (A) p. Travis Thorne, 1:26. 170: Jacob Ledbetter (T) p. Hunter Specht, :53. 182: Teondre Harrison (A) p. Cody Gilson, 2:36. 195: Kohner Gallagher (A) p. Mike McGhar, 1:56. 220: Andy Baker (T) p. Joe Estep, 3:34. 285: Blake Pettigrew (A) p. Fischer Segrest, 4:12.

Auburn 60, Crestview 15
106: Noah Kryfka (Cr) p. Seth Sanders, 1:05. 113: Makel Patrick (A) p. Katie Meinert, :38. 120: Nehemiah Scott (A) p. Javan Alto, :46. 126: Zac Crutchfield (A) md. Easton Flamand, 14-3. 132: Will Nist (A) p. Malachi Santiago, :37. 138; Marcus Boler (A) md. Angel Ortega, 10-2. 145: Cole Stewart (A) p. Karter Watson, :58. 152: Dylan Pearson (A) md. Nathan Gunn, 11-0. 160: Charlie Freidenreich (A) fft. 170: Matthew Thornton (A) p. CJ Banks, :42. 182: LaMichael Frazier (A) p. Kennard Madden, 1:39. 195: Ryan Stontenburgh (Cr) d. Kolt Ashe, 11-8. 220: Rolando Hernandez (Cr) p. Brian Shaughnessy, 1:28. 285: Drimitri Anderson (A) p. Xavier Molina, 2:54.

Arab ALA rec bye

Smiths Station ALA rec bye

Niceville 54, Marianna 30
106: Joshua Myers (M) p. Emma Allsbrook, 2:58. 113: Neal Smith (M) fft. 120: Zachary Hartzog (N) p. Dustin Arnold, :38. 126: Evan Mickey (N) p. Chris Calhoun, 2:35. 132: Keane Creager (N) p. Trenton Faust, 2:46. 138: Luis Gallego (N) p. Hunter Suggs, :58. 145: Sam Williams (N) p. Lamarian Bell, 1:30. 152: Bailey Howes (N) p. John Maddox, 1:27. 160: Dillon Melvin (M) p. Brian Son, 5:13. 170: Jackson Schoener (N) p. Christian Cossan, :36. 182: Corey Davis (M) p. Ramsey Kidder, 1:18. 195: Cole Maddox (M) p. Morgan Causey, :48. 220: Tyler Neiss (N) p. Jonah Mercer, 2:45. 285: Aiden Ancog (N) fft.

Veteran’s 42, Choctaw 34
106: Giovani Gonzalez (Ch) fft. 113: David Tambula (Ch) fft. 120: Jerson Cabiao (Ch) md. Devyn Hasbrouck, 12-3. 126: Brice Linde (V) d. Jacky Grissom, 9-3. 132: Eli Smith (Ch) p. Adrian Lytle, 1:50. 138: Deven Sowers (V) md. Logan Myer, 13-0. 145: Carlos Bogan (Ch) fft. 152: Connor Ware (V) tf. Dentin Bottino, 16-0. 160: Kevin Reynolds (V) p. Ajani Berlin, 3:52. 170: Colt Schneller (V) p. Taylor Newnam, :22. 182: Jarrod Johnson (V) p. Curtis Jones, 1:56. 195: Jackson Smith (V) p. Louis Lloyd, 1:58. 220: Colin Scarbrough (V) p. Michael Barton, :09. 285: Keone Corpuz (Ch) p. Brayden Fern, :32.

Gulf Breeze rec bye

Consi semis
(first match at 145)
Tallassee 55, Crestview 18
106: Battles (T) fft. 113: Kryfka (Cr) p. Hall, 1:31. 120: Jeter (T) p. Alto, :28. 126: Haynes (T) md. Flamand, 14-4. 132: Gus Gray (T) d. Santiago, 14-11. 138: Bell (T) p. Ortega, 3:47. 145: Brooks (T) d. David Grimaldi, 7-4. 152: Hathcock (T) d. Gunn, 5-2. 160: Thorne (T) fft. 170: Ledbetter (T) p. Banks, 1:13. 182: Gilson (T) p. Madden, 3:30. 195: Stontenburgh (Cr) p. McGhar, 1:26. 220: Baker (T) p. Hernandez, :37. 285: Molina (Cr) p. Noah Blaylock, :57.

Choctaw 42, Marianna 39
106: Myers (M) fft. 113: N. Smith (M) p. Tambula, 1:07. 120: Cabiao (Ch) p. Arnold, :29. 126: Grissom (Ch) p. Calhoun, 2:35. 132: E. Smith (Ch) p. Faust, 4:35. 138: Myers (Ch) p. Suggs, :35. 145: Bogan (Ch) p. Bell, :51. 152: J. Maddox (M) p. Hunter Pelfrey, 1:03. 160: Melvin (M) p. Berlin, 4:45. 170: Newnam (Ch) p. Cossan, 1:18. 182: Davis (M) d. Jones, 10-5. 195: C. Maddox (M) p. Lloyd, :45. 220: Mercer (M) p. Barton, :26. 285: Corpuz (Ch) fft.

11th place
(first match at 160)
Crestview 45, Marianna 36
106: Myers (M) p. Meinert, 1:03. 113: Kryfka (Cr) p. Smith, :38. 120: Arnold (M) p. Alto, 1:44. 126: Flamand (Cr) p. Calhoun, 1:46. 132: Santiago (Cr) p. Faust, 4:51. 138: Ortega (Cr) p. Suggs, :24. 145: Watson (Cr) p. Bell, 3:08. 152: Gunn (Cr) d. J. Maddox, 12-8. 160: Cossan (M) fft. 170: Melvin (M) fft. 182: Madden (Cr) p. Davis, 2:46. 195: C. Maddox (M) p. Stontenburgh, :40. 220: Mercer (M) p. Hernandez, 3:05. 285: Molina (Cr) fft.

9th place
(first match at 170)
Tallassee 59, Choctaw 23
106: Battles (T) fft. 113: Hall (T) p. Tambula, 1:08. 120: Cabiao (Ch) tf. Jeter, 19-2. 126: Haynes (T) tf. Grissom (Ch), 16-1. 132: Miller (T) p. Ernie Luna, 3:44. 138: Myers (Ch) p. Bell, 1:23. 145: Brooks (T) p. Ismael Rivera, 3:26. 152: Hathcock (T) p. Bottino, 3:41. 160: Berlin (Ch) p. Thorne, 2:28. 170: Ledbetter (T) p. Newnam, 1:18. 182: Gilson (T) p. Jones, 1:35. 195: Lloyd (Ch) p. McGhar, 2:44. 220: Baker (T) p. Barton, :08. 285: Blaylock (T) p. Corpuz, 2:32.

Quarterfinals
(first match at 145)
Wakulla 60, Ada 18
106: Jackson Merrick (Wak) fft. 113: Patterson (A) p. Raymond Hatchman, 1:20. 120: Matthew Owen (Wak) p. Fisher, 3:51. 126: Machin (A) fft. 132: Charlie Owens (Wak) fft. 138: Micah Lanier (Wak) d. G. Owens, 8-4. 145: Jackson Osteen (Wak) p. Presgrove, 3:03. 152: Noah Wilson (Wak) p. Cotie Bennett, 3:17. 160: Rhynes (A) p. Gavin Kaufmann, :39. 170: Trevor Hart (Wak) p. Specht, 3:00. 182: Andrew Annand (Wak) p. Harrison, 5:52. 195: John Trevor Hinsey (Wak) d. Gallagher, 5-3. 220: Ronnie Thomas (Wak) p. Estep, 1:00. 285: Darius Wilkins (Wak) p. Pettigrew, :40.

Arab 45, Auburn 22
106: Jacob Holland (Arab) p. Sanders, 1:37. 113: Austin Silva (Arab) p. Patrick, 1:09. 120: Scott (Aub) d. Patrick Lawler, 13-6. 126: Dakota Collins (Arab) d. Crutchfield, 11-7, SV. 132: Nist (Aub) d. Bronson Jackson, 6-1. 138: Garrett McClendon (Arab) d. Boler, 5-2. 145: Clay Jones (Arab) p. Stewart, 4:59. 152: Pearson (Aub) fft. 160: Freidenreich (Aub) tf. Patrick Harden, 16-1. 170: Anthony Camp (Arab) p. Thornton, 1:58. 182: Sam Atchley (Arab) d. Frazier, 8-4. 195: Jacob McNeal (Arab) p. Ashe, 1:40. 220: Zac Pugh (Arab) p. Shaughnessy, 1:02. 285: Anderson (Aub) p. Gage Mason, 3:02.

Niceville 38, Smiths Station 34
106: Conner Prins (SS) p. Allsbrook, 1:23. 113: Tony Batiz (SS) fft. 120: Hartzog (N) d. Dylan Carden, 6-0. 126: Mickey (N) p. Gavin Wood, 5:51. 132: Creager (N) p. Devon Wimberly, 1:28. 138: Dillon Luttrell (SS) p. Gallego, 1:03. 145: Williams (N) d. Anthony Dunn, 13-8. 152: McCoy Lamb (N) d. Jacob Baker ,7-2. 160: Howes (N) p. TJ Cox, 4:39. 170: Jack Johnson (N) p. Ryan Donnelly, 3:28. 182: Nickolas Derdoski (SS) p. Schoener, 2:21. 195: Causey (N) p. Jason Williams, 1:30. 220: Kyle Watson (SS) p. Neiss, 3:34. 285: Deondrae Williams (SS) md. Darrius Pena, 9-1.

Gulf Breeze 54, Veteran’s 25
106: Ian Daily (GB) fft. 113: William Barretta (GB) fft. 120: Gabe Jacobs (GB) p. Hasbrouck, 5:33. 126: Brice Linde (V) md. Gabe Trostle, 102. 132: Sowers (V) p. Kelly Scanlon, 1:16. 138: David Phelps (GB) fft. 145: Dylan Lawrence (GB) fft. 152: Ware (V) fft. 160: Reynolds (V) d. Alex Jacobs, 8-2. 170: Schneller (V) p. Austin Earle, 1:33. 182: Tannen Slack (GB) p. Jarrod Johnson, 2:16. 195: Rocky O’Rourke (GB) p. Smith, 3:23. 220: Jacob Tisdale (GB) p. Brayden Fern, 1:30. 285: Ben Richards (GB) 3:23.

5th place semis
(first match at 152)
Ada 43, Auburn 30
106: Sanders (Aub) fft. 113: Patterson (Ada) p. Trey Nelms, :23; 120: Machin (da) p. Tatum Benefield, 2:54. 126: Fisher (Ada) p. Tyler Tanaka, 1:56. 132: Justin Rhoten (Aub) fft. 138: Owens (Ada) d. Houlton Moates, 3-1. 145: Presgrove (Ada) . 152: JT Rogers (Aub) p. Wilson, 1:38. 160: Rhynes (Ada) p. Will Segrest, 2:58. 170: Harrison (Ada) md. Sangwook Roh, 11-3 195: Gallagher (Ada) p. Ashe, 1:51. 220: Shaughnessy (Aub) p. Estep, 1:20. 285: Cort Bradley (Aub) fft.

Smiths Station 39, Veterans 27
106: Prins (SS) fft. 113: Batiz (SS) fft. 120: Hasbrouck (V) d. Carden, 6-4. 126: Linde (V) p. Payton Stuck, 1:14. 132: Wimberly (SS) p. Adrian Lytle, 2:36. 138: Sowers (V) d. Luttrell, 5-2. 145: Jacob Baker (SS) fft. 152: Ware (V) tf. Dunn, 19-1. 160: Reynolds (V) md. Francisco Soto, 10-1. 170: Donnelly (SS) d. Schneller, 10-3. 182: Johnson (V) d. Derdoski, 14-12, SV. 195: Smith (V) d. J. Williams, 11-9, SV. 220: Watson (SS) p. Fern, 3:24. 285: D. Williams (SS) p. Scarbrough, :50.

7th place
Auburn 39, Veterans 36
106: Sanders (A) fft. 113: Nelms (A) fft. 120: Hasbrouck (V) p. Benefield, 3:11. 126: Tanaka (A) p. Linde, 5:17. 132: Rhoten (A) p. Lytle, 1:37. 138: Sowers (V) p. Moates, 2:15. 145: Double fft. 152: Ware (V) p. Rogers, 4:58. 160: Freidenreich (A) d. Riley Brooks, 8-1. 170: Reynolds (V) p. Roh, 1:45. 182: Schneller (V) p. Thornton, 1:39. 195: Ashe (A) p. Smith, 1:06. 220: Scarbrough (V) p. Shaughnessy, 1:51. 285: Dakota Bowden (A) p. Fern, :54.

5th place
(first match at 160)
Ada 43, Smiths Station 36
106: Prins (SS) fft. 113: Patterson (A) p. Devin Stone, 1:08. 120: Fisher (A) p. Carden, 5:41. 126: Machin (A) d. Gavin Wood, 8-6, SV. 132: Wimberly (SS) fft. 138: Luttrell (SS) p. Owens, 4:41. 145: Presgrove (A) md. Dunn, 15-7. 152: Bennett (A) p. Baker, 3:37. 160: Rhynes (A) p. Cox, 2:54. 170: Donnelly (SS) p. Specht, 1:14. 182: Derdoski (SS) p. Harrison, 3:30. 195: Gallagher (A) p. J. Williams, 1:03. 220: Watson (SS) p. Hunter, 3:18. 285: Pettigrew (A) p. Hunter, 3:18. 285: Pettigrew (A) p. William Friend, 1:23.

Semifinals
(first match at 152)
Wakulla 41, Arab 27
106: Holland (A) p. George Hernandez, 1:15. 113: Silva (A) p. Hatchman, 1:05. 120: Owen (Wak) p. Lawler, 2:57. 126: Collins (A) fft. 132: Owens (Wak) d. Jackson, 6-1. 138: Lanier (Wak) d. McClendon, 5-4. 145: Jones (A) p. Osteen, 4:41. 152: Kaufmann (Wak) fft. 160: Wilson (Wak) md. Harden, 10-0. 170: Camp (A) d. Hart, 8-6. 182: Annand (Wak) p. Atchley, 2:30. 195: Hinsey (Wak) md. McNeal, 16-4. 220: Ethan Brown (Wak) d. Pugh, 3-2. 285: Wilkins (Wak) p. Mason, 1:19.

Niceville 39, Gulf Breeze 38
106: Daily (GB) p. Allsbrook, :36. 113: Barretta (GB) fft. 120: Hartzog (N) d. G. Jacobs, 10-3. 126: Mickey (N) p. Kimball, 1:25. 132: Creager (N) p. Scanlon, 2:26. 138: Phelps (GB) p. Gallego, 5:27. 145: Lawrence (GB) DQ over Williams. 152: Howes (N) fft. 160: Johnson (N) p. A. Jacobs, 3:12. 170: Schoener (N) p. Earle, 1:09. 182: Slack (GB) p. Kidder, 1:32. 195: O’Rourke (GB) d. Causey, 9-7. 220: Tisdale (GB) p. Tanner Ayers, 2:48. 285: Pena (N) p. Richards, 2:39.

3rd place
(first match at 160)
Arab 47, Gulf Breeze 33
106: Holland (A) p. Daily, 4:22. 113: Silva (A) p. Barretta, 1:50. 120: G. Jacobs (GB) p. Lawler, 4:30. 126: Jackson (A) p. Gabe Trostle, 1:00. 132: Scanlon (GB) fft. 138: Roe (A) p. Phelps, 4:43. 145: McClendon (A) p. Lawrence, 2:47. 152: Jones (A) fft. 160: A. Jacobs (GB) ID over Harden. 170: Camp (A) tf. Earle, 15-0. 182: Slack (GB) p. Morelan, 3:42. 195: O’Rourke (GB) d. McNeal, 11-6. 220: Tisdale (GB) p. Pugh, 1:45. 285: Mason (A) p. Richards, 1:31.

Championship
(first match at 160)
Wakulla 48, Niceville 24
106: Merrick (Wak) md. Allsbrook, 13-0. 113: Hatchman (Wak) fft. 120: Hartzog (N) p. Owen, 2:24. 126: Mickey (N) fft. 132: Creager (N) d. Owens, 9-6. 138: Lanier (Wak) p. Gallego, 1:10. 145: Williams (N) tf. Osteen, 22-6. 152: Wilson (Wak) d. Howes, 5-2. 160: Kaufmann (Wak) p. McCoy Lamb, :50. 170: Johnson (N) md. Hart, 10-2. 182: Annand (Wak) p. Schoener, 1:14. 195: Hinsey (Wak) p. Causey, 1:22. 220: Thomas (Wak) p. Tanner Ayers, 1:43. 285: Wilkins (Wak) p. Pena, 1:03.

 

 

Best of the Rest
Round of 16
Bay rec bye

Arnold 51, South Walton 28
106: Jackson Gibson (A) fft. 113: Will Ashby (A) fft. 120: Spencer Korol (A) fft. 126: Seth Weinthal (SW) md. Griffin Hebert, 8-0. 132: Justin Ivy (A) fft. 138: Ethan Pickren (SW) p. John Vinson, 1:14. 145: Joseph Gajewski (SW) fft. 152: Robbie Houston (A) fft. 160: Drew St. Amant (A) p. Chase Maddox, 1:55. 170: Sam Buatu (A) d. Gunnar Nebel, 6-1. 182: Harris Barton (SW) fft. 195: Mason Levasseur (SW) p. Isaac Povilatis, 1:36. 220: Casey Peppers (A) p. Cole Anderson, 3:14. 285: Josh Young (A) fft.

Mosley rec bye

Brusly rec bye

Pace rec bye

North Bay Haven rec bye

Ft Walton Beach 42, Bozeman 24
106: Nicholas Hejke (B) p. Weston Burbidge, 1:11. 113: James Samples (B) DQ over Brandon Mallin. 120: Sterling Glover (FWB) fft. 126: Brian Zerr (B) fft. 132: Colwyn Mason (FWB) p. Wylie Debarr, 1:16. 138: Walker Robinson (FWB) fft. 145: Double fft. 152: Double fft. 160: Chase Wyzard (B) p. Eddie Alexis, :55. 170: Nick Woodward (FWB) p. Caleb Ward, 2:52. 182: Connor Cleveland (FWB) fft. 195: Double fft. 220: Owen Yancy (FWB) fft. 285: Valentin Tristan (FWB) fft.

Spanish Fort rec bye

9th place
(first match at 145)
South Walton 48, Bozeman 18
106: Hejke (B) fft. 113: Justin Johnson (B) fft. 120: Samples (B) fft. 126: Weinthal (SW) p. Zerr, 2:29. 132: Pickren (SW) p. Debarr, 1:40. 138: Double fft. 145: Gajewski (SW) fft. 152: Maddox (SW) fft. 160: Nebel (SW) p. Wyzard, 1:22. 170: Barton (SW) p. Ward, 3:53. 182: Levasseur (SW) fft. 195: Double fft. 220: Anderson (SW) fft. 285: Double fft.

Quarterfinals
(first match at 145)
Bay 48, Arnold 33
106: Jaime Balmeceda (B) p. Gibson, :46. 113: Daniel Golden (A) fft. 120: Ashby (A) d. Trophie Long, 7-1. 126: Hebert (A) p. D’Elton Rumph, 1:32. 132: Ivy (A) fft. 138: Aaron Curry (B) fft. 145: Tim Messick (B) p. Vinson, 1:07. 152: Preston Davis (B) p. Houston, :41. 160: St. Amant (A) p. Hunter Hayes, :27. 170: Buatu (A) p. Davis Whitfield, 3:19. 182: Kurt Stephens (B) fft. 195: Andrew Luzny (B) fft. 220: Brandon Jackson (B) p. Young, 4:16. 285: Justin Pippin (B) p. Peppers, 1:29.

Brusly LA 39, Mosley 36
106: Dawson Bevens (M) p. Kaden Gillikin, 1:45. 113: Kaul Kayser (B) d. Cameron Bevens, 9-3. 120: Double fft. 126: Marc Martinez (B) fft. 132: Lonnie Bell (M) p. Andrew Trahan, 1:58. 138: Matthew Anderson (B) p. Logan Gall, :38. 145: Calep Balcuns (B) p. William Carmichael, 4:56. 152: Christian Hejke (M) p. Joshua Westly, 4:32. 160: Garrison Kovacs (M) fft. 170: Jarred Pitts (M) p. Dainta Heard, :59. 182: Audun Cowart (M) p. Aaron Couty, :47. 195: Brandon Young (B) fft. 220: Brian Amis (B) p. Landon Harris, 1:57. 285: Matthew Ganaway (B) fft.

Pace 48, North Bay Haven 12
106: Lucas Biddle (NBH) fft. 113: Double fft. 120: Double fft. 126: Double fft. 132: Bryce Tressler (P) fft. 138: Owen Moore (P) p. James Declerk, :36. 145: Ethan Billhimer (P) fft. 152: Brody Andrews (P) fft. 160: Anthony Root (P) fft. 170: John Gunther (P) fft. 182: Double fft. 195: Garrett Hester (NBH) p. Wyatt Dillon, 2:00. 220: Anthony Beaber (P) fft. 285: Cody Steppe (P) fft.

Spanish Fort 60, Ft Walton Beach 24
106: Burbidge (FWB) fft. 113: Mallin (FWB) p. Gavin Gray, :49. 120: Gabriel Warren (SF) p. Glover, :43. 126: Ashton Jenkins (SF) fft. 132: Chris Duran (SF) p. Caleb Tourgee, 3:23. 138: Noah Bauer (SF) p. Tino Muniz, 2:00. 145: Jordan Howse (SF) fft. 152: Justin Ingram (SF) fft. 160: Jason Snow (SF) p. Carson Miller, 2:41. 170: Kaleb Williams (FWB) p. Tyler Harville, :57. 182: Cody Babb (SF) p. Corban Ferguson, 1:10. 195: Griffin Maxwell (SF) fft. 220: Ethan Ganey (SF) p. Sam Sheffield, :55. 285: Tristan (FWB) p. Colton Whitehead, :32.

5th place semis
(first match at 152)
Arnold 45, Mosley 33
106: D. Bevens (M) p. Gibson, 1:36. 113: C. Bevens (M) d. Ashby, 7-5, SV. 120: Korol (A) fft. 126: Hebert (A) fft. 132: Bell (M) p. Ivy, 4:54. 138: Vinson (A) p. Gall, 1:21. 145: Carmichael (M) fft. 152: St Amant (A) p. Hejke, :29. 160: Buatu (A) d. Kovacs, 9-2. 170: Pitts (M) p. Gaylord, :35. 182: Cowart (M) fft. 195: Povilatis (A) fft. 220: Peppers (A) p. Harris, 1:03. 285: Young (A) fft.

Ft Walton Beach 66, North Bay Haven 0
106: Burbidge (FWB) p. Biddle, 1:07. 113: Mallin (FWB) fft. 120: Glover (FWB) fft. 126: Double fft. 132: Mason (FWB) fft. 138: Muniz (FWB) p. Declerk, :55. 145: Double fft. 152: Double fft. 160: Alexis (FWB) fft. 170: Williams (FWB) fft. 182: Ferguson (FWB) fft. 195: Cleveland (FWB) p. Hester, 1:59. 220: Yancy (FWB) fft. 285: Tristan (FWB) fft.

7th place
Arnold v North Bay Haven — no match??

5th place
(first match at 160)
Ft Walton Beach 48, Mosley 24
106: D. Bevens (M) p. Burbidge, :56. 113: Mallin (FWB) p. C. Bevens, 2:57. 120: Glover (FWB) fft. 126: Double fft. 132: Mason (FWB) p. Bell, 3:58. 138: Tourgee (FWB) p. Gall, 2:44. 145: Carmichael (M) p. Walker Robinson, 1:19. 152: Hejke (M) fft. 160; Kovacs (M) p. Alexis, :35. 170: Woodward (FWB) p. Pitts, 1:00. 182: Ferguson (FWB) p. Cowart, 1:24. 195: Double fft. 220: Yancy (FWB) p. Harris, 1:22. 285: Tristan (FWB) fft.

Semifinals
(first match at 152)
Brusly 49, Bay 24
106: Gillikin (Brus) p. Balmeceda, 3:07. 113: Double fft. 120: Kayser (Brus) md. Long, 15-1. 126: Trahan (Brus) p. Rumph, 1:29. 132: Martinez (Brus) fft. 138: Anderson (Brus) p. Curry, 3:25. 145: Balcuns (Brus) d. Messick, 6-3. 152: Westly (Brus) p. Brandon Nelson, 3:50. 160: Hayes (Bay) fft, 170L Heard (Brus) p. Whitfield, 5:18. 182: Stephens (Bay) p. Couty, 1:02. 195: Young (Brus) p. Luzny, 3:55. 220: Pippin (Bay) p. Amis, 1:00. 285: Jackson (B) p. Ganaway, 3:25.

Spanish Fort 51, Pace 21
106: Double fft. 113: Gray (SF) fft. 120: Mitch Pote (SF) fft. 126: Warren (SF) p. Moore, 4:19. 132: Duran (SF) p. Tressler, 5:01. 138: Bauer (SF) fft. 145: Ingram (SF) p. Billhimer, 1:42. 152: Bennett (P) d. Snow, 5-4, 2 OT. 160: Root (P) fft. 170: Gunther (P) p. Brayden Moore, 1:25. 182: Babb (SF) d. Dillon, 15-10. 195: Steppe (P) fft. 220: Nathan Lee (SF) p. Beaber, :21. 285: Ethan Ganey (SF) fft.

3rd place
(first match at 160)
Pace 42, Bay 36
106: Balmeceda (B) fft. 113: Double fft. 120: Long (B) fft. 126: Moore (P) p. Rumph, :23. 132: Tressler (P) fft. 138: Curry (B) fft. 145: Billhimer (P) p. Kyle Roper, :43. 152: Bennett (P) p. Evan Gore, :39. 160: Root (P) p. Hayes, 1:48. 170: Gunther (P) p. Whitfield, 1:43. 182: Dillon (P) p. Stephens, 3:00. 195: Luzny (B) p. Beaber, :39. 220: Jackson (B) p. Steppe, :24. 285: Holman (B) fft.

Championship
(first match at 160)
Spanish Fort 45, Brusly 33
106: Gillikin (B) fft. 113: Pote (SF) p. Kayser, 3:35. 120: Gray (SF) fft. 126: Warren (SF) p. Martinez, 3:09. 132: Duran (SF) p. Trahan, 2:48. 138: Anderson (B) d. Bauer, 6-2. 145: Ingram (SF) md. Balcuns, 11-0. 152: Westly (B) p. Howse, 5:34. 160: Snow (SF) fft. 170: Moore (SF) p. Heard, 2:36. 182: Maxwell (SF) fft. 195: Young (B) p. Babb, 1:22. 220: Amis (B) p. Lee, 4:34. 285: Ganaway (B) p. Ganey, 4:34.

8 a.m. Pool A
Standings: Smiths Station ALA 5-0, Ada OK 4-1, Crestview 3-2, Spanish Fort ALA 2-3, Ft Walton Beach 1-4, Arnold 0-5.

Round 1
(first match at 120)
Ada OK 59, Arnold 21
106: Jackson Gibson (Arn) fft. 113: Carter Patterson (Ada) p. Will Ashby, 1:31. 120: Nathan Machin (Ada) p. Spencer Korol, 3:16. 126: Dylan Fisher (Ada) tf. Griffin Hebert, 16-0. 132: Justin Ivy (Arn) fft. 138: Gavin Owens (Ada) p. John Vinson, 1:01. 145: Ethan Presgrove (Ada) fft. 152: Drew St. Amant (Arn) p. Hunter Wilson, 1:56. 160: Sam Buatu (Arn) d. Hunter Specht, 11-5. 170: Teondre Harrison (Ada) p. Skyler Jarrell, :32. 182: Kohner Gallagher (Ada) p. Gunnar Elder. 195: Joe Estep (Ada) p. Isaac Povilatis, :42. 220: Kyle Hunter (Ada) p. Casey Peppers, 3:42. 285: Blake Pettigrew (Ada) p. Josh Young, 1:50.

Spanish Fort ALA 51, Ft Walton Beach 30
106: Weston Burbidge (FWB) fft. 113: Mitch Pote (SF) d. Brandon Mallin, 9-6. 120: Gabriel Warren (SF) p. Sterling Glover, 1:50. 126: Ashton Jenkins (SF) fft. 132: Colwyn Mason (FWB) p. Chris Duran, 3:50. 138: Noah Bauer (SF) p. Walker Robinson, 1:56. 145: Justin Ingram (SF) fft. 152: Jason Snow (SF) fft. 160: Eddie Alexis (FWB) fft. 170: Nick Woodward (SF) p. Brayden Moore, :27. 182: Connor Cleveland (FWB) p. Cody Babb, 1:23. 195: Griffin Maxwell (SF) fft. 220: Ethan Ganey (SF) p. Owen Yancy, 1:17. 285: Colton Whitehead (SF) DQ over Valentin Tristan.

Smiths Station ALA 64, Crestview 18
106: Shyanne Talley (SS) p. Katie Meinert, :14. 113: Devin Stone (SS) p. Noah Kryfka, 5:03. 120: Dylan Carden (SS) p. Javan Alto, :24. 126: Gavin Wood (SS) p. Easton Flamand, 5:21. 132: Malachi Santiago (Cr) p. Devon Wimberly, 3:20. 138: Dillon Luttrell (SS) p. Angel Ortega, 1:08. 145: Anthony Dunn (SS) p. Karter Watson, :39. 152: Nathan Gunn (Cr) p. Alex Fouts, 3:09. 160: Francisco Soto (SS) p. CJ Banks, :47. 170: Ryan Donnelly (SS) fft. 182: Nickolas Derdoski (SS) p. Kennard Madden, 2:53. 195: Ryan Stontenburgh (Cr) p. Jason Williams, 2:48. 220: Kyle Watson (SS) md. Rolando Hernandez, 15-6. 285: Deondrae Williams (SS) p. Xavier Molina, 1:09.

Round 2
(first match at 126)
Ada 58, Ft Walton Beach 21
106: Burbidge (FWB) fft. 113: Patterson (A) p. Mallin, :30. 120: Dylan Fisher (A) p. Glover, 1:21. 126: Machin (A) fft. 132: Mason (FWB) fft. 138: Owens (A) p. Tino Muniz, :39. 145: Presgrove (A) fft. 152: Cotie Bennett (A) fft. 160: Maximus Rhynes (A) md. Alexis, 18-9. 170: Woodward (FWB) p. Harrison, 5:54. 182: Cleveland (FWB) d. Gallagher, 6-4. 195: Estep (A) fft. 220: Hunter (A) p. Yancy, 6:00. 285: Pettigrew (A) p. Tristan, 3:12.

Smiths Station 60, Arnold 16
106: Conner Prins (SS) p. Gibson, 1:02. 113: Tony Batiz (SS) p. Ashby, 1:14. 120: Carden (SS) p. Korol, 1:07. 126: Hebert (A) p. Payton Stuck, :51. 132: Ivy (A) p. Wimberly, :28. 138: Luttrell (SS) p. VInson, 1:22. 145: Dunn (SS) fft. 152: Jacob Baker (SS) p. Robbie Houston, 1:43. 160: St Amant (A) md. TJ Cox, 14-3. 170: Donnelly (SS) p. Buatu, 3:13. 182: Derdoski (SS) p. Jarrell, 4:38. 195: Williams (SS) d. Povilatis, 5-3, SV. 220: Watson (SS) d. Peppers, 8-4. 285: William Friend (SS) p. Young, 1:17.

Crestview 48, Spanish Fort 36
106: Meinert (Cr) fft. 113: Kryfka (Cr) p. Pote, :57. 120: Warren (SF) p. Alto, :24. 126: Flamand (Cr) p. Jenkins, :51. 132: Duran (SF) p. Santiago, 4:16. 138: Ortega (Cr) p. Bauer, 1:18. 145: Jordan Howse (SF) p. David Grimaldi, :41. 152: Ingram (SF) p. Gunn, 4:39. 160: Snow (SF) fft. 170: Moore (SF) p. Banks, :52. 182: Madden (Cr) p. Babb, 4:44. 195: Stontenburgh (Cr) p. Maxwell, 1:20. 220: Hernandez (Cr) p. Ganey, 1:24. 285: Molina (Cr) p. Whitehead, 2:31.

Round 3
(first match at 132)
Ada 51, Spanish Fort 22
106: Double fft. 113: Patterson (A) p. Pote, 1:56. 120: Fisher (A) p. Warren, 3:26. 126: Machin (A) p. Jenkins, 5:25. 132: Duran (SF) fft. 138: Owens (A) d. Bauer, 10-4. 145: Ingram (SF) p. Presgrove, :41. 152: Snow (SF) md. Wilson, 15-4. 160: Rhynes (A) fft. 170: Specht (A) p. Moore, 1:16. 182: Harrison (A) p. Babb, :49. 195: Gallagher (A) p. Maxwell, 1:58. 220: Nathan Lee (SF) p. Hunter, 1:31. 285: Pettigrew (A) p. Whitehead, 3:55.

Crestview 43, Arnold 33
106: Gibson (A) p. Meinert, :49. 113: Kryfka (Cr) p. Ashby, 1:02. 120: Alto (Cr) d. Korol, 13-8. 126: Hebert (A) p. Flamand, 2:28. 132: Ivy (A) p. Santiago, :54. 138: Ortega (Cr) p. Vinson, :42. 145: Watson (Cr) fft. 152: St Amant (A) d. Gunn, 9-4. 160: Buatu (A) fft. 170: Banks (Cr) md. Max Gaylord, 12-2. 182: Madden (Cr) fft. 195: Stontenburgh (Cr) p. Povilatis, 2:26. 220: Peppers (A) p. Hernandez, 3:14. 285: Molina (Cr) p. Young, :54.

Smiths Station 69, Ft Walton Beach 12
106: Prins (SS) p. Burbidge, :35. 113: Stone (SS) tf. Mallin, 15-0. 120: Carden (SS) md. Glover, 14-2. 126: Wood (SS) fft. 132: Caleb Tourgee (FWB) p. Wimberly, 2:48. 138: Luttrell (SS) p. Robinson, :47. 145: Dunn (SS) fft. 152: Jacob Baker (SS) fft. 160: Alexis (FWB) p. Soto, 4:53. 170: Donnelly (SS) p. Kaleb Williams, :32. 182: Derdoski (SS) p. Corban Ferguson, 5:20. 195: Williams (SS) fft. 220: Watson (SS) p. Yancy, 4:20. 285: Williams (SS) p. Tristan, 1:08.

Round 4
(first match at 138)
Smiths Station 45, Ada 26
106: Talley (SS) fft. 113: Patterson (A) md. Batiz, 20-9. 120: Fisher (A) d. Carden, 8-2. 126: Wood (SS) d. Machin, 6-0. 132: Wimberly (SS) fft. 138: Luttrell (SS) p. Owens, 3:43. 145: Dunn (SS) p. Presgrove, 2:34. 152: Bennett (A) md. Baker, 17-6. 160: Rhynes (A) p. Soto, 2:16. 170: Donnelly (SS) p. Specht, 6:00. 182: Derdoski (SS) p. Harrison, 3:58. 195: Gallagher (A) p. J. Williams, 5:31. 220: Hunter (A) d. Watson, 8-7. 285: D. Williams (SS) p. Pettigrew, :32.

Spanish Fort 51, Arnold 24
106: Gibson (A) fft. 113: Pote (SF) d. Ashby, 6-1. 120: Warren (SF) p. Korol, :33. 126: Hebert (A) p. Jenkins, :47. 132: Duran (SF) d. Ivy, 10-7. 138: Bauer (SF) p. Vinson, 1:48. 145: Howse (SF) fft. 152: Ingram (SF) d. St. Amant, 7-0. 160: Buatu (A) p. Snow, 3:17. 170: Moore (SF) p. Gaylord, :32. 182: Babb (SF) fft. 195: Maxwell (SF) p. Povilatis, 1:45. 220: Peppers (A) p. Lee, 2:31. 285: Whitehead (SF) p. Young, 1:55.

Crestview 48, Ft Walton Beach 30
106: Burbidge (FWB) p. Meinert, :39. 113: Kryfka (Cr) p. Mallin, 3:51. 120: Glover (FWB) p. Alto, 1:00. 126: Flamand (Cr) fft. 132: Tourgee (FWB) p. Santiago, 2:53. 138: Ortega (Cr) p. Muniz, 1:23. 145: Watson (Cr) p. Robinson, 3:50. 152: Double fft. 160: Gunn (Cr) p. Alexis, 1:37. 170: Woodward (FWB) p. Banks, :30. 182: Cleveland (FWB) p. Madden, :59. 195: Stontenburgh (Cr) fft. 220: Hernandez (Cr) p. Yancy, 1:48. 285: Molina (Cr) p. Tristan, 2:19.

Round 5
(first match at 145)
Ada 47, Crestview 33
106: Meinert (Cr) fft. 113: Patterson (A) p. Kryfka, 2:50. 120: Fisher (A) p. Alto, :26. 126: Flamand (Cr) d. Machin, 12-6. 132: Santiago (Cr) fft. 138: Owens (A) p. Ortega, :54. 145: Presgrove (A) tf. Grimaldi, 27-9. 152: Gunn (Cr) p. Wilson, 4:30. 160: Matthews (Cr) fft. 170: Specht (A) p. Banks, :17. 182: Harrison (A) p. Madden, 1:41. 195: Gallagher (A) p. Stontenburgh, 1:37. 220: Estep (A) p. Hernandez, 2:52. 285: Molina (Cr) p. Pettigrew, 3:44.

Ft Walton Beach 51, Arnold 30
106: Burbidge (FWB) p. Gibson, 1:13. 113: Mallin (FWB) d. Ashby, 8-4. 120: Glover (FWB) p. Korol, :52. 126: Hebert (A) fft. 132: Mason (FWB) p. Ivy, 1:27. 138: Robinson (FWB) p. Vinson, 2:32. 145: Miller (FWB) fft. 152: Houston (A) fft. 160: St. Amant (A) p. Alexis, 1:52. 170: Woodward (FWB) p. Buatu, 2:48. 182: Cleveland (FWB) p. Jarrell, 4:28. 195: Povilatis (A) fft. 220: Peppers (A) p. Yancy, 2:25. 285: Tristan (FWB) p. Young, 1:30.

Smiths Station 52, Spanish Fort 27
106: Prins (SS) fft. 113: Batiz (SS) p. Pote, 3:20. 120: Warren (SF) p. Carden, 1:02. 126: Wood (SS) p. Jenkins, :36. 132: Duran (SF) p. Wimberly, 1:21. 138: Luttrell (SS) md. Bauer, 13-0. 145: Ingram (SF) p. Baker, 1:58. 152: Snow (SF) d. Dunn, 10-9. 160: Cox (SS) fft. 170: Donnelly (SS) p. Harville, :34. 182: Derdoski (SS) p. Maxwell, :27. 195: Babb (SF) p. J. Williams, 2:27. 220: Watson (SS) p. Ganey, 4:42. 285: D. Williams (SS) p. Whitehead, :55.

8 a.m. Pool B
Standings: Arab ALA 4-0, Niceville 3-1, Tallassee ALA 2-2, Brusly LA 1-3, South Walton 0-4.

Round 1
(first match at 120)
Arab ALA 48, Niceville 30
106: Jacob Holland (A) p. Noah Tritz, 1:09. 113: Austin Silva (A) p. Emma Allsbrook, 1:21. 120: Zachary Hartzog (N) p. Dakota Collins, 1:38. 126: Evan Mickey (N) d. Patrick Lawler, 9-6. 132: Keane Creager (N) md. Bronson Jackson, 10-0. 138: Garrett McClendon (A) p. Luis Gallego, :42. 145: Clay Jones (A) p. Sam Williams, 2:00. 152: Bailey Howes (N) fft. 160: Jack Johnson (N) tf. Patrick Harden, 16-1. 170: Anthony Camp (A) p. Jackson Schoener, 1:22. 182: Sam Atchley (A) p. Ramsey Kidder, 1:25. 195: Jacob McNeal (A) p. Morgan Causey, 2:41. 220: Zac Pugh (A) p. Tyler Neiss, :34. 285: Darrius Pena (N) p. Gage Mason, 3:51.

Tallassee ALA 63, South Walton 13
106: Thomas Battles (T) fft. 113: Grant Hall (T) fft. 120: Quinton Jeter (T) fft. 126: Seth Weinthal (SW) d. Zack Haynes, 3-2. 132: Ethan Pickren (SW) p. Jonovan Miller, 1:04. 138: Mason Bell (T) fft. 145: Hunter Brooks (T) d. Joseph Gajewski, 10-8. 152: Bruin Hathcock (T) p. Chase Maddox, 3:09. 160: Gunnar Nebel (SW) md. Travis Thorne, 13-4. 170: Jacob Ledbetter (T) p. Harris Barton, 2:23. 182: Cody Gilson (T) fft. 195: Mike McGhar (T) fft. 220: Andy Baker (T) p. Cole Anderson, 1:38. 285: Fischer Segrest (T) fft.

Round 2
(first match at 126)
Arab 54, Tallassee 21
106: Holland (A) p. Battles, :27. 113: Silva (A) p. Hall, 3:32. 120: Collins (A) p. Jeter, 3:56. 126: Haynes (T) p. Jackson, 1:58. 132: McClendon (A) d. Miller, 5-0. 138: Double fft. 145: Jones (A) p. Brooks, :33. 152: Hathcock (T) fft. 160: Harden (A) fft. 170: Camp (A) p. Ledbetter, :23. 182: Atchley (A) p. Gilson, 5:52. 195: McNeal (A) p. McGhar, 2:51. 220: Baker (T) d. Pugh, 7-3. 285: Mason (A) d. Segrest, 3-1.

Brusly LA 48, South Walton 30
106: Kaden Gillikin (B) fft. 113: Kaul Kayser (B) fft. 120: Double fft. 126: Weinthal (SW) p. Andrew Trahan, 2:54. 132: Pickren (SW) p. Jude Callais, 1:46. 138: Matthew Anderson (B) fft. 145: Hunter Richey (B) p. Gajewski, :14. 152: Maddox (SW) p. Joshua Westly, 3:05. 160: Nebel (SW) fft. 170: Barton (SW) p. Dainta Heard, 1:44. 182: Aaron Couty (B) fft. 195: Brandon Young (B) fft. 220: Brian Amis (B) p. Anderson, 1:06. 285: Trent Bowers (B) fft.

Round 3
(first match at 132)
Arab 53, South Walton 14
106: Holland (A) fft. 113: Silva (A) fft. 120: Collins (A) fft. 126: Weinthal (SW) md. Jackson, 9-1. 132: Double fft. 138: Pickren (SW) md. McClendon, 9-1. 145: Jones (A) tf. Gajewski, 17-0. 152: Maddox (SW) fft. 160: Harden (A) d. Nebel, 5-2. 170: Camp (A) d. Barton, 10-8. 182: Ryan Morelan (A) fft. 195: McNeal (A) fft. 220: Pugh (A) p. Anderson, 1:16. 285: Mason (A) fft.

Niceville 48, Brusly LA 36
106: Gillikin (B) p. Tritz, 2:58. 113: Kayser (B) p. Allsbrook, 3:29. 120: Hartzog (N) fft. 126: Marc Martinez (B) p. Mickey, 3:20. 132: Creager (N) p. Trahan, 5:08. 138: Anderson (B) p. Gallego, 3:27. 145: Williams (N) fft. 152: Howes (N) p. Westly, 2:32. 160: Brian Son (N) fft. 170: Johnson (N) p. Heard, 1:41. 182: Schoener (N) p. Couty, :32. 195: Young (B) p. Causey, 3:09. 220: Amis (B) p. Tanner Ayers, 1:53. 285: Pena (N) p. Matthew Ganaway, 1:58.

Round 4
(first match at 138)
Niceville 54, South Walton 24
106: Allsbrook (N) fft. 113: Double fft. 120: Hartzog (N) fft. 126: Weinthal (SW) p. Mickey, 1:26. 132: Pickren (SW) p. Creager, 5:30. 138: Gallego (N) fft. 145: Williams (N) p. Gajewski, :33. 152: Maddox (SW) fft. 160: Howes (N) p. Nebel, 3:40. 170: Johnson (N) p. Barton, 3:13. 182: Schoener (N) fft. 195: Causey (N) fft. 220: Anderson (SW) 2:49. 285: Pena (N) fft.

Tallasee 60, Brusly 21
106: Gillikin (B) p. Battles, 1:31. 113: Hall (T) p. Kayser, :48. 120: Jeter (T) fft. 126: Haynes (T) p. Martinez, 1:22. 132: Miller (T) p. Trahan, 1:44. 138: Anderson (B) d. Bell, 8-2. 145: Richey (B) p. Brooks, 1:58. 152: Williams (T) fft. 160: Thorne (T) fft. 170: Ledbetter (T) p. Heard, 1:54. 182: Gilson (T) p. Couty, :25. 195: Young (B) p. McGhar, :58. 220: Baker (T) p. Amis, 1:20. 285: Segrest (T) p. Ganaway, 2:49.

Round 5
(first match at 145)
Arab 72, Brusly 0
106: Holland (A) p. Gillikin, 1:30. 113: Silva (A) d. Kayser, 8-5. 120: Lawler (A) fft. 126: Collins (A) ID Layvin LaRue. 132: Jackson (A) p. Callais, 3:13. 138: McClendon (A) p. Austin Persinger, 3:42. 145: Jones (A) p. Westly, 1:56. 152: Double fft. 160: Adam Burden (A) fft. 170: Camp (A) p. Heard, 1:04. 182: Morelan (A) p. Couty, :31. 195: McNeal (A) p. Young, 1:48. 220: Pugh (A) d. Amis, 10-4. 285: Mason (A) p. Kevin Deloch, 1:00.

Niceville 45, Tallassee 33
106: Allsbrook (N) p. Battles, 1:53. 113: Hall (T) fft. 120: Hartzog (N) p. Jeter, 1:40. 126: Haynes (T) p. Mickey, :45. 132: Creager (N) ID over Miller. 138: Bell (T) d. Gallego, 11-5. 145: Williams (N) p. Brooks, 1:19. 152: Howes (N) d. Hathcock, 5-2. 160: Johnson (N) p. Thorne, 2:22. 170: Schoener (N) p. Ledbetter, :52. 182: Gilson (T) p. Kidder, 1:40. 195: Causey (N) p. McGhar, 1:55. 220: Baker (T) p. Neiss, 2:28. 285: Segrest (T) p. Pena, 1:41.

Noon — Pool A
Standings: Wakulla 5-0, Auburn ALA 4-1, Choctaw 3-2, Bay 2-3, Bozeman 1-4, North Bay Haven 0-5.

Round 1
(first match at 138)
Bay 66, North Bay Haven 5
106: Jaime Balmeceda (Bay) p. Lucas Biddle, :19. 113: Double fft. 120: Trophie Long (Bay) fft. 126: Double fft. 132: Lomerian Black (Bay) fft. 138: Aaron Curry (Bay) p. James Declerk, 1:21. 145: Kyle Roper (Bay) fft. 152: Preston Davis (Bay) fft. 160: Hunter Hayes (Bay) fft. 170: Aidan Campbell (NBH) tf. Davis Whitfield, 16-1. 182: Kurt Stephens (Bay) fft. 195: Andrew Luzny (Bay) p. Garrett Hester, 2:29. 220: Brandon Jackson (Bay) fft. 285: Justin Pippin (Bay) fft.

Wakulla 58, Choctaw 18
106: George Hernandez (Wak) d. Giovani Gonzalez, 8-6. 113: Raymond Hatchman (Wak) p. David Tambula, :41. 120: Matthew Owen (Wak) p. Jerson Cabiao, 3:09. 126: Jacky Grissom (Ch) fft. 132: Charlie Owens (Wak) d. Eli Smith, 9-2. 138: Micah Lanier (Wak) p. Logan Myers, 3:15. 145: Carlos Bogan (Ch) p. Jackson Osteen, 3:18. 152: Noah Wilson (Wak) md. Dentin Bottino, 11-2. 160: Ajani Berlin (Ch) p. Gavin Kaufmann, 1:30. 170: Trevor Hart (Wak) p. Taylor Newnam, :57. 182: Andrew Annand (Wak) p. Curtis Jones, :49. 195: John Trevor Hinsey (Wak) p. Louis Lloyd, 1:10. 220: Ethan Brown (Wak) p. Michael Barton, :19. 285: Darius Wilkins (Wak) p. Keone Corpuz, 1:14.

Auburn 72, Bozeman 3
106: Nicholas Hejke (B) d. Seth Sanders, 11-5. 113: Trey Nelms (A) d. James Samples, 8-6. 120: Nehemiah Scott (A) fft. 126: Zac Crutchfield (A) p. Brian Zerr, 2:56. 132: Will Nist (A) p. Wylie Debarr, 2:00. 138: Houlton Moates (A) fft. 145: Cole Stewart (A) fft. 152: Dylan Pearson (A) fft. 160: Charlie Freidenreich (A) p. Chase Wyzard, :40. 170: Matthew Thornton (A) d. Caleb Ward, 11-6. 182: LaMichael Frazier (A) fft. 195: Kolt Ashe (A) fft. 220: Brian Shaughnessy (A) fft. 285: Cort Bradley (A) fft.

Round 2
(first match at 145)
Wakulla 70, Bay 12
106: Jackson Merrick (Wak) p. Balmeceda, 3:04. 113: Hatchman (Wak) fft. 120: Owen (Wak) p. Long, :42. 126: D’Elton Rumphy (B) fft. 132: Owens (Wak) p. Black, 1:17. 138: Lanier (Wak) tf. Curry, 18-3. 145: Osteen (Wak) p. Tim Messick, 5:53. 152: Wilson (Wak) p. Brandon Nelson, :52. 160: Hayes (B) p. Kaufmann, 1:39. 170: Hart (Wak) p. Whitfield, :51. 182: Annand (Wak) p. Stephens, 2:35. 195: Hinsey (Wak) tf. Luzny, 18-3. 220: Ronnie Thomas (Wak) p. Jackson, 5:24. 285: Wilkins (Wak) p. J. Pippin, 1:42.

Bozeman 39, North Bay Haven 6
106: Hejke (Boz) p. Biddle, 3:01. 113: Justin Johnson (Boz) fft. 120: Samples (Boz) fft. 126: Zerr (Boz) fft. 132: Double fft. 138: Debarr (Boz) p. Declerk, 1:54. 145: Double fft. 152: Double fft. 160: Wyzard (Boz) fft. 170: Ward (Boz) d. Campbell, 9-7. 182: Double fft. 195: Hester (NBH) fft. 220: Double fft. 285: Double fft.

Auburn 54, Choctaw 27
106: Sanders (A) p. Gonzalez, :25. 113: Makel Patrick (A) p. Tambula, 3:19. 120: Brad Bates (Ch) p. Tatum Benefield, 3:24. 126: Tyler Tanaka (A) p. Grissom, 3:39. 132: Justin Rhoten (A) p. Ernie Luna, 3:29. 138: Myers (Ch) p. Marcus Boler, 2:48. 145: Bogan (Ch) p. Stewart, 3:15. 152: Pelfrey (Ch) p. JT Rogers, 4:54. 160: Berlin (Ch) d. Will Segrest, 7-6. 170: Sangwook Roh (A) p. Newnam, 3:44. 182: Frazier (A) p. Jones, 1:22. 195: Ashe (A) p. Lloyd, :46. 220: Shaughnessy (A) p. Barton, 1:08. 285: Dakota Bowden (A) p. Corpuz, :48.

Round 3
(first match at 152)
Choctaw 53, Bay 30
106: Balmeceda (B) p. Gonzalez, 4:44. 113: Tambula (Ch) fft. 120: Cabiao (Ch) p. Long, 1:54. 126: Grissom (Ch) p. Rumph, :07. 132: Smith (Ch) p. Black, 3:00. 138: Myers (Ch) p. Curry, :55. 145: Bogan (Ch) p. Messick, 3:05. 152: Davis (B) p. Pelfrey, 3:25. 160: Berlin (Ch) tf. Caleb Pippin, 15-0. 170: Newnam (Ch) p. Whitfield, :57. 182: Stephens (B) p. Jones, 1:30. 195: Luzny (B) p. Lloyd, :50. 220: Jackson (B) p. Barton, :09. 285: Corpuz (Ch) p. Camari Tibbs, 3:23.

Auburn 78, North Bay Haven 6
106: Sanders (A) p. Biddle, :55. 113: Nelms (A) fft. 120: Benefield (A) fft. 126: Crutchfield (A) fft. 132: Nist (A) fft. 138: Boler (A) p. Declerk, 1:23. 145: Stewart (A) fft. 152: Pearson (A) fft. 160: Freidenreich (A) fft. 170: Thornton (A) p. Campbell, 1:06. 182: Frazier (A) fft. 195: Hester (NBH) p. Ashe, 1:17. 220: Shaughnessy (A) fft. 285: Bradley (A) fft.

Wakulla 66, Bozeman 15
106: Hejke (B) d. Hernandez, 10-3. 113: Samples (B) p. Merrick, 2:30. 120: Hatchman (Wak) fft. 126: Owen (Wak) p. Zerr, 3:16. 132: Owens (Wak) p. Debarr, 1:10. 138: Lanier (Wak) fft. 145: Osteen (Wak) fft. 152: Wilson (Wak) fft. 160: Wyzard (B) p. Kaufmann, 1:13. 170: Hart (Wak) p. Ward, :56. 182: Annand (Wak) fft. 195: Hinsey (Wak) fft. 220: Brown (Wak) fft. 285: Wilkins (Wak) fft.

Round 4
(first match at 160)
Bay 42, Bozeman 40
106: Hejke (Boz) p. Balmeceda, 1:14. 113: Johnson (Boz) fft. 120: Samples (Boz) md. Long, 12-2. 126: Zerr (Boz) p. Rumph, 1:39. 132: Debarr (Boz) p. Black, :56. 138: Curry (Bay) fft. 145: Rhett Kirkland (Bay) fft. 152: Evan Gore (Bay) fft. 160: Wyzard (Boz) p. Hayes, 2:29. 170: Ward (Boz) p. Whitfield, 1:52. 182: Stephens (Bay) fft. 195: Luzny (Bay) fft. 220: Jackson (Bay) fft. 285: Soloman Holman (Bay) fft.

Choctaw 72, North Bay Haven 12
106: Gonzalez (Ch) p. Biddle, :11. 113: Tambula (Ch) fft. 120: Bates (Ch) fft. 126: Grissom (Ch) fft. 132: Luna (Ch) fft. 138: Devonte Knox (Ch) p. Declerk, 1:26. 145: Ismael Rivera (Ch) fft. 152: Bottino (Ch) fft. 160: Berlin (Ch) fft. 170: Campbell (NBH) p. Newnam, 4:52. 182: Jones (Ch) fft. 195: Hester (NBH) p. Lloyd, 2:46. 220: Barton (Ch) fft. 285: Corpuz (Ch) fft.

Wakulla 46, Auburn 21
106: Merrick (Wak) p. Sanders, 3:02. 113: Hatchman (Wak) p. Patrick, 1:47. 120: Owen (Wak) md. Scott, 13-0. 126: Crutchfield (A) fft. 132: Nist (A) d. Owens, 6-4. 138: Lanier (Wak) p. Boler, 4:58. 145: Stewart (A) d. Osteen, 4-2. 152: Pearson (A) d. Wilson, 6-4. 160: Freidenreich (A) p. Kaufmann, 1:33. 170: Hart (Wak) p. Thornton, 2:28. 182: Annand (Wak) d. Frazier, 5-0. 195: Hinsey (Wak) p. Ashe, 1:53. 220: Brown (Wak) p. Shaughnessy, 1:14. 285: Wilkins (Wak) d. Anderson, 3-1.

Round 5
(first match at 170)
Auburn 66, Bay 18
106: Sanders (A) p. Balmeceda, :17. 113: Nelms (A) fft. 120: Scott (A) p. Long, 1:03. 126: Tanaka (A) p. Rumph, :11. 132: Rhoten (A) p. Black, :51. 138: Curry (B) p. Moates, 3:13. 145: Stewart (A) p. Roper, 3:11. 152: Rogers (A) p. Nelson, 5:12. 160: Freidenreich (A) p. C. Pippin, :22. 170: Roh (A) p. Whitfield, 1:34. 182: Frazier (A) p. Stephens, 1:49. 195: Luzny (B) p. Ashe, 1:57. 220: J. Pippin (B) p. Shaughnessy, :37. 285: Bradley (A) p. Holman, 1:07.

Wakulla 84, North Bay Haven 0
106: Hernandez (Wak) p. Biddle, 1:12. 113: Merrick (Wak) fft. 120: Hatchman (Wak) fft. 126: Owen (Wak) fft. 132: Owens (Wak) fft. 138: Lanier (Wak) p. Declerk, :21. 145: Osteen (Wak) fft. 152: Wilson (Wak) fft. 160: Kaufmann (Wak) fft. 170: Hart (Wak) p. Campbell, 2:18. 182: Annand (Wak) fft. 195: Hinsey (Wak) p. Hester, 2:55. 220: Thomas (Wak) fft. 285: Wilkins (Wak) fft.

Choctaw 51, Bozeman 30
106: Gonzalez (Ch) p. Johnson, :13. 113: Hejke (B) p. Tambula, 1:21. 120: Bates (Ch) d. Samples, 15-13. 126: Zerr (B) p. Grissom, 2:29. 132: Debarr (B) p. Luna, 2:52. 138: Knox (Ch) fft. 145: Bogan (Ch) fft. 152: Pelfrey (Ch) fft. 160: Wyzard (B) p. Berlin, 1:17. 170: Ward (B) p. Newnam, 3:08. 182: Jones (Ch) fft. 195: Lloyd (Ch) fft. 220: Barton (Ch) fft. 285: Corpuz (Ch) fft.

Noon — Pool B
Standings: Gulf Breeze 5-0, Veterans GA 4-1, Marianna 3-2, Pace 2-3, Mosley 1-4, Milton 0-5.

Round 1
(first match at 138)
Veterans 65, Pace 6
106: Tyler Barb (V) fft. 113: Double fft. 120: Devyn Hasbrouck (V) p. Seth O’Gara, 3:31. 126: Brice Linde (V) d. Owen Moore, 4-1. 132: Deven Sowers (V) tf. Bryce Tressler, 21-5. 138: Adrian Lytle (V) fft. 145: Cameron Bennett (V) fft. 152: Connor Ware (V) p. Ethan Billhimer, 1:52. 160: Kevin Reynolds (V) p. Anthony Root, 5:03. 170: Colt Schneller (V) d. John Gunther, 5-1. 182: Jarrod Johnson (V) p. Wyatt Dillon, 3:32. 195: Jackson Smith (V) p. Anthony Beaber, 2:28. 220: Colin Scarbrough (V) p. Cody Steppe, 1:09. 285: Brayden Fern (V) fft.

Gulf Breeze 58, Marianna 24
106: Ian Daily (GB) tf. Joshua Myers, 17-1. 113: Neal Smith (M) p. William Barretta, :32. 120: Gabe Jacobs (GB) p. Dustin Arnold, 3:56. 126: Chris Calhoun (M) p. Hunter Kimball, 1:31. 132: Kelly Scanlon (GB) p. Trenton Faust, 1:40. 138: David Phelps (GB) p. Hunter Suggs, 1:16. 145: Dylan Lawrence (GB) p. Lamarian Bell, 2:32. 152: John Maddox (M) p. Calvin Malo, 1:13. 160: Alex Jacobs (GB) tf. Dillon Melvin, 19-4. 170: Austin Earle (GB) p. Christian Cossan, 1:05. 182: Tannen Slack (GB) p. Corey Davis, 2:12. 195: Cole Maddox (M) p. Rocky O’Rourke, 1:15. 220: Jacob Tisdale (GB) p. Jonah Mercer, 1:05. 285: Ben Richards (GB) p. Noah Johnson, 4:27.

Mosley 48, Milton 34
106: Dawson Bevens (Mos) fft. 113: Cameron Bevens (Mos) fft. 120: Micah Kendrick (Mil) fft. 126: Gabriel Walls (Mil) fft. 132: Lonnie Bell (Mos) p. David Quarrells, :24. 138: Logan Gall (Mos) fft. 145: Aiden Sterba (Mil) md. William Carmichael, 10-1. 152: Anthony Henry (Mil) p. Christian Hejke, 5:02. 160: Garrison Kovacs (Mos) p. Daniel McDonal, 1:06. 170: Jarred Pitts (Mos) p. William Dewitt, :19. 182: Audun Cowart (Mos) fft. 195: Devin Bundy (Mil) fft. 220: Landon Harris (Mos) p. Caleb Wise, :45. 285: Connor Saint (Mil) fft.

Round 2
(first match at 145)
Veterans 52, Marianna 30
106: Myers (M) fft. 113: Smith (M) fft. 120: Hasbrouck (V) p. Arnold, :53. 126: Linde (V) p. Calhoun, 2:50. 132: Sowers (V) p. Faust, 2:21. 138: Lytle (V) p. Suggs, :23. 145: Bell (M) fft. 152: Ware (V) tf. J. Maddox, 15-0. 160: Reynolds (V) p. Melvin, 1:00. 170: Riley Brooks (V) p. Cossan, 4:29. 182: Schneller (V) tf. Davis, 18-3. 195: C. Maddox (M) p. Smith, :16. 220: Mercer (M) p. Scarbrough, 1:10. 285: Fern (V) p. Johnson, 5:19.

Pace 48, Mosley 36
106: D. Bevens (M) fft. 113: C. Bevens (M) fft. 120: O’Gara (P) fft. 126: Tressler (P) fft. 132: Moore (P) p. Bell, 3:49. 138: Gall (M) fft. 145: Billhimer (P) p. Carmichael, :19. 152: Hejke (M) p. Bennett, 1:31. 160: Root (P) p. Kovacs, 3:39. 170: Gunther (P) p. Pitts, 1:46. 182: Dillon (P) p. Cowart, 2:00. 195: Beaber (P) fft. 220: Harris (M) p. Steppe, :30. 285: Logan Strickland (M) fft.

Gulf Breeze 74, Milton 6
106: Daily (GB) fft. 113: Barretta (GB) fft. 120: G. Jacobs (GB) p. Kendrick, 3:37. 126: Kimball (GB) p. Walls, 1:50. 132: Scanlon (GB) p. Quarrells, :58. 138: Phelps (GB) fft. 145: Lawrence (GB) p. Ian Van Gestel, 1:07. 152: Malo (GB) tf. Henry, 17-1. 160: A. Jacobs (GB) d. McDonal, 10-5. 170: Earle (GB) p. Dewitt, :31. 182: Slack (GB) fft. 195: O’Rourke (GB) p. Bundy, :34. 220: Tisdale (GB) p. Wise, 1:03. 285: Saint (M) p. Richards, 2:54.

Round 3
(first match at 152)
Gulf Breeze 54, Veterans 27
106: Daily (GB) fft. 113: Barretta (GB) fft. 120: G. Jacobs (GB) p. Hasbrouck, 5:28. 126: Linde (V) p. Kimball, 1:23. 132: Scanlon (GB) p. Lytle, 1:56. 138: Sowers (V) p. Phelps, 1:12. 145: Lawrence (GB) fft. 152: Ware (V) p. Malo, :55. 160: Reynolds (V) d. A. Jacobs, 12-10. 170: Schneller (V) p. Earle, 1:54. 182: Slack (GB) p. Johnson, 5:07. 195: O’Rourke (GB) p. Smith, 1:11. 220: Tisdale (GB) p. Scarbrough, 1:00. 285: Richards (GB) p. Fern, :43.

Pace 41, Milton 24
106: Double fft. 113: Double fft. 120: Kendrick (M) fft. 126: Moore (P) p. Walls, 1:17. 132: Tressler (P) p. Quarrells, :53. 138: Billhimer (P) p. Sterba, 1:03. 145: Double fft. 152: Root (P) tf. Henry, 21-3. 160: McDonal (M) p. Brody Andrews, :32. 170: Gunther (P) p. Dewitt, 1:27. 182: Dillon (P) p. Bundy, 1:47. 195: Beaber (P) fft. 220: Wise (M) p. Steppe, 1:56. 285: Saint (M) fft.

Marianna 48, Mosley 36
106: D. Bevens (Mos) p. Myers, 1:05. 113: Smith (Mar) p. C. Bevens, :50. 120: Arnold (Mar) fft. 126: Calhoun (Mar) fft. 132: Lon. Bell (Mos) p. Faust, 3:38. 138: Gall (Mos) p. Suggs, :27. 145: Carmichael (Mos) p. Lam. Bell, 1:48. 152: J. Maddox (M) p. Hejke, 1:58. 160: Kovacs (Mos) p. Melvin, 4:41. 170: Pitts (Mos) p. Cossan, :39. 182: Davis (Mar) p. Cowart, :28. 195: Mercer (Mar) fft. 220: C. Maddox (M) p. Harris, :57. 285: Johnson (Mar) fft.

Round 4
(first match at 160)
Veterans 46, Mosley 36
106: D. Bevens (M) fft. 113: C. Bevens (M) fft. 120: Hasbrouck (V) fft. 126: Linde (V) fft. 132: Sowers (V) p. Bell, 2:08. 138: Gall (M) p. Lytle, 4:35. 145: Carmichael (M) fft. 152: Ware (V) p. Hejke, 1:43. 160: Kovacs (M) p. Brooks, 5:22. 170: Reynolds (V) md. Pitts, 17-6. 182: Schneller (V) p. Cowart, 1:31. 195: Smith (V) fft. 220: Harris (M) p. Scarbrough, :40. 285: Fern (V) fft.

Gulf Breeze 60, Pace 24
106: Daily (GB) fft. 113: Barretta (GB) fft. 120: G. Jacobs (GB) fft. 126: Moore (P) p. Kimball, 1:35. 132: Scanlon (GB) p. Tressler, 3:35. 138: Phelps (GB) fft. 145: Billhimer (P) p. Lawrence, 2:46. 152: Bennett (P) p. Malo, 5:34. 160: A. Jacobs (GB) p. Root, 1:29. 170: Gunther (P) p. Earle, 2:00. 182: Slack (GB) p. Dillon, 3:02. 195: O’Rourke (GB) p. Beaber, :34. 220: Tisdale (GB) p. Steppe, :24. 285: Richards (GB) fft.

Marianna 65, Milton 15
106: Myers (Mar) fft. 113: Smith (Mar) fft. 120: Arnold (Mar) p. Kendrick, :32. 126: Calhoun (Mar) p. Walls, :38. 132: Faust (Mar) p. Quarrells, :15. 138: Suggs (Mar) fft. 145: Sterba (Mil) d. Bell, 17-11. 152: J. Maddox (Mar) tf. Henry, 17-2. 160: McDonal (Mil) p. Melvin, 5:15. 170: Cossan (Mar) p. Dewitt, :56. 182: Davis (Mar) p. Bundy, :26. 195: Mercer (Mar) fft. 220: C. Maddox (Mar) p. Wise, :28. 285: Saint (Mil) p. Johnson, 1:12.

Round 5
(first match at 170)
Veterans 53, Milton 18
106: Double fft. 113: Double fft. 120: Hasbrouck (V) p. Kendrick, :28. 126: Linde (V) p. Walls, 1:34. 132: Lytle (V) p. Quarrells, 1:00. 138: Sowers (V) fft. 145: Sterba (M) fft. 152: Ware (V) tf. Henry, 15-0. 160: Reynolds (V) p. McDonal, 1:50. 170: Schneller (V) p. Dewitt, :20. 182: Johnson (V) p. Bundy, :29. 195: Smith (V) fft. 220: Wise (M) p. Scarbrough, 1:39. 285: Saint (M) p. Fern, :26.

Marianna 48, Pace 28
106: Myers (M) fft. 113: Smith (M) fft. 120: Arnold (M) fft. 126: Moore (P) p. Calhoun, 1:04. 132: Faust (M) p. Tressler, 2:45. 138: Suggs (M) fft. 145: Billhimer (P) p. Bell, :19. 152: Bennett (P) d. J. Maddox, 12-6. 160: Root (P) md. Melvin, 12-4. 170: Gunther (P) p. Cossan, 2:41. 182: Dillon (P) d. Davis, 12-10. 195: Mercer (M) p. Beaber, :13. 220: C. Maddox (M) p. Steppe, :27. 285: Johnson (M) fft.

Gulf Breeze 65, Mosley 12
106: Daily (GB) md. D. Bevens, 10-1. 113: Barretta (GB) p. C. Bevens, :19. 120: G. Jacobs (GB) fft. 126: Kimball (GB) fft. 132: Bell (M) p. Scanlon, 1:59. 138: Phelps (GB) p. Gall, :19. 145: Lawrence (GB) md. Carmichael, 17-9. 152: Malo (GB) p. Hejke, 2:59. 160: A. Jacobs (GB) d. Kovacs, 6-4. 170: Pitts (M) p. Earle, :44. 182: Slack (GB) p. Cowart, 3:05. 195: O’Rourke (GB) fft. 220: Tisdale (GB) p. Harris, :55. 285: Richards (GB) fft.

At Pigeon Forge, TN
Smoky Mountain HS Duals

Silver Pool (places 6-10) standings: 6. Clay 4-0. 7. Heritage TN 3-1. 8. Johnson Central KY 2-2. 9. Brookwood GA 1-3. 10. Trion GA 0-4.
Rd 1: Heritage 43, Johnson Central 23; Brookwood 42, Trion 34.
Rd 2: Clay 52, Trion 16; Johnson Central 37, Brookwood 36.
Rd 3: Clay 48, Brookwood 18; Heritage 46, Trion 12.
Rd 4: Clay 36, Heritage 30; Johnson Central 60, Trion 18.
Rd 5: Clay fft over Johnson Central; Heritage 39, Brookwood 33.

Clay 52, Trion GA 16
(first match at 145)
106: Josh McGinnis (Cl) d. Dalton Sparks, 5-2. 113: Justin Byler (Cl) p. Alonzo Francisco, :15. 120: Stevie Chopek (Cl) md. Bolen Stricklin, 10-1. 126: Daniel Porter (Cl) p. Versain Mendez, 1:50. 132: Cale Hoskinson (Cl) md. Noah Deparlier, 9-0. 138: Peyton Hughes (Cl) p. Josh Buster, 1:34. 145: Grant Stanish (Cl) d. Lincoln Maddux, 7-2. 152: Cole Luallen (T) md. Dylan Taylor, 10-1. 160: Connor Green (Cl) p. Bruce Rameriz, 2:47. 170: Carson Yost (Cl) d. Branson Bowman, 2-1. 182: Dakota Jones (T) p. Isiah Clifford, 1:44. 195: Kurt Jackson (Cl) p. Cody Luallen, :43. 220: Logan Blevins (T) p. Joe Grelli, 1:32. 285: Ryan Rivers (Cl) p. Dusty Baker, 1:42.

Clay 48, Brookwood GA 18
(first match at 152)
106: McGinnis (Cl) md. Jacob Cox, 8-0. 113: Byler (Cl) p. Michael Shaffer, :18. 120: Chopek (Cl) md. Vaughn Williams, 14-1. 126: Porter (Cl) p. Matthew Wilson, 5:58. 132: Joel Winters (B) d. Hoskinson, 9-7, SV. 138: Hughes (Cl) p. Andrew Funston, 3:17. 145: Stanish (Cl) d. Chandler Mullis, 6-3. 152: D. Taylor (Cl) d. David Hornsby, 2-0. 160: Green (Cl) p. Camron Starks, 2:50. 170: David Key (B) p. Yost, 2:32. 182: Clifford (Cl) fft. 195: Matthew Key (B) p. Jackson, 5:35. 220: Antonio Irizarry, 4-1. 285: Rivers (Cl) p. Bryan Cardona-Soto, 4:19.

Clay 36, Heritage TN 30
(first match at 160)
106: McGinnis (Cl) p. Michael Norton, 3:33. 113: Hunter Davis (H) d. Byler, 8-6. 120: Chopek (Cl) p. Zachary Teaster, :58. 126: Porter (Cl) p. Brayan Sanchez, 5:04. 132: Hoskinson (Cl) d. Vili Bussey, 2-2, UTB (rode out). 138: Hughes (Cl) p. William Norris, :46. 145: James Ahern (H) p. Stanish, 4:00. 152: Joshua Teaster (H) d. D. Taylor, 6-3. 160: Green (Cl) d. Gilmore Ortiz, 13-6. 170: Yost (Cl) d. Jerimiah Mynatt, 2-1. 182: Wyatt Snow (H) p. Abbott Taylor, 1:51. 195: Jackson (Cl) d. Chris Williams, 2-1. 220: Javier Salvador (H) p. Jordan Bell, 1:18. 285: Jacob Coppenger (H) p. Rivers, 1:16.

Prime Rib Pool (places 1-5) standings: 1. Cleveland TN 4-0. 2. Jefferson GA 3-1. 3. Science Hill TN 2-2. 4. Wilson Central TN 1-3. 5. Woodward Academy GA 0-4.
Rd 1: Cleveland 48, Science Hill 25; Wilson Central 41, Woodward Academy 36.
Rd 2: Jefferson 59, Woodward Academy 20; Cleveland 55, Wilson Central 21.
Rd 3: Jefferson 44, Wilson Central 31; Science Hill 40, Woodward Academy 37.
Rd 4: Jefferson 45, Science Hill 23; Cleveland 56, Woodward Academy 21.
Rd 5: Cleveland 36, Jefferson 30; Science Hill 39, Wilson Central 30.

Bronze Pool (places 11-15) standings: 11. Beech TN 4-0, 12. Heritage GA 3-1. 13. Spain Park ALA 2-2. 14. Pigeon Forge TN 1-3. 15. Gibbs TN 0-4.
Rd 1: Beech 46, Gibbs 30; Heritage 48, Pigeon Forge 34.
Rd 2: Spain Park 45, Pigeon Forge 36; Beech 44, Heritage 35.
Rd 3: Heritage 41, Spain Park 32; Pigeon Forge 39, Gibbs 38.
Rd 4: Spain Park 42, Gibbs 24; Beech 48, Pigeon Forge 30.
Rd 5: Beech 51, Spain Park 27; Heritage 45, Gibbs 28.

Copper Pool (places 16-20) standings: 16. Abingdon VA 4-0. 17. Dalton GA 3-1. 18. Pierce Cty GA 2-2. 19. Greater Atlanta Christian 1-3. 20. Harpeth TN 0-4.
Rd 1: Abingdon 58, GAC 21; Pierce Cty 54, Harpeth 18.
Rd 2: Dalton 42, Pierce Cty 35; GAC 30, Harpeth 24.
Rd 3: Dalton 54, Harpeth 18; Abingdon 60, Pierce Cty 18.
Rd 4: Abingdon 44, Dalton 32; Pierce Cty 41, GAC 30.
Rd 5: Dalton 42, GAC 32; Abingdon 63, Harpeth 9.

Consolation Pool (places 21-25) standings: 21. Union VA 4-0. 22. Bearden TN 3-1. 23. Galax VA 2-2. 24. McLean VA 1-3. 25. Lee High VA 0-4.
Rd 1: Bearden 40, McLean 30; Galax 54, Lee High 18.
Rd 2: Union 60, Lee High 12; Bearden 37, Galax 36 (criteria).
Rd 3: Union 48, Galax 30; McLean 54, Lee High 18.
Rd 4: Union 42, McLean 36; Bearden 42, Lee High 12.
Rd 5: Union 42, Bearden 30; Galax 42, McLean 29.

(From Thursday) Pool D standings: Wilson Central TN 4-0, Clay 3-1, Heritage GA 2-2, Abingdon VA 1-3, Bearden TN 0-4.
Rd 1: Wilson Central 53, Heritage 25; Abingdon 48, Bearden 36.
Rd 2: Clay 63, Bearden 12; Wilson Central 65, Abingdon 15.
Rd 3: Clay 54, Abingdon 21; Heritage 53, Bearden 23.
Rd 4: Clay 55, Heritage 21; Wilson Central 65, Bearden 16.
Rd 5: Wilson Central 35, Clay 26; Heritage 45, Abingdon 33.

Clay 63, Bearden TN 12
106: Dalton Huckleberry (Cl) fft. 113: Justin Byler (Cl) fft. 120: Stevie Chopek (Cl) p. Dylan Burns, 1:37. 126: Daniel Porter (Cl) fft. 132: Cale Hoskinson (Cl) fft. 138: Peyton Hughes (Cl) d. Kyle Burns, 8-2. 145: Grant Stanish (Cl) p. Elijah Ragsale, 1:36. 152: Dylan Taylor (Cl) d. Mathison Meade, 6-5. 160: Connor Green (Cl) p. Isaiah Hardiman, :50. 170: Max Grayson (B) p. Carson Yost, 1:34. 182: Samuel Hensley (B) p. Abbott Taylor, 3:13. 195: Kurt Jackson (Cl) fft. 220: Joe Grelli (Cl) d. Parker Gilstrap, 2-1, UTB. 285: Ryan Rivers (Cl) p. Nick Law, 3:03.

Clay 54, Abingdon VA 21
106: Jacob Nichols (A) d. Josh McGinnis, 7-6. 113: Byler (Cl) p. Ryan Copley, :27. 120: Chopek (Cl) p. Zeke Stevens, 2:31. 126: Porter (Cl) p. Gavin Timmons, 1:23. 132: Jack Newton (A) d. Hoskinson, 2-0. 138: Hughes (Cl) p. Bobby Almany, 1:08. 145: Jack Campbell (A) d. Stanish, 3-0. 152: D. Taylor (Cl) p. Joby Milstead, :24. 160: Green (Cl) p. Connor Barton, :22. 170: Yost (Cl) p. Reece Jones, :52. 182: Justin O’Quinn (A) p. Isiah Clifford, 1:28. 195: Jackson (Cl) p. Bobby Ference, 3:02. 220: Ethan Roark (A) p. Jordan Bell, 5:57. 285: Rivers (Cl) fft.

Clay 55, Heritage GA 21
106: Ryan Craft (H) p. McGinnis, 3:15. 113: Byler (Cl) p. Jadyn Norton, 1:12. 120: Chopek (Cl) p. Antwaun Powell, 2:40. 126: Porter (Cl) p. Ian Burgett, 3:59. 132: Hoskinson (Cl) md. Tyler Tomey, 13-0. 138: Hughes (Cl) tf. Garett Stephens, 19-4. 145: Stanish (Cl) p. Josh Shadwick, 2:00. 152: D. Taylor (Cl) p. Tyler Willingham, 1:21. 160: Green (Cl) md. Spencer Davies, 17-9. 170: Yost (Cl) p. Alex Eacret, 1:55. 182: Drake Parker (H) p. Clifford, 1:26. 195: Jackson (Cl) fft. 220: Jeffery Curtis (H) p. Grelli, :20. 285: Zaine Burton (H) d. Rivers, 2-1.

Wilson Central TN 35, Clay 26
106: Ross Keith (WC) p. McGinnis, :35. 113: Grant Fetters (WC) d. Byler, 9-2. 120: Chopek (Cl) d. Hunter Borders, 12-9. 126: Porter (Cl) d. TH Oakley, 6-1. 132: Cole Fort (WC) md. Hoskinson, 14-3. 138: Hughes (Cl) p. Cullen Belcher, 4:41. 145: Levi Stone (WC) d. Stanish, 6-3. 152: D. Taylor (Cl) d. Alex Pergande, 3-2. 160: Green (Cl) p. Jamari Quinn, :36. 170: Yost (Cl) p. Jamie Usuvaldo, 1:37. 182: Parker Bennett (WC) p. Clifford, :50. 195: Sinjin Noga (WC) d. Jackson, 3-2. 220: Kolin Miller (WC) md. Grelli, 11-0. 285: Michael Kramer (WC) p. Rivers, 1:22.

Pool A standings: Jefferson GA 4-0, Heritage TN 3-1, Beech TN 2-2, Pierce Cty GA 1-3, Galax VA 0-4.
Rd 1: Heritage 38, Beech 33; Pierce Cty 48, Galax 30.
Rd 2: Jefferson 84, Galax 0; Heritage 58, Pierce Cty 18.
Rd 3: Jefferson 63, Pierce Cty 16; Beech 65, Galax 12.
Rd 4: Jefferson 54, Beech 17; Heritage 77, Galax 6.
Rd 5: Jefferson 39, Heritage 33; Beech 58, Pierce Cty 21.

Pool B standings: Cleveland TN 4-0, Trion GA 3-1, Spain Park ALA 2-2, Harpeth TN 1-3, McClean VA 0-4.
Rd 1: Trion 45, Spain Park 30; Harpeth 38, McClean 30.
Rd 2: Cleveland 72, Harpeth 6; Spain Park 54, McClean 27.
Rd 3: Cleveland 82, McClean -1; Trion 59, Harpeth 18.
Rd 4: Cleveland 66, Trion 6; Spain Park 62, Harpeth 9.
Rd 5: Cleveland 67, Spain Park 12; Trion 61, McClean 13.

Pool C standings: Woodward Academy GA 4-0, Johnson Central KY 3-1, Pigeon Forge TN 2-2, Dalton GA 1-3, Lee High VA 0-4.
Rd 1: Johnson Central 43, Dalton 36; Pigeon Forge 57, Lee 18.
Rd 2: Woodward Academy 75, Lee High 6; Johnson Central 52, Pigeon Forge 15.
Rd 3: Woodward Academy 54, Pigeon Forge 22; Dalton 54, Lee 18.
Rd 4: Woodward Academy 43, Dalton 24; Johnson Central 72, Lee 6.
Rd 5: Woodward Academy 40, Johnson Central 35; Pigeon Forge 42, Dalton 35.

Pool E standings: Science Hill TN 4-0, Brookwood GA 3-1, Gibbs TN 2-2, Greater Atlanta Christian 1-3, Union VA 0-4.
Rd 1: Brookwood 66, GAC 9; Gibbs 69, Union 6.
Rd 2: Science Hill 66, Union 18; Brookwood 41, Gibbs 33.
Rd 3: Science Hill 56, Gibbs 14; GAC 43, Union 30.
Rd 4: Science Hill 60, GAC 24; Brookwood 66, Union 16.
Rd 5: Science Hill 50, Brookwood 22; Gibbs 62, GAC 15.

At Fultondale, AL
Charlie Bruce Duals

Thursday’s Duals
(first match at 126)
Tate 48, Carver (Birmingham) AL 12
106: Double fft. 113: Jacob Cochran (T) fft. 120: Brandon Biello (T) fft. 126: Lee Pedicord (T) fft. 132: Matthew Blalock (T) fft. 138: DeAngilo Jenkins (Car) p. Derek Cannon, 1:50. 145: Double fft. 152: TJ Scott (T) p. Jeremy Roper, :17. 160: Nate Golmon (T) p. Willie Jenkins, :57. 170: Delarian Pogue (T) p. Jamari Bruce, 2:35. 182: Anthony Stafford (T) p. Xavier Mayberry, :15. 195: Matthew Young (Car) fft. 220: Double fft. 285: Double fft.

(first match at 138)
Tate 54, Team X 30 (extras)
106: Woods (TmX) fft. 113: Cochran (Tate) p. Garrett Gore, :52. 120: Biello (Tate) p. Phelps, :38. 126: Jacob Turner (TmX) p. Pedicord, 2:32. 132: Blalock (Tate) p. Mason Brumbeloe, :25. 138: Cannon (Tate) p. Maximus Crawford, :38. 145: Scott (Tate) p. Alexander Whitwoth, :38. 152: Golmon (Tate) p. Jacob Sizemore, :31. 160: James McGinnis (TmX) fft. 170: Pogue (Tate) p. Trevin Williams, 3:23. 182: Stafford (Tate) p. Trent Thompson, :16. 195: Double fft. 220: Double fft. 285: Steven Farley (TmX) fft.

(first match at 152)
Dora AL 54, Tate 24
106: Samari Harris (D) fft. 113: Cochran (T) d. Carlos Chavez, 7-4. 120: Xander Stewart (D) p. Biello, 1:00. 126: Pedicord (T) p. Drake Norris, 1:20. 132: Blalock (T) fft. 138: Ethan Jolly (D) p. Cannon, 3:12. 145: Nathan Bahrik (D) p. Scott, :25. 152: Golmon (T) d. Jordan Tyree, 3-1. 160: David Williams (D) fft. 170: Chance Thompson (D) p. Pogue, :45. 182: Stafford (T) p. Josef Wallace, 3:10. 195: Jakelynn Walker (D) fft. 220: Thomas Lindsay (D) fft. 285: Ronny Henderson (D) fft.

(first match at 182)
Nashville Christian 47, Tate 35
106: Logan Page (NC) fft. 113: Cochran (T) tf. Luke Page, 16-0. 120: Biello (T) fft. 126: Joseph Curley (NC) tf. Pedicord, 16-1. 132: Blalock (T) fft. 138: Cannon (T) fft. 145: Zach Young (NC) p. Scott, 1:05. 152: Golmon (T) p. William Whitfield, 1:26. 160: Cade Thompson (NC) fft. 170: Jones Morris (NC) p. Pogue, 3:06. 182: Stafford (T) p. Ethan Bledsoe. 195: Joseph Dyer (NC) fft. 220: Adam Young (NC) fft. 285: Aaron Gray (NC) fft.

Leeds AL 42, Tate 33
106: Michael Oden (L) fft. 113: Cochran (T) p. Austin Carter, 1:32. 120: Will Jeffcoat (L) p. Biello, 1:25. 126: Jack Pitts (L) p. Pedicord, 2:33. 132: Blalock (T) d. Sage Hughes, 9-4. 138: Cannon (T) p. Timothy Carter, 1:20. 145: Scott (T) p. Nick Bolton, :15. 152: Golmon (T) fft. 160: Double fft. 170: Pogue (T) fft. 182: Lawrence Harris (L) p. Stafford. 195: Zack Niles (L) fft. 220: Malick Evans (L) fft. 285: Tyler Cox (L) fft.

Thursday, December 21

At Clay County Fairgrounds
3A-District 1 Duals

Quarterfinals
Oakleaf 50, Fletcher 27
106: Ana Bradshaw (F) fft. 113: Abdiert Escobar (O) fft. 120: Brandean Bacolor (O) fft. 126: Ryan Rosano (O) p. Colton Lawrence, 3:49. 132: David Parkes (O) p. Ivante White, 3:36. 138: Ethan Gustilo (O) tf. Douglas Tappin, 20-2. 145: Trenton Carroll (O) p. Tyson Petrie, 2:56. 152: Tyler Dalldorf (F) d. CJ Escoreal, 5-1. 160: Donovan Tompkins (F) p. Joel Brissett, 1:15. 170: Stone Rockhill (F) p. Lavell Jones, 2:29. 182: Isaiah Graham (O) p. Joel Rodriguez, :36. 195: Mathew Rigor (F) fft. 220: Od’juan Whitfield (O) p. Michael Strong, 2:31. 285: Demonte Richmond (O) d. Stanley Hollenbach, 7-5.

Buchholz 45, First Coast 30
106: Christopher Brown (B) p. Tabitha Shaw, 1:10. 113: Double fft. 120: Jason Schwartz (FC) p. Sheik-Tammir Holmes, 1:55. 126: Hunter Griffin (B) fft. 132: Brandon Thomas (B) fft. 138: Jeremy Griffin (B) d. Keyshawn Brown, 10-7. 145: Billy Green-Church (B) fft. 152: Immanuel Hernandez (B) fft. 160: Austin Mims (FC) p. Jason Martin, 3:52. 170: Devante Wyatt (FC) fft. 182: Valois Ochoa (FC) p. McKeithan Valentine, :54. 195: Lawrence Smith-Jackson (B) p. Elijah Wilcox, 2:49. 220: Nevan Burney (B) p. Aeneas Cohen, 1:12. 285: Isaac Sletten (FC) p. DaShawn Owens, 2:58.

Semifinals
Fleming Island 75, Oakleaf 0
106: Louis Gagliardo (FI) fft. 113: Briar Jackson (FI) p. Escobar, 2:45. 120: Albie Snedaker (FI) p. Bacolor, 2:36. 126: Jacob Sandoval (FI) d. Rosano, 4-3. 132: Jaquan English (FI) p. Parkes, 1:31. 138: Dalton Williams (FI) d. Gustilo, 9-6. 145: Vince Hauser (FI) p. Carroll, 1:38. 152: Luke Chop (FI) p. Escoreal, :45. 160: Trace Insalaco (FI) p. Brissett, :40. 170: Paul Detwiler (FI) p. Jones, :28. 182: Jeffrey Lascano (FI) d. Graham, 7-3. 195: Jalyn Robinson (FI) fft. 220: Raul Gonzalez (FI) p. Whitfield, 3:54. 285: Jose Concepcion (FI) p. Richmond, 1:50.

Flagler Palm Coast 52, Buchholz 27
106: Trent Burke (FPC) fft. 113: Devontre Williams (FPC) p. Brown, :59. 120: John Johnson (FPC) p. Holmes, :58. 126: Christian Sheppard (FPC) p. H. Griffin, :57. 132: Andrew Dance (FPC) p. Thomas, 3:14. 138: Avery Holder (FPC) p. DeAngelo Fletcher, 2:36. 145: Michael Martins (FPC) p. Martin, 1:08. 152: Green-Church (B) p. Kevin Funk, 4:14. 160: Curtis Brock (FPC) md. Tracen Ransdell, 10-2. 170: Jordan Mobley (B) p. Adam Basas, :42. 182: Armando Acosta (B) p. Wilbur Thomas, 7:03. 195: Smith-Jackson (B) fft. 220: Tyler Irigoyen (FPC) p. Burney, :59. 285: Aaron Menden (B) d. Cinelli, 3-2.

Consi semis
Buchholz 48, Fletcher 21
106: Double fft. 113: Brown (B) fft. 120: Holmes (B) fft. 126: Lawrence (F) p. H. Griffin, 1:00. 132: White (F) p. Thomas. 138: Fletcher (B) p. Tappin, :54. 145: Green-Church (B) d. Petrie, 9-5. 152: Dalldorf (F) d. Martin, 8-1. 160: Ransdell (B) d. Tompkins, 7-5. 170: Mobley (B) p. Rockhill, 4:30. 182: Valentine (B) p. Rodriguez. 195: Smith-Jackson (B) ID over Rigor. 220: Burney (B) p. Strong, 1:09. 285: Ethan Hollenbach (F) p. Owens, 3:04.

Oakleaf 57, First Coast 24
106: Shaw (FC) fft. 113: Escobar (O) fft. 120: Schwartz (FC) p. Bacolor, 3:16. 126: Rosano (O) fft. 132: Parkes (O) fft. 138: Gustilo (O) p. Brown, 1:05. 145: Carroll (O) fft. 152: Brissett (O) fft. 160: Escoreal (O) p. Mims, 4:36. 170: Wyatt (FC) p. Jones, 1:01. 182: Graham (O) p. Ochoa, 3:06. 195: Wilcox (FC) fft. 220: Whitfield (O) p. Cohen, 1:00. 285: Richmond (O) d. Sletten, 6-5.

3rd place
Buchholz 42, Oakleaf 38
106: Brown (B) fft. 113: Escobar (O) fft. 120: Bacolor (O) p. Holmes, 1:14. 126: Rosano (O) p. H. Griffin, 3:19. 132: Parkes (O) p. Thomas, 3:25. 138: Gustilo (O) tf. Fletcher, 18-2. 145: Carroll (O) p. Martin, 1:19. 152: Green-Church (B) p. Escoreal, 1:15. 160: Ransdell (B) p. Brissett, 1:56. 170: Mobley (B) p. Jones, 2:41. 182: Acosta (B) p. Graham, 5:25. 195: Burney (B) fft. 220: Smith-Jackson (B) p. Whitfield, 2:28. 285: Richmond (B) d. Menden, 4-1.

Championship
Fleming Island 59, Flagler Palm Coast 12
106: Gagliardo (FI) tf. Burke, 16-1. 113: Jackson (FI) p. De. Williams, 1:42. 120: Snedaker (FI) d. Johnson, 5-2. 126: Sandoval (FI) d. Sheppard, 6-1. 132: English (FI) fft. 138: Da. Williams (FI) p. Joshua Horen, 3:47. 145: Hauser (FI) p. Funk, 1:20. 152: Brock (FPC) d. Chop, 4-1. 160: Insalaco (FI) fft. 170: Detwiler (FI) p. Busas, :38. 182: Thomas (FPC) d. Lascano, 9-4. 195: Robinson (FI) fft. 220: Irigoyen (FPC) p. Gonzalez, 1:20. 285: Concepcion (FI) fft.
Records: Fleming Island 2-0, Flagler Palm Coast 4-1, Buchholz 10-3, Oakleaf 13-4, Fletcher 4-3, First Coast 4-6. Next competition: Fleming Island hosts St Johns River Conference, Clay County Fairgrounds, Friday-Saturday; Flagler Palm Coast at Corey Hill Memorial, Springstead, Friday-Saturday; Oakleaf at Category V Duals, Gainesville, December 29-30; Buchholz at Tournament of Champions, Lake Mary, January 5-6; Fletcher at Midway 6-Way, Creekside, January 6; First Coast hosts Robert E. Lee & Wolfson, January 10.

Wednesday, December 20

At Live Oak
Suwannee 46, Columbia 30
106: Xander Kirkland (S) p. Brett Millard. 113: Timothy Jolicoeur (S) fft. 120: Ian McGuigan (Col) d. Jaxon Sansouci, 12-6. 126: Alex McGuigan (Col) d. Matthew Jackson, 1206. 132: Caleb Parsons (S) p. Alex Anderson. 138: Caleb Wood (S) tf. Matthew Arango, 16-0. 145: Kaleb Davis (Col) p. Nicho Lyras. 152: Terrell Williams (S) tf. Obie Smith, 21-5. 160: Blaine Howard (S) p. Preston O’Quinn. 170: David Thompson (Col) p. Larson Zimmerman. 182: Zion James (Col) fft. 195: Zhaquez Griffen (Col) fft. 220: Cade McKinley (S) p. Kouvaris Combs. 285: Billy Duchaj (S) p. Connor Davidson.
Records: Suwannee 4-3, Columbia 5-2. Next competition: Suwannee hosts 1A-District 2 duals, January 5; Columbia at Category 5 Duals, Gainesville, December 29-30.

At Palatka
The Villages 58, Palatka 24
106: Caleb Mayberry (P) fft. 113: Wesley Dallas (P) fft. 120: Cameron Rima (V) p. Drevon Wallace. 126: James Creech (V) p. Ontarius Reid. 132: Jakobe Zick (V) fft. 138: Kevin Rochon (V) fft. 145: Ethan Hatcher (V) fft. 152: Jaden Markus (V) fft. 160: Colby Sharp (V) fft. 170: Riley Sorensen (V) md. Jacob Carreras, 9-0. 182: Ryan Hatcher (V) p. Tyler Christian. 195: Joshua Graham (V) fft. 220: Bryan Smith (P) p. Carson Holt. 285: Marlon Williams (P) p. Ethan Zick.
Records: Palatka 2-3. Next competition: Palatka at St Johns River Conference meet, Fleming Island hosts, Clay County Fairgrounds, Friday-Saturday.

Tuesday, December 19

At Callahan
County Championship

West Nassau 72, Fernandina Beach 10
(first match at 160)
106: Jeremy Mahoney (FB) md. Wesley Carlisle, 14-0. 113: Kyle Overturf (WN) fft. 120: Brendan Ferenchik (WN) p. Wright, :40. 126: Jake Blount (WN) p. Camden Smith, 1:25. 132: Anthony Neely (WN) p. Blade Wailes, 3:45. 138: Bradley Hulett (WN) fft. 145: William Tharpe (WN) fft. 152: Requan Works (WN) p. Thomas Maxwell, 1:29. 160: Mark Hall (WN) fft. 170: Breyer Wood (WN) fft. 182: Nathan Manning (FB) p. Justin Curry, :45. 195: Zachary Boston (WN) p. Olivia Liliskis, :15. 220: Daniel Boylan (WN) p. David Sturges, 3:44. 285: Tre’Von Gray (WN) p. Dawton Tiner, 2:27.

Yulee 78, Fernandina Beach 6
(first match at 160)
106: Triston Martinez (Y) p. Mahoney, 1:14. 113: Trevor Gladson (Y) fft. 120: Bryce Bees (Y) p. Wright, :31. 126: Aston Ricks (Y) p. Smith, :36. 132: Orion Duffy (Y) p. Wailes, :50. 138: Jonah Luna (Y) fft. 145: Logan Blaise (Y) fft. 152: De’Von Worthen (Y) p. Maxwell, 1:11. 160: Christopher Francis (Y) fft. 170: Victor Jansen (Y) fft. 182: Manning (FB) p. Cole Rich, :56. 195: William Harvey (Y) p. Liliskis, 1:20. 220: David Crawford (Y) p. Sabia, :48. 285: McKenzie Lewis (Y) p. Tiner, :29.

West Nassau 48, Yulee 34
(first match at 170)
106: Martinez (Y) p. Carlisle, 2:42. 113: Gladson (Y) p. Overturf, :32. 120: Bees (Y) p. Ferenchik, 3:26. 126: Ricks (Y) md. Deonte Robinson, 14-6. 132: Blount (WN) p. Duffy, 3:31. 138: Hulett (WN) p. Luna, 1:16. 145: Tharpe (WN) p. Blaise, :41. 152: Works (WN) p. Worthen, 1:39. 160: Hall (WN) ID over Gunner Harrison. 170: Wood (WN) p. Jansen, 2:21. 182: Boston (WN) p. Richardson, 1:17. 195: Curry (WN) p. Harvey, :39. 220: Crawford (Y) p. Boylan, :43. 285: Lewis (Y) p. Gray, 1:30.
Records: West Nassau 9-7, Yulee 6-6, Fernandina Beach 3-14. Next competition: West Nassau, Yulee & Fernandina Beach at 1A-District 3 FHSAA duals, Yulee hosts, January 3.

At Jacksonville
Englewood 43, First Coast 33
(first match at 145)
106: Cam Courtenay (E) md. Tabitha Shaw, 13-3. 113: Raequan Staples (E) fft. 120: Jason Schwartz (FC) p. Hunter Padgett, 1:29. 126: Dairo Guerra (E) fft. 132: Tyler Crawford (E) fft. 138: Ben Paramo (E) p. Keyshawn Brown, 3:36. 145: Tamer Fakhouri (E) fft. 152: Kelly Charles (E) d. Ludovica Turconi, 8-1. 160: Austin Mims (FC) d. Ehab Fakhouri, 11-8. 170: Devante Wyatt (FC) p. Jordan Mitchell, 2:24. 182: Valois Ochoa (FC) fft. 195: Elijah Wilcox (FC) fft. 220: Christopher Lands (E) p. Aeneas Cohen, :44. 285: Isaac Sletten (FC) fft.
Records: Englewood 3-5, First Coast 4-4. Next competition: Englewood at 2A-District 3 Duals, Ridgeview hosts, January 4; First Coast at 3A-District 1 Duals, Fleming Island hosts, Thursday.

At Panama City
Bay 63, Rutherford 12
(first match at 138)
106: Jaime Balmeceda (B) fft. 113: D’Elton Rumph (B) p. Colin Dutton, 5:18. 120: Lomero Black (Ruth) p. Brandon Hermes, 1:31. 126: Double fft. 132: Phoenix Sikes (Ruth) p. Lomerian Black, 1:04. 138: Jeremiah O’Neal (B) d. Zachary Duncan, 8-4. 145: Kyle Roper (B) fft. 152: Preston Davis (B) fft. 160: Hunter Hayes (B) p. Emanuel Newton, 2:39. 170: Davis Whitfield (B) fft. 182: Waylon Travis (B) fft. 195: Andrew Luzny (B) p. D’ontae Newton, :35. 220: Brandon Jackson (B) fft. 285: Justin Pippin (B) p. Jonathan Heller, 1:10.
Records: Bay 5-2, Rutherford 2-6. Next competition: Bay at Beast of the Beach, Ft Walton Beach hosts, Thursday-Friday; Rutherford at Panhandle Championships, Mosley hosts, January 12-13.

Advertisements
%d bloggers like this: