Week 10

Weekend – Week 10 Duals
Titan Duals at Golden Gate

Standings: 1. Riverdale 10-0. 2. Golden Gate 8-1. 3. Cape Coral 7-2. 4. Naples 7-3. 5. Gulf Coast 5-5. 6. Island Coast 5-5. 7. Oasis Charter 3-6. 8. Doral Academy 4-6. 9. American Heritage 1-8. 10. Gateway Charter 0-9. 11. SFCA 0-5.

Doral Academy 36, Gulf Coast 24
106: Albert Manzini (DOAC) over Riley Sheppard (GUCO) (Fall 0:00) 113: Julian Montero (DOAC) over (GUCO) (For.) 120: Gavin Roberto (DOAC) over (GUCO) (For.) 126: Dean Nunziato (GUCO) over Gabriel Garcia (DOAC) (Fall 0:00) 132: Gabriel Moblicci (DOAC) over Amir Ergashev (GUCO) (Fall 0:00) 138: 145: Daniel Garlin (DOAC) over Jaden Wonders (GUCO) (Fall 0:00) 152: Stephen Gauta (GUCO) over (DOAC) (For.) 160: Nicholas Espinosa (DOAC) over Francis Bozano (GUCO) (Fall 0:00) 170: 182: Colton Stubelt (GUCO) over (DOAC) (For.) 195: Niko Perovic (GUCO) over (DOAC) (For.) 220: 285:

Gulf Coast 54, Gateway Charter 6
106: Marshawn Green (GACH) over Riley Sheppard (GUCO) (Fall 0:00) 113: Double Forfeit 120: Double Forfeit 126: Dean Nunziato (GUCO) over (GACH) (For.) 132: Amir Ergashev (GUCO) over (GACH) (For.) 138: Double Forfeit 145: Jaden Wonders (GUCO) over (GACH) (For.) 152: Stephen Gauta (GUCO) over (GACH) (For.) 160: Francis Bozano (GUCO) over (GACH) (For.) 170: Double Forfeit 182: Colton Stubelt (GUCO) over (GACH) (For.) 195: Niko Perovic (GUCO) over (GACH) (For.) 220: Dylan Spelman (GUCO) over (GACH) (For.) 285: Darvens Box (GUCO) over Billy Blanc (GACH) (Fall 0:00)

Gulf Coast 48, AH-Plantation 3
106: Riley Sheppard (GUCO) over (AHS) (For.) 113: Double Forfeit 120: Double Forfeit 126: Dean Nunziato (GUCO) over noor Oweis (AHS) (Fall 0:00) 132: Amir Ergashev (GUCO) over Reginald Williams (AHS) (Fall 0:00) 138: Double Forfeit 145: alex Andreozzi (AHS) over Jaden Wonders (GUCO) (Dec 11-9) 152: Stephen Gauta (GUCO) over (AHS) (For.) 160: 170: Francis Bozano (GUCO) over Jennifer Eugene (AHS) (Fall 0:00) 182: Colton Stubelt (GUCO) over josh Hartman (AHS) (Dec 10-8) 195: Niko Perovic (GUCO) over Jordan johnson (AHS) (Dec 3-1) 220: Dylan Spelman (GUCO) over (AHS) (For.) 285: Darvens Box (GUCO) over (AHS) (For.)

Gulf Coast 42, Island Coast 30
106: Riley Sheppard (GUCO) over (ISCO) (For.) 113: Joel Salgado (ISCO) over (GUCO) (For.) 120: Alex Crespo (ISCO) over (GUCO) (For.) 126: Dean Nunziato (GUCO) over Tyler Conant (ISCO) (Fall 0:00) 132: Christopher Sanchez (ISCO) over Amir Ergashev (GUCO) (Fall 0:00) 138: Carlos Luna (ISCO) over (GUCO) (For.) 145: Shanard Tyre (ISCO) over Jaden Wonders (GUCO) (Fall 0:00) 152: Stephen Gauta (GUCO) over (ISCO) (For.) 160: Francis Bozano (GUCO) over (ISCO) (For.) 170: Double Forfeit 182: Colton Stubelt (GUCO) over Jonathon Sivak (ISCO) (Fall 0:00) 195: Double Forfeit 220: Niko Perovic (GUCO) over Josh Toston (ISCO) (Fall 0:00) 285: Dylan Spelman (GUCO) over (ISCO) (For.)

Gulf Coast 45, Oasis 18
106: Double Forfeit 113: Jackson Bowman (OASI) over Riley Sheppard (GUCO) (Fall 0:00) 120: NIck Clay (OASI) over (GUCO) (For.) 126: Dean Nunziato (GUCO) over Patrick Minervini (OASI) (Fall 0:00) 132: Amir Ergashev (GUCO) over (OASI) (For.) 138: Double Forfeit 145: Nicholas Messina (OASI) over Jaden Wonders (GUCO) (Fall 0:00) 152: Stephen Gauta (GUCO) over Jake Zivkovic (OASI) (Fall 0:00) 160: Francis Bozano (GUCO) over (OASI) (For.) 170: Double Forfeit 182: Colton Stubelt (GUCO) over (OASI) (For.) 195: Niko Perovic (GUCO) over (OASI) (For.) 220: Darvens Box (GUCO) over George Minervini (OASI) (Dec 5-4) 285: Dylan Spelman (GUCO) over (OASI) (For.)

Gulf Coast 48, SW Florida Christian 6
106: Riley Sheppard (GUCO) over (SFCA) (For.) 113: Double Forfeit 120: Double Forfeit 126: Dean Nunziato (GUCO) over (SFCA) (For.) 132: Amir Ergashev (GUCO) over (SFCA) (For.) 138: Double Forfeit 145: Jaden Wonders (GUCO) over (SFCA) (Fall 0:00) 152: Francis Bozano (GUCO) over (SFCA) (For.) 160: Stephen Gauta (GUCO) over (SFCA) (For.) 170: Double Forfeit 182: Colton Stubelt (GUCO) over (SFCA) (For.) 195: Niko Perovic (GUCO) over (SFCA) (For.) 220: Double Forfeit 285: Collin Duncan (SFCA) over Dylan Spelman (GUCO) (Fall 0:00)

Naples 51, Gulf Coast 30
106: Charlie Sonalia (NAPL) over Riley Sheppard (GUCO) (Fall 3:42) 113: Zachary Dawson (NAPL) over (GUCO) (For.) 120: Justus Disarro (NAPL) over (GUCO) (For.) 126: Dean Nunziato (GUCO) over Calvin Sonalia (NAPL) (Fall 1:03) 132: Cole Henry (NAPL) over Amir Ergashev (GUCO) (Dec 5-3) 138: Erick Naranjo (NAPL) over (GUCO) (For.) 145: Jaden Wonders (GUCO) over (NAPL) (For.) 152: Juan Cruz (NAPL) over Stephen Gauta (GUCO) (Fall 3:46) 160: Francis Bozano (GUCO) over Cristian Benavides (NAPL) (Fall 5:36) 170: Sheneider Joseph (NAPL) over (GUCO) (For.) 182: Colton Stubelt (GUCO) over Kyle Cassis (NAPL) (Fall 6:30) 195: Niko Perovic (GUCO) over Christian Wolf (NAPL) (Fall 0:28) 220: Collin Miles (NAPL) over Dylan Spelman (GUCO) (Fall 3:33) 285: Loobert Denelus (NAPL) over (GUCO) (For.)

Naples 60, AH-Plantation 16
106: Charlie Sonalia (NAPL) over (AHS) (For.) 113: Zachary Dawson (NAPL) over (AHS) (For.) 120: Justus Disarro (NAPL) over (AHS) (For.) 126: Luis Herrera (NAPL) over noor Oweis (AHS) (Fall 2:57) 132: Cole Henry (NAPL) over Reginald Williams (AHS) (Fall 1:09) 138: Double Forfeit 145: Double Forfeit 152: Juan Cruz (NAPL) over (AHS) (For.) 160: Cristian Benavides (NAPL) over (AHS) (For.) 170: Sheneider Joseph (NAPL) over (AHS) (For.) 182: josh Hartman (AHS) over Kyle Cassis (NAPL) (Fall 2:02) 182: adada Mohamad (AHS) over Kyle Cassis (NAPL) (MD 17-5) 195: Mathew Rubin (AHS) over Christian Wolf (NAPL) (Fall 0:00) 220: Collin Miles (NAPL) over (AHS) (For.) 285: Loobert Denelus (NAPL) over (AHS) (For.)

Cape Coral 53, Naples 27
106: James Dougherty (CACO) over Charlie Sonalia (NAPL) (Fall 1:28) 113: Justin Cole (CACO) over Zachary Dawson (NAPL) (Fall 4:37) 120: Justus Disarro (NAPL) over Jake Cole (CACO) (Fall 8:00) 126: Luis Herrera (NAPL) over Wilkie Jewett (CACO) (Fall 4:02) 132: Tyler Gallagher (CACO) over Cole Henry (NAPL) (Fall 0:54) 138: Bayron Acevedo (CACO) over Erick Naranjo (NAPL) (Fall 3:41) 145: Chase Sealander (CACO) over (NAPL) (For.) 152: Juan Cruz (NAPL) over Chase Sealander (CACO) (Dec 3-0) 160: KevVon Gary (CACO) over Cristian Benavides (NAPL) (Fall 4:42) 170: Chase Dye (CACO) over Sheneider Joseph (NAPL) (TF 18-1 0:00) 182: Jeaden Thomas (CACO) over Kyle Cassis (NAPL) (Fall 1:16) 195: Edward Fajardo (CACO) over Christian Wolf (NAPL) (Fall 1:08) 220: Collin Miles (NAPL) over (CACO) (For.) 285: Loobert Denelus (NAPL) over (CACO) (For.)

Naples 53, Doral Academy 24
106: Albert Manzini (DOAC) over Charlie Sonalia (NAPL) (Fall 1:41) 113: Zachary Dawson (NAPL) over Julian Montero (DOAC) (Fall 3:22) 120: Justus Disarro (NAPL) over Gavin Roberto (DOAC) (Fall 7:39) 126: Calvin Sonalia (NAPL) over Gabriel Garcia (DOAC) (TF 15-0 0:00) 132: Gabriel Moblicci (DOAC) over Cole Henry (NAPL) (Fall 2:16) 138: Daniel Garlin (DOAC) over Erick Naranjo (NAPL) (Fall 5:30) 145: Double Forfeit 152: Juan Cruz (NAPL) over (DOAC) (For.) 160: Nicholas Espinosa (DOAC) over Cristian Benavides (NAPL) (Fall 1:34) 170: Sheneider Joseph (NAPL) over (DOAC) (For.) 182: Kyle Cassis (NAPL) over (DOAC) (For.) 195: Christian Wolf (NAPL) over (DOAC) (For.) 220: Collin Miles (NAPL) over (DOAC) (For.) 285: Loobert Denelus (NAPL) over (DOAC) (For.)

Naples 72, Gateway Charter 6
106: Marshawn Green (GACH) over Charlie Sonalia (NAPL) (Fall 3:57) 113: Zachary Dawson (NAPL) over Justin Campbell (GACH) (Fall 1:21) 120: Justus Disarro (NAPL) over (GACH) (For.) 126: Calvin Sonalia (NAPL) over (GACH) (For.) 132: Cole Henry (NAPL) over (GACH) (For.) 138: Erick Naranjo (NAPL) over (GACH) (For.) 145: Double Forfeit 152: Juan Cruz (NAPL) over (GACH) (For.) 160: Cristian Benavides (NAPL) over (GACH) (For.) 170: Sheneider Joseph (NAPL) over (GACH) (For.) 182: Kyle Cassis (NAPL) over (GACH) (For.) 195: Christian Wolf (NAPL) over (GACH) (For.) 220: Collin Miles (NAPL) over Michael Stabile (GACH) (Fall 1:03) 285: Loobert Denelus (NAPL) over Jason Friere (GACH) (Fall 3:26)

Golden Gate 46, Naples 33
106: Dominic Martin (GOGA) over Charlie Sonalia (NAPL) (Fall 0:45) 113: Zachary Dawson (NAPL) over (GOGA) (For.) 120: Michael Gonzalez (GOGA) over Justus Disarro (NAPL) (Fall 3:06) 126: Amaury Torres (GOGA) over Calvin Sonalia (NAPL) (Fall 0:33) 132: Cole Henry (NAPL) over Luis Ramos (GOGA) (Fall 2:29) 138: Nicanor Etienne (GOGA) over Luis Herrera (NAPL) (MD 14-4) 145: David Ortiz (GOGA) over (NAPL) (For.) 152: Juan Cruz (NAPL) over Andy Martinez (GOGA) (Dec 14-7) 160: Jorge Davila-Diaz (GOGA) over Cristian Benavides (NAPL) (Fall 6:13) 170: Sebastien Etienne (GOGA) over Sheneider Joseph (NAPL) (Fall 1:26) 182: Kyle Cassis (NAPL) over (GOGA) (For.) 195: Javier Ramirez (GOGA) over Christian Wolf (NAPL) (Fall 3:16) 220: Collin Miles (NAPL) over Andres Herrera (GOGA) (Fall 3:39) 285: Loobert Denelus (NAPL) over Vicente Antunez (GOGA) (Fall 1:41)

Naples 60, Island Coast 24
106: Charlie Sonalia (NAPL) over (ISCO) (For.) 113: Zachary Dawson (NAPL) over Joel Salgado (ISCO) (Fall 5:15) 120: Justus Disarro (NAPL) over Alex Crespo (ISCO) (Fall 1:45) 126: Tyler Conant (ISCO) over Calvin Sonalia (NAPL) (Fall 1:46) 132: Christopher Sanchez (ISCO) over Cole Henry (NAPL) (Fall 6:59) 138: Carlos Luna (ISCO) over Erick Naranjo (NAPL) (Fall 1:02) 145: Shanard Tyre (ISCO) over (NAPL) (For.) 152: Juan Cruz (NAPL) over (ISCO) (For.) 160: Cristian Benavides (NAPL) over (ISCO) (For.) 170: Sheneider Joseph (NAPL) over (ISCO) (For.) 182: Kyle Cassis (NAPL) over Jonathon Sivak (ISCO) (Fall 7:29) 195: Christian Wolf (NAPL) over (ISCO) (For.) 220: Collin Miles (NAPL) over Josh Toston (ISCO) (Fall 2:51) 285: Loobert Denelus (NAPL) over (ISCO) (For.)

Riverdale 42, Naples 38
106: Nate Luders (RIVE) over Charlie Sonalia (NAPL) (Fall 1:39) 113: Cade Edmonds (RIVE) over Zachary Dawson (NAPL) (Fall 0:33) 120: Justus Disarro (NAPL) over Leonardo Diaz (RIVE) (Fall 2:08) 126: Calvin Sonalia (NAPL) over malachi Soto (RIVE) (Fall 0:34) 132: Cole Henry (NAPL) over Eric Lamarino (RIVE) (Fall 6:52) 138: Chance Gagneur (RIVE) over Erick Naranjo (NAPL) (Fall 3:13) 145: Paul Walker (RIVE) over (NAPL) (For.) 152: Juan Cruz (NAPL) over Dawson Cluck (RIVE) (MD 13-4) 160: Victor perez (RIVE) over Cristian Benavides (NAPL) (Fall 0:47) 170: Sheneider Joseph (NAPL) over Eldon Woolf (RIVE) (Fall 0:51) 182: Derick Sapp (RIVE) over Kyle Cassis (NAPL) (Fall 1:58) 195: Ethan Mclean (RIVE) over Christian Wolf (NAPL) (Fall 0:37) 220: Collin Miles (NAPL) over Jaylen Aguilar-Salicetti (RIVE) (MD 12-0) 285: Loobert Denelus (NAPL) over Jon baxter (RIVE) (Fall 1:38)

Naples 65, Oasis 12
106: Charlie Sonalia (NAPL) over (OASI) (For.) 113: Logan Rood (OASI) over Zachary Dawson (NAPL) (Fall 5:10) 120: Justus Disarro (NAPL) over NIck Clay (OASI) (Dec 4-2) 126: Calvin Sonalia (NAPL) over Patrick Minervini (OASI) (TF 19-3 0:00) 132: Cole Henry (NAPL) over (OASI) (For.) 138: Erick Naranjo (NAPL) over (OASI) (For.) 145: Jake Zivkovic (OASI) over (NAPL) (For.) 152: Juan Cruz (NAPL) over Nicholas Messina (OASI) (Dec 9-6) 160: Cristian Benavides (NAPL) over (OASI) (For.) 170: Sheneider Joseph (NAPL) over (OASI) (For.) 182: Kyle Cassis (NAPL) over (OASI) (For.) 195: Christian Wolf (NAPL) over (OASI) (For.) 220: Collin Miles (NAPL) over George Minervini (OASI) (Fall 2:06) 285: Loobert Denelus (NAPL) over (OASI) (For.)

Durant 10-Way
Alonso 45, Strawberry Crest 31
106: Jacque Denes (ALON) over Taylor Riggs (STCR) (Fall 1:03) 113: Steven Stairs (STCR) over Alex Dary (ALON) (MD 8-0) 120: Daniel DeJesus (ALON) over Jacive Sheppard (STCR) (Fall 1:29) 126: Jake Spray (STCR) over Andy Quesada (ALON) (Fall 3:27) 132: Logan Ebenhoeh (ALON) over Jarrett Affronti (STCR) (Fall 1:40) 138: Connor DePianta (STCR) over Ruben Mercado (ALON) (Fall 3:17) 145: Derek Orca-Ramiro (ALON) over Samuel Rutter (STCR) (Fall 1:45) 152: Aeden Ochoa (ALON) over (STCR) (For.) 160: Triston Davidson (STCR) over (ALON) (For.) 170: Trenton Davidson (STCR) over Anthony Keene (ALON) (Fall 1:00) 182: Josh Maisonet (ALON) over (STCR) (For.) 195: Michael Sarlabous (ALON) over Chad Grassel (STCR) (Fall 4:51) 220: Colton Tanner (STCR) over Ashton Diggs (ALON) (Dec 6-2) 285: Noah Robillard (ALON) over Kisean Ruth (STCR) (Dec 5-4)

Bloomingdale 36, Strawberry Crest 29

106: Joe Cochran (BLSR) over Taylor Riggs (STCR) (Dec 10-9) 113: Steven Stairs (STCR) over Brandon Weir (BLSR) (Dec 4-3) 120: Jared McAllister (BLSR) over Jacive Sheppard (STCR) (Fall 2:59) 126: Jake Spray (STCR) over Chase Richie (BLSR) (MD 19-5) 132: Zachary Martin (BLSR) over Jarrett Affronti (STCR) (Dec 4-3) 138: Tyler Errig (BLSR) over Connor DePianta (STCR) (Fall 2:24) 145: Aandres Tavares (BLSR) over Samuel Rutter (STCR) (Fall 1:11) 152: Jacob Ryan (BLSR) over (STCR) (Fall 0:00) 160: Triston Davidson (STCR) over Jose Quintana (BLSR) (MD 12-2) 170: Trenton Davidson (STCR) over Kevin Keating (BLSR) (Fall 1:00) 182: William Sosa (BLSR) over (STCR) (For.) 195: Chad Grassel (STCR) over Michael Cronin (BLSR) (Fall 2:53) 220: Colton Tanner (STCR) over Nathaniel Hinnrichs (BLSR) (Dec 6-2) 285: Kisean Ruth (STCR) over Skylar Jean-pierre (BLSR) (Dec 6-2)

Strawberry Crest 49, Durant 12
106: Taylor Riggs (STCR) over Jaden Acevedo (DURA) (Fall 1:17) 113: Steven Stairs (STCR) over (DURA) (For.) 120: Brody Bryan (DURA) over Jacive Sheppard (STCR) (Fall 3:35) 126: Jake Spray (STCR) over Hendon Haley (DURA) (Dec 5-3) 132: Jarrett Affronti (STCR) over Michael Newton (DURA) (Fall 3:46) 138: Connor DePianta (STCR) over Cody Vining (DURA) (MD 8-0) 145: Samuel Rutter (STCR) over Wyatt King (DURA) (Fall 5:30) 152: Double Forfeit 160: Daniel Haley (DURA) over Triston Davidson (STCR) (Fall 3:59) 170: Trenton Davidson (STCR) over Kyle Almskog (DURA) (Fall 0:58) 182: Double Forfeit 195: Chad Grassel (STCR) over Steven Vazquez (DURA) (Dec 5-2) 220: Colton Tanner (STCR) over Stephen Mims (DURA) (Dec 5-0) 285: Kisean Ruth (STCR) over Juma Hijaz (DURA) (Fall 5:10)

Strawberry Crest 50, East Bay 30
106: Taylor Riggs (STCR) over Aamir McLemore (EABA) (Fall 1:31) 113: Steven Stairs (STCR) over (EABA) (For.) 120: Jacive Sheppard (STCR) over Lyndon Allen (EABA) (Fall 0:56) 126: Jake Spray (STCR) over Elijah Bigos (EABA) (TF 16-1 0:00) 132: Jarrett Affronti (STCR) over Jeramiah Arnold (EABA) (Dec 7-5) 138: Connor DePianta (STCR) over Yairo Medina-Olivo (EABA) (Fall 3:01) 145: Connor Neal (EABA) over Samuel Rutter (STCR) (Fall 5:22) 152: Zackary Crouse (EABA) over (STCR) (For.) 160: Triston Davidson (STCR) over (EABA) (For.) 170: Trenton Davidson (STCR) over Leilan White (EABA) (Fall 1:30) 182: Jamonte Williams (EABA) over (STCR) (For.) 195: Oluwatobi Onalaja (EABA) over Chad Grassel (STCR) (Fall 0:48) 220: Colton Tanner (STCR) over (EABA) (For.) 285: Bonicias Semexant (EABA) over Kisean Ruth (STCR) (Fall 3:14)

Strawberry Crest 66, Gaither 6
106: Taylor Riggs (STCR) over Ethan Kehm (GAIT) (Fall 0:12) 113: Steven Stairs (STCR) over James Simpson (GAIT) (Fall 1:31) 120: Jacive Sheppard (STCR) over (GAIT) (For.) 126: Jake Spray (STCR) over (GAIT) (For.) 132: Jarrett Affronti (STCR) over Justin Davila (GAIT) (Fall 1:38) 138: Connor DePianta (STCR) over Jacob Luna (GAIT) (Fall 1:19) 145: Benjamin Soriano (GAIT) over Samuel Rutter (STCR) (Fall 3:22) 152: Double Forfeit 160: Triston Davidson (STCR) over Brandon Chung (GAIT) (Fall 1:17) 170: Trenton Davidson (STCR) over Hunter Thompson (GAIT) (Inj. [time]) 182: Double Forfeit 195: Chad Grassel (STCR) over (GAIT) (For.) 220: Colton Tanner (STCR) over (GAIT) (For.) 285: Kisean Ruth (STCR) over (GAIT) (For.)

Strawberry Crest 60, Jefferson 15
106: Taylor Riggs (STCR) over Elijah Robinson (JESR) (Fall 1:01) 113: Steven Stairs (STCR) over Joshua Alicea (JESR) (Fall 3:18) 120: Jacive Sheppard (STCR) over (JESR) (For.) 126: Brian Mas (JESR) over Jake Spray (STCR) (Dec 8-3) 132: Alejandro Mas (JESR) over Jarrett Affronti (STCR) (Fall 4:26) 138: Connor DePianta (STCR) over Jonathan Perez (JESR) (Fall 1:02) 145: Samuel Rutter (STCR) over (JESR) (For.) 152: Jah Phillips (JESR) over (STCR) (For.) 160: Triston Davidson (STCR) over (JESR) (For.) 170: Trenton Davidson (STCR) over Damiani Castro (JESR) (Fall 4:53) 182: Double Forfeit 195: Chad Grassel (STCR) over (JESR) (For.) 220: Colton Tanner (STCR) over (JESR) (For.) 285: Kisean Ruth (STCR) over (JESR) (For.)

Strawberry Crest 53, King 24
106: Elliot King (KING) over Taylor Riggs (STCR) (Dec 10-9) 113: Steven Stairs (STCR) over Roheed Popalzai (KING) (TF 15-0 0:00) 120: Deondre Prentice (KING) over Jacive Sheppard (STCR) (Dec 5-1) 126: Jake Spray (STCR) over John Runion (KING) (Fall 1:38) 132: Jarrett Affronti (STCR) over (KING) (For.) 138: Connor DePianta (STCR) over (KING) (For.) 145: Yohe Mbuyu (KING) over Samuel Rutter (STCR) (Fall 3:17) 152: Matthew Knoll (KING) over (STCR) (For.) 160: Triston Davidson (STCR) over (KING) (For.) 170: Trenton Davidson (STCR) over (KING) (For.) 182: Latrell Cobb (KING) over (STCR) (For.) 195: Chad Grassel (STCR) over (KING) (For.) 220: Colton Tanner (STCR) over (KING) (For.) 285: Kisean Ruth (STCR) over Michael Kalantar (KING) (Fall 0:30)

Strawberry Crest 48, Leto 30
106: Taylor Riggs (STCR) over (LECO) (For.) 113: Steven Stairs (STCR) over (LECO) (For.) 120: Iroquois Anderson (LECO) over Jacive Sheppard (STCR) (Fall 2:46) 126: Jake Spray (STCR) over Jaden Lemus (LECO) (Fall 1:46) 132: Jonathan Lugo (LECO) over Jarrett Affronti (STCR) (Fall 1:58) 138: Connor DePianta (STCR) over Sonique Johnson (LECO) (Dec 4-1) 145: Samuel Rutter (STCR) over Kenneth Garcia (LECO) (Fall 4:28) 152: MoeVaughn Johnson (LECO) over (STCR) (For.) 160: Triston Davidson (STCR) over (LECO) (For.) 170: Trenton Davidson (STCR) over (LECO) (For.) 182: Leonardo Cornejo (LECO) over (STCR) (For.) 195: Chad Grassel (STCR) over (LECO) (For.) 220: Colton Tanner (STCR) over Lionel Acosta (LECO) (Dec 7-3) 285: Edwin Ramirez (LECO) over Kisean Ruth (STCR) (Fall 1:44)

Strawberry Crest 65, Spoto 15
106: Taylor Riggs (STCR) over (SPOT) (For.) 113: Steven Stairs (STCR) over Jose Leon (SPOT) (Fall 1:24) 120: Jacive Sheppard (STCR) over (SPOT) (For.) 126: Jake Spray (STCR) over Jacee Austin (SPOT) (TF 15-0 0:00) 132: Jarrett Affronti (STCR) over Mohammed Awwad (SPOT) (Fall 0:53) 138: Connor DePianta (STCR) over Tiernen eutsey (SPOT) (Fall 1:51) 145: Samuel Rutter (STCR) over David Green (SPOT) (Fall 1:52) 152: Josiah Fregoso (SPOT) over (STCR) (For.) 160: Triston Davidson (STCR) over Tyrus Lee (SPOT) (Fall 3:43) 170: Trenton Davidson (STCR) over Franklin Castellanos (SPOT) (Fall 2:57) 182: Amneous Chambers (SPOT) over Joseph Hatfield (STCR) (Dec 8-4) 195: Chad Grassel (STCR) over (SPOT) (For.) 220: Colton Tanner (STCR) over (SPOT) (For.) 285: Javian Fletcher (SPOT) over Kisean Ruth (STCR) (Fall 3:37)

At Deerfield Beach
Harris Select Duals
Deerfield Beach 46, St Thomas 30
106: Carter Bass (STA) over (DBH) (For.) 113: Christian Dass-Claveria (STA) over (DBH) (For.) 120: Ronald Laudone (STA) over (DBH) (For.) 126: Stevens St.Fleur (DBH) over Frank Messina (STA) (Fall 3:39) 132: Virgil Lemons (DBH) over Andrew Caddy (STA) (MD 15-6) 138: Delroy Stewart (DBH) over Kade Wehby (STA) (Fall 3:28) 145: Davon Pavilus (DBH) over Austin Threlkeld (STA) (Fall 3:39) 152: Skyler Hall (STA) over Ezekiel Chery (DBH) (Fall 2:51) 160: Shawn Pierre (DBH) over Patrick Defreitas (STA) (Fall 4:42) 170: Elias Tanis (DBH) over (STA) (For.) 182: Jalen Moss (STA) over (DBH) (For.) 195: Double Forfeit 220: Mason Mobley (DBH) over devin Bejacmar (STA) (Fall 0:30) 285: Reace Cavanaugh (DBH) over Tyreak Sapp (STA) (Fall 0:55)

Deerfield Beach 36, Everglades 30
113: Camryn Bharath (EVER) over (DBH) (For.) 120: Double Forfeit 126: Stevens St.Fleur (DBH) over (EVER) (For.) 132: Virgil Lemons (DBH) over (EVER) (For.) 138: Delroy Stewart (DBH) over (EVER) (For.) 145: Nathan Snyder (EVER) over Davon Pavilus (DBH) (Fall 1:35) 152: Alejandro Sanchez (EVER) over Ezekiel Chery (DBH) (Fall 2:52) 160: Shawn Pierre (DBH) over (EVER) (For.) 170: Elias Tanis (DBH) over (EVER) (For.) 182: Tristan Gibson (EVER) over (DBH) (For.) 195: Kijuan Reid (EVER) over (DBH) (For.) 220: Double Forfeit 285: Mason Mobley (DBH) over Vandermer Faulkner (EVER) (Fall 1:10) 106: Double Forfeit

Deerfield Beach 48, Chaminade-Madonna 12
120: Noel Roman (CMCP) over (DBH) (For.) 126: Stevens St.Fleur (DBH) over (CMCP) (For.) 132: Virgil Lemons (DBH) over (CMCP) (For.) 138: Delroy Stewart (DBH) over (CMCP) (For.) 145: Vernal Broome (DBH) over (CMCP) (For.) 152: Ezekiel Chery (DBH) over (CMCP) (For.) 160: Shawn Pierre (DBH) over (CMCP) (For.) 170: Elias Tanis (DBH) over (CMCP) (For.) 182: Double Forfeit 195: Double Forfeit 220: Mason Mobley (DBH) over (CMCP) (For.) 285: Timothy Butler (CMCP) over (DBH) (For.) 106: Double Forfeit 113: Double Forfeit

McArthur 33, Deerfield Beach 32
126: EVELT JEUDY (MCAR) over Stevens St.Fleur (DBH) (Fall 3:45) 132: CARLOS SORONDO (MCAR) over Virgil Lemons (DBH) (Dec 10-8) 138: Delroy Stewart (DBH) over (MCAR) (For.) 145: Vernal Broome (DBH) over (MCAR) (For.) 152: Ezekiel Chery (DBH) over (MCAR) (For.) 160: Shawn Pierre (DBH) over (MCAR) (For.) 170: EDDIE GORDON (MCAR) over Elias Tanis (DBH) (Fall 0:27) 182: DANIER ALVAREZ (MCAR) over (DBH) (For.) 195: KEVIN MAGRINAT (MCAR) over (DBH) (For.) 220: Mason Mobley (DBH) over ERIC MELVIN (MCAR) (Dec 5-4) 285: Reace Cavanaugh (DBH) over JESUS RODRIGUEZ (MCAR) (Fall 1:38) 106: DAYAN RODRIGUEZ (MCAR) over (DBH) (For.) 113: Double Forfeit 120: Double Forfeit (DBH Unsportsman like conduct -1.0)

Deerfield Beach 43, Monarch 42 (criteria E)
132: David Donahue (MONA) over (DBH) (For.) 138: Delroy Stewart (DBH) over Matthew Garcia (MONA) (Fall 3:30) 145: Davon Pavilus (DBH) over Blake Drabik (MONA) (Fall 0:56) 152: Maicol Orjuela (MONA) over (DBH) (For.) 160: Shawn Pierre (DBH) over (MONA) (For.) 170: Elias Tanis (DBH) over Cristian Santana (MONA) (Fall 2:41) 182: Jesse Aguila (MONA) over (DBH) (For.) 195: Brandon Rivera (MONA) over (DBH) (For.) 220: Mason Mobley (DBH) over (MONA) (For.) 285: Reace Cavanaugh (DBH) over (MONA) (For.) 106: Sean Coccia (MONA) over (DBH) (For.) 113: Nico Cava (MONA) over (DBH) (For.) 120: Kieran Pidgeon (MONA) over (DBH) (For.) 126: Stevens St.Fleur (DBH) over (MONA) (For.) (DBH Criteria E 1.0)

McArthur 42, Chaminade-Madonna 6
106: DAYAN RODRIGUEZ (MCAR) over (CMCP) (For.) 113: Double Forfeit 120: Double Forfeit 126: EVELT JEUDY (MCAR) over Noel Roman (CMCP) (Fall 4:50) 132: CARLOS SORONDO (MCAR) over (CMCP) (For.) 138: Double Forfeit 145: Double Forfeit 152: Double Forfeit 160: Double Forfeit 170: EDDIE GORDON (MCAR) over (CMCP) (For.) 182: DANIER ALVAREZ (MCAR) over (CMCP) (For.) 195: KEVIN MAGRINAT (MCAR) over (CMCP) (For.) 220: ERIC MELVIN (MCAR) over (CMCP) (For.) 285: Timothy Butler (CMCP) over JESUS RODRIGUEZ (MCAR) (Fall 0:45)

Monarch 57, McArthur 22
106: Nico Cava (MONA) over DAYAN RODRIGUEZ (MCAR) (Fall 0:57) 113: Nicholas Phillips (MONA) over (MCAR) (For.) 120: Kieran Pidgeon (MONA) over (MCAR) (For.) 126: EVELT JEUDY (MCAR) over Mason Retana (MONA) (Fall 1:40) 132: CARLOS SORONDO (MCAR) over Matthew Garcia (MONA) (MD 14-0) 138: David Donahue (MONA) over (MCAR) (For.) 145: Blake Drabik (MONA) over (MCAR) (For.) 152: Maicol Orjuela (MONA) over (MCAR) (For.) 160: Cristian Santana (MONA) over (MCAR) (For.) 170: EDDIE GORDON (MCAR) over Anthony Rizzo (MONA) (Fall 0:28) 182: Jesse Aguila (MONA) over DANIER ALVAREZ (MCAR) (Fall 1:20) 195: Brandon Rivera (MONA) over KEVIN MAGRINAT (MCAR) (Fall 1:19) 220: ERIC MELVIN (MCAR) over (MONA) (For.) 285: Ryan Huff (MONA) over JESUS RODRIGUEZ (MCAR) (Dec 18-14)

St Thomas 45, McArthur 34
106: Carter Bass (STA) over DAYAN RODRIGUEZ (MCAR) (Dec 14-13) 113: Christian Dass-Claveria (STA) over (MCAR) (For.) 120: Arman Lombeshkon (STA) over (MCAR) (For.) 126: EVELT JEUDY (MCAR) over Frank Messina (STA) (MD 20-7) 132: CARLOS SORONDO (MCAR) over Andrew Caddy (STA) (Fall 1:48) 138: Kade Wehby (STA) over (MCAR) (For.) 145: Austin Threlkeld (STA) over (MCAR) (For.) 152: Skyler Hall (STA) over (MCAR) (For.) 160: Patrick Defreitas (STA) over (MCAR) (For.) 170: EDDIE GORDON (MCAR) over (STA) (For.) 182: DANIER ALVAREZ (MCAR) over (STA) (For.) 195: KEVIN MAGRINAT (MCAR) over (STA) (For.) 220: ERIC MELVIN (MCAR) over devin Bejacmar (STA) (Fall 0:15) 285: Jason Munoz (STA) over JESUS RODRIGUEZ (MCAR) (Fall 3:08)

St Thomas 72, Chaminade-Madonna 0
106: Carter Bass (STA) over (CMCP) (For.) 113: Christian Dass-Claveria (STA) over (CMCP) (For.) 120: Ronald Laudone (STA) over (CMCP) (For.) 126: Arman Lombeshkon (STA) over (CMCP) (For.) 132: Andrew Caddy (STA) over (CMCP) (For.) 138: Kade Wehby (STA) over (CMCP) (For.) 145: Austin Threlkeld (STA) over (CMCP) (For.) 152: Skyler Hall (STA) over (CMCP) (For.) 160: Patrick Defreitas (STA) over (CMCP) (For.) 170: Double Forfeit 182: Michael Moss (STA) over (CMCP) (For.) 195: Double Forfeit 220: devin Bejacmar (STA) over (CMCP) (For.) 285: Jason Munoz (STA) over Timothy Butler (CMCP) (Fall 1:11)

Monarch 45, St Thomas 34
106: Nico Cava (MONA) over (STA) (For.) 113: Carter Bass (STA) over Sean Coccia (MONA) (MD 11-2) 120: Kieran Pidgeon (MONA) over Ronald Laudone (STA) (Fall 2:39) 126: Mason Retana (MONA) over Arman Lombeshkon (STA) (Dec 7-4) 132: Matthew Garcia (MONA) over Rowan Gilbert (STA) (Fall 2:38) 138: David Donahue (MONA) over Austin Threlkeld (STA) (Fall 1:00) 145: Austin Threlkeld (STA) over Blake Drabik (MONA) (Fall 5:05) 152: Skyler Hall (STA) over Maicol Orjuela (MONA) (Fall 5:37) 160: Patrick Defreitas (STA) over Cristian Santana (MONA) (Fall 4:35) 170: Anthony Rizzo (MONA) over (STA) (For.) 182: Jesse Aguila (MONA) over (STA) (For.) 195: Brandon Rivera (MONA) over (STA) (For.) 220: devin Bejacmar (STA) over (MONA) (For.) 285: Tyreak Sapp (STA) over Nicholas Caban (MONA) (Fall 1:00)

St Tnomas 48, Everglades 30
106: Christian Dass-Claveria (STA) over (EVER) (For.) 113: Camryn Bharath (EVER) over Carter Bass (STA) (Fall 0:54) 120: Ronald Laudone (STA) over (EVER) (For.) 126: Frank Messina (STA) over (EVER) (For.) 132: Rowan Gilbert (STA) over (EVER) (For.) 138: Kade Wehby (STA) over (EVER) (For.) 145: Nathan Snyder (EVER) over Skyler Hall (STA) (Fall 0:22) 152: Alejandro Sanchez (EVER) over (STA) (For.) 160: Patrick Defreitas (STA) over (EVER) (For.) 170: Double Forfeit 182: Tristan Gibson (EVER) over (STA) (For.) 195: Kijuan Reid (EVER) over (STA) (For.) 220: devin Bejacmar (STA) over (EVER) (For.) 285: Tyreak Sapp (STA) over Vandermer Faulkner (EVER) (Fall 1:02)

Thursday, February 1
Citrus 52, Brooksville Central 12
106: Memphis Lord (CITR) over (CEBR) (For.) 113: Jacob Reynolds (CITR) over (CEBR) (For.) 120: Kobe Rosario (CITR) over (CEBR) (For.) 126: Pedro Rodriguez (CITR) over Skylar Longoh (CEBR) (Fall 2:48) 132: Double Forfeit 138: Justin Rosario (CITR) over Andrew Perry (CEBR) (Fall 2:54) 145: Double Forfeit 152: David Miller (CITR) over Kevin Ramasli (CEBR) (Fall 3:01) 160: Blake Coleman (CITR) over (CEBR) (For.) 170: Double Forfeit 182: Joshua Hagan (CITR) over Charles Parris (CEBR) (Fall 0:47) 195: Kaleb Morrison (CEBR) over Brendin Johnson (CITR) (Fall 1:00) 220: Drew Hess (CITR) over Jesse Sorensen (CEBR) (MD 11-0) 285: Zach Carmaek (CEBR) over Quinton Dates (CITR) (Fall 1:15)

Ida Baker 48, South Fort Myers 24
106: Cole Hoopes (IDBA) over Jordan Moore (SFM) (Fall 0:25) 113: Francisco Romero (SFM) over Ernesto Barraza (IDBA) (Fall 2:56) 120: Brandon Caride (IDBA) over Khalil Palmer (SFM) (Fall 0:30) 126: 132: Ben McDavitt (SFM) over Westin Meier (IDBA) (Fall 0:59) 138: Darin Gobey (IDBA) over jonathan Campos (SFM) (Fall 1:22) 145: Double Forfeit 152: Hatch Pascal (SFM) over Jesse Sester (IDBA) (Fall 4:03) 160: Cohl Croy (IDBA) over (SFM) (For.) 170: Zachary Lovell (IDBA) over Deven Morales (SFM) (Fall 0:44) 182: Angel Alverio (IDBA) over Nathan Schaeffer (SFM) (Fall 1:54) 195: Joseph Wright (IDBA) over (SFM) (For.) 220: John Pascale (IDBA) over Jake Bond (SFM) (Fall 0:58) 285: Carter Berry (SFM) over (IDBA) (For.)

University-Orange City 40, Osceola 31
106: Ethan Fuller (OSKI) over zion gonzalez (UOC) (Fall 0:00) 113: brian santiago (UOC) over (OSKI) (For.) 120: Josue Calderon (OSKI) over eddian cabezudo (UOC) (Fall 0:00) 126: carl mohr (UOC) over Alexzander Rivera (OSKI) (Fall 0:00) 132: Joshua Rodriguez (OSKI) over derek garcia (UOC) (Dec 5-3) 138: chase mcdonough (UOC) over Kevin Sanchez (OSKI) (Fall 0:00) 145: Chase Fuller (OSKI) over deelan sanchez (UOC) (MD 13-5) 152: yonell laboy (UOC) over Quinn Sheets (OSKI) (Fall 0:00) 160: Wilberto Alvarez (OSKI) over jakob sheffield (UOC) (Dec 8-6) 170: ehtan lasher (UOC) over Jean Rivera (OSKI) (MD 15-4) 182: nolan senez (UOC) over (OSKI) (For.) 195: Dylan Ruiz (OSKI) over antonio liberti (UOC) (Dec 9-6) 220: alex snedden (UOC) over Boris Espinosa (OSKI) (Fall 0:00) 285: Dion Bergan (OSKI) over jaisen small (UOC) (Fall 0:00)

Bayside 41, Satellite 27
106: Double Forfeit 113: Jacob Tihoni (SATE) over (BAYS) (For.) 120: John Green (BAYS) over Jaiden Rittenhouse (SATE) (TF 17-0 4:48) 126: Michael Collins (SATE) over Sean Artman (BAYS) (Dec 4-3) 132: Demetrius Strong (BAYS) over Michael Rogers (SATE) (Fall 2:19) 138: Rafael Lopez (SATE) over Jonathon Numa (BAYS) (Fall 5:23) 145: Edward Macaya (BAYS) over (SATE) (For.) 152: Tyler Fischer (BAYS) over (SATE) (For.) 160: Alexzander Owens (BAYS) over Kalani Windoe (SATE) (Fall 0:31) 170: Joe Scherer (SATE) over Isaiah Griffin (BAYS) (Fall 1:17) 182: Magnus Billing (BAYS) over Ryan Ford (SATE) (Fall 3:57) 195: Double Forfeit 220: Christopher Morris (SATE) over William Kolehmainen (BAYS) (Fall 3:36) 285: Darnel Felix (BAYS) over (SATE) (For.)

Cooper City 54, Taravella 24
106: Jacob Swartz (COCI) over Christian Papalardo (TARA) (Fall 3:00) 113: Justin Huertas (TARA) over Joseph Riestra (COCI) (Fall 3:36) 120: Nicholas Luna (COCI) over Endrick Theodore (TARA) (Fall 3:28) 126: Aref Abdala (COCI) over (TARA) (For.) 132: Jeremiah Pierre (TARA) over Alexander Alazzawi (COCI) (Fall 0:00) 138: William Marrero (COCI) over (TARA) (For.) 145: William McCoy (COCI) over Beluis Bassette (TARA) (Fall 5:13) 152: Michael Gillett (COCI) over (TARA) (For.) 160: Eric Scarbrough (COCI) over Santino Bosco (TARA) (Fall 5:46) 170: Jonathan Edelman (COCI) over (TARA) (For.) 182: Cory Cardinelli (COCI) over (TARA) (For.) 195: Ronald Dimpflmaier (TARA) over (COCI) (For.) 220: Diante Midgett (TARA) over (COCI) (For.) 285: Double Forfeit

Windermere 42, Olympia 36
106: Nicholas Reynolds (WIND) over (OLYM) (For.) 113: Sierra Leguillow (OLYM) over Paul Oslacky (WIND) (Inj. [time]) 120: Nicholas Donnelly (WIND) over David Millheim (OLYM) (Inj. [time]) 126: Raphael Seabra (OLYM) over Ticiano Brito (WIND) (Fall 1:11) 132: Carlos Ruiz (OLYM) over Charles James (WIND) (Fall 1:03) 138: Sage Croft (WIND) over Christopher Cristancho (OLYM) (Dec 3-2) 145: Ruben Ruiz (OLYM) over Zyion Oche (WIND) (Fall 3:27) 152: Gavin Boswell (WIND) over (OLYM) (For.) 160: Muibdeen Akinyele (OLYM) over Trevor Beck (WIND) (Fall 2:52) 170: Jason Rehberg (WIND) over David Crumpton (OLYM) (Fall 3:48) 182: Cole Prieto (WIND) over Brendon Oliveira (OLYM) (Fall 4:33) 195: Dillon Willis (WIND) over Felipe Bore (OLYM) (Fall 1:00) 220: Gustavo Amorim (OLYM) over Rodrigo Gontijo (WIND) (Fall 2:00) 285: Gabe Deneen (WIND) over Wellinston Ortega (OLYM) (Dec 4-2)

Lake Nona 42, Gateway 15
106: Abigail Blaine (LANO) over Angela Goldwire (GATE) (Fall 0:36) 113: Pablo Ramirez (LANO) over Giano Alicea (GATE) (Fall 2:37) 120: Christian Coto (GATE) over Pavel Ramirez (LANO) (Fall 5:39) 126: Kevin Keeley (LANO) over Roland Hidalgo (GATE) (Fall 0:54) 132: Michael Hidalgo (GATE) over Rebecca Dawson (LANO) (Dec 11-6) 138: Levi Thiessen (LANO) over Masyn Newman (GATE) (Dec 11-5) 145: Aidan Earnest (LANO) over (GATE) (For.) 152: Noah Bryant (GATE) over Christopher Moran (LANO) (Fall 0:35) 160: Jack Ryan (LANO) over Isaiah Simmons (GATE) (Fall 2:15) 195: Elvis Agresta (LANO) over John Orozco (GATE) (Fall 1:45) 220: Christopher Nguyen (LANO) over Danilo Abreu (GATE) (Dec 6-4)

Seabreeze 57, Deltona 24
132: Taylor Sturgeon (SEAB) over Jacob Swanson (DELT) (Fall 1:53) 138: Devin Stickney (SEAB) over Brandon Dessoye (DELT) (Fall 4:28) 145: Brock Roberts (SEAB) over Justin Cubano (DELT) (For.) 152: Justin Cubano (DELT) over (SEAB) (For.) 160: Luke Cordell (DELT) over (SEAB) (For.) 170: Bryan Vargas (DELT) over (SEAB) (For.) 182: Victor Lipsey (SEAB) over Austin Thronton (DELT) (Fall 1:22) 195: cypress Smars (DELT) over (SEAB) (For.) 220: Braden Buswell (SEAB) over Dakota Fagg (DELT) (Fall 1:42) 285: Akarri Davis (SEAB) over Caleb Rickert (DELT) (Fall 2:21) 106: Kayla Nguyen (SEAB) over Destiny Kraus (DELT) (Fall 1:07) 113: Faith Robertson (SEAB) over angela Vivanco (DELT) (Fall 0:26) 120: Kobe Baert (SEAB) over Hunter Kraus (DELT) (Dec 9-8) 126: Grant Schwartz (SEAB) over Luis Vazquez (DELT) (Fall 3:29)

Sebring 54, Lake Placid 3
106: Christopher Vienes (SEBR) over isaac Genho (LP) (Fall 0:00) 113: Double Forfeit 120: Curtis Harris (SEBR) over (LP) (For.) 126: Travon Spry (SEBR) over Chase Lane Costello (LP) (Dec 7-6) 132: Andru Boyd (SEBR) over Carlos Padilla (LP) (Fall 0:00) 138: Joel Murillo (SEBR) over Parker Carney (LP) (Fall 0:00) 145: Efrain Acosta (SEBR) over (LP) (For.) 152: Hunter Lane Costello (LP) over James Webb (SEBR) (Dec 12-8) 160: Michael Brod (SEBR) over Michael Bacevic (LP) (Dec 6-2) 170: Philip Sapp (SEBR) over Angel Ortega (LP) (Fall 0:00) 182: Christopher Cardoso (SEBR) over (LP) (For.) 195: Juan Sanchez (SEBR) over (LP) (For.) 220: Double Forfeit 285: Double Forfeit

St Thomas 51, Nova 27
195: JAMES WATTS (NOVA) over Noah Lusk (STA) (Dec 5-1) 220: Anthony Mingarelli (STA) over BRANDON LUNA (NOVA) (Dec 8-3) 285: John Pope (STA) over EDWARD PFITZENMAIER (NOVA) (Fall 3:25) 106: BRENTON GEATHERS (NOVA) over Harrison Long (STA) (Fall 3:27) 113: Christian Dass-Claveria (STA) over (NOVA) (For.) 120: Frank Messina (STA) over SAHLE SELASSIE (NOVA) (Fall 1:22) 126: Whinston Perez (NOVA) over Andrew Caddy (STA) (Fall 0:52) 132: Austin Threlkeld (STA) over JEREMIE VEITCH (NOVA) (Fall 1:32) 138: Vinny Sessa (STA) over ZACHARY SIFF (NOVA) (Fall 0:32) 145: Grant Aronoff (STA) over QUINCY SHERWOOD (NOVA) (Fall 0:16) 152: Gianni Guerriero (STA) over Jayson Krasnick (NOVA) (Fall 0:34) 160: Patrick Defreitas (STA) over MICHAEL FECU (NOVA) (Fall 1:25) 170: JOSH SIFF (NOVA) over (STA) (For.) 182: CAREY ALLEN (NOVA) over (STA) (For.)

Wednesday, January 31
Astronaut 32, Satellite 30
170: Joe Scherer (SATE) over Anthony Olszyk (ASTR) (Fall 2:34) 182: Blake Newberry (ASTR) over Ryan Ford (SATE) (Fall 0:30) 195: Nathanial Carter (ASTR) over Christopher Morris (SATE) (Dec 15-10) 220: Double Forfeit 285: Double Forfeit 106: Logan Kornder (ASTR) over (SATE) (For.) 113: Carson Kirk (ASTR) over Jacob Tihoni (SATE) (Fall 1:10) 120: Austin Carter (ASTR) over Jaiden Rittenhouse (SATE) (TF 17-1 0:00) 126: Kyle Grant (SATE) over (ASTR) (For.) 132: Michael Collins (SATE) over (ASTR) (For.) 138: Hunter Galloway (ASTR) over Michael Rogers (SATE) (Fall 4:48) 145: Rafael Lopez (SATE) over Khalleal Sampson (ASTR) (Fall 5:07) 152: Double Forfeit 160: Kalani Windoe (SATE) over (ASTR) (For.)

Astronaut 38, Cocoa 18
182: Blake Newberry (ASTR) over Gregory Williams (COCO) (Fall 2:48) 195: Nathanial Carter (ASTR) over Mansa Walston (COCO) (Dec 10-7) 220: Tristan Woodruff (ASTR) over (COCO) (For.) 285: Double Forfeit 106: Logan Kornder (ASTR) over (COCO) (For.) 113: Double Forfeit 120: Carson Kirk (ASTR) over Jaquon Snyder (COCO) (TF 17-2 0:00) 126: Austin Carter (ASTR) over Zach Wells (COCO) (Fall 1:14) 132: Double Forfeit 138: Hunter Galloway (ASTR) over (COCO) (For.) 145: Jeremiah Funk (COCO) over Khalleal Sampson (ASTR) (Fall 2:21) 152: Troy Sawyer (COCO) over (ASTR) (For.) 160: Double Forfeit 170: Julio Escobar (COCO) over Anthony Olszyk (ASTR) (Fall 3:21)

Merritt Island 42, Bayside 39
126: Sean Artman (BAYS) over Joe Woods (MEIS) (Fall 0:00) 132: Demetrius Strong (BAYS) over Dillin Cockheyt (MEIS) (Fall 0:32) 138: Jonathon Numa (BAYS) over Byron Austin (MEIS) (Fall 0:28) 145: Edward Macaya (BAYS) over Alec House (MEIS) (Fall 3:40) 152: Tyler Fischer (BAYS) over Chris Villarreal (MEIS) (Fall 1:41) 160: Darren Higgins (MEIS) over Alexzander Owens (BAYS) (Fall 2:39) 170: Devyon Collins (MEIS) over Magnus Billing (BAYS) (Fall 2:53) 182: Rylee Macdonald (MEIS) over (BAYS) (For.) 195: Daylyn Randolph (MEIS) over (BAYS) (For.) 220: Kyle Turner (MEIS) over William Kolehmainen (BAYS) (Fall 1:02) 285: Darnel Felix (BAYS) over Keegan Ford (MEIS) (Fall 2:43) 106: Elijah Lusk (MEIS) over (BAYS) (For.) 113: Zane Hudson (MEIS) over (BAYS) (For.) 120: John Green (BAYS) over Luke Hanks (MEIS) (Dec 2-0)

Mater Lakes 60, Belen Jesuit 24
106: Justin Zerbinati (MLA) over Kyle Quintana (BJPS) (Fall 0:00) 113: Gonzalo Perez (MLA) over Isaac Badell (BJPS) (Fall 0:00) 120: Alejandro Castro (BJPS) over (MLA) (For.) 126: Luis Gonzalez-Pella (BJPS) over (MLA) (For.) 132: Omar Armengol (MLA) over (BJPS) (For.) 138: Rafael Alvarez (MLA) over (BJPS) (For.) 145: Luis Blanco (MLA) over Eddie Silva (BJPS) (Fall 0:00) 152: Haniel Suris (MLA) over Thomas Cuesta (BJPS) (Fall 0:00) 160: Rafael Ruiz (BJPS) over Douglas Boutemy (MLA) (Fall 0:00) 170: Dylan Lanning (MLA) over Nicolas Muniz (BJPS) (Fall 0:00) 182: Steven Altamirano (MLA) over Matthew Martin (BJPS) (Fall 0:00) 195: David Alvarez (MLA) over Gabriel Valladares (BJPS) (Fall 0:00) 220: Cole Schwartzberg (MLA) over Joseph Schultz (BJPS) (Fall 0:00) 285: Matthew Schultz (BJPS) over Ethan Vergara (MLA) (Fall 0:00)

Mater Lakes 45, Monsignor Pace 24
106: Justin Zerbinati (MLA) over Ernso St Gilles (MEP) (Fall 0:00) 113: Gonzalo Perez (MLA) over James Guerrier (MEP) (Dec 9-6) 120: Double Forfeit 126: Francisco Abreu (MEP) over (MLA) (For.) 132: Omar Armengol (MLA) over Joshua Jenkins (MEP) (Fall 0:00) 138: Rafael Alvarez (MLA) over Jack Lloyd (MEP) (Fall 0:00) 145: Kevin Augustin (MEP) over (MLA) (M. For.) 152: Haniel Suris (MLA) over Daniel Delgado (MEP) (Fall 0:00) 160: Douglas Boutemy (MLA) over Bradly Blaise (MEP) (Dec 12-6) 170: Tivvon Cruickshank (MEP) over Dylan Lanning (MLA) (Fall 0:00) 182: Steven Altamirano (MLA) over (MEP) (For.) 195: David Alvarez (MLA) over (MEP) (For.) 220: Cole Schwartzberg (MLA) over Ray Lugo (MEP) (Dec 7-2) 285: Max Benjamin (MEP) over Ethan Vergara (MLA) (Fall 0:00)

Okeechobee 48, Centennial 24
106: Jacob Bartkowiak (CENT) over Gabriel Bowman (OKEE) (Fall 0:00) 113: Felix Brege (OKEE) over Brandon Bernstein (CENT) (Fall 0:00) 120: Christopher Lanning (OKEE) over Chad Gokool (CENT) (Fall 0:00) 126: Blake Everett (OKEE) over Allen Brice-Montas (CENT) (Fall 0:00) 132: Cody Deloney (OKEE) over Aljejandro Meek (CENT) (Fall 0:00) 138: Shaun Penrod (OKEE) over Christian Pack (CENT) (Fall 0:00) 145: Kevin Smith (CENT) over Hunter Wagner (OKEE) (MD 18-10) 152: Kallen Pineiro (OKEE) over Anthony Manganaro (CENT) (Fall 0:00) 160: Austin Jackson (CENT) over Travis McKenna (OKEE) (Fall 0:00) 170: Isaac Herron (OKEE) over (CENT) (For.) 182: Daniel Kelly (CENT) over Alex Armstrong (OKEE) (Fall 0:00) 195: Deshawn Alleyne (CENT) over Alex Armstrong (OKEE) (Fall 0:00) 220: Justin Drawdy (OKEE) over (CENT) (For.) 285: Dylan Hudman (CENT) over Daniel Hays (OKEE) (Fall 0:00)

Centennial 54, South Fork 30
106: Jacob Bartkowiak (CENT) over (SOFO) (For.) 113: Manuel Paz Ramirez (SOFO) over Brandon Bernstein (CENT) (Fall 0:00) 120: Tomas Mendez (SOFO) over Chad Gokool (CENT) (Fall 3:13) 126: Allen Brice-Montas (CENT) over Damian Gonzalez (SOFO) (Fall 0:00) 132: Aljejandro Meek (CENT) over (SOFO) (For.) 138: Nick Gaspar (SOFO) over Christian Pack (CENT) (Fall 0:48) 145: Kevin Smith (CENT) over (SOFO) (For.) 152: Anthony Manganaro (CENT) over (SOFO) (For.) 160: Austin Jackson (CENT) over Nic Lamb (SOFO) (Fall 0:45) 170: Tony Tomas (SOFO) over (CENT) (For.) 182: Daniel Kelly (CENT) over Luke Sheridan (SOFO) (Fall 0:30) 195: Deshawn Alleyne (CENT) over Trevor Bologna (SOFO) (Fall 1:22) 220: Andres Jose (SOFO) over (CENT) (For.) 285: Dylan Hudman (CENT) over Carlos Jiminez (SOFO) (Fall 0:27)

Heritage 42, Centennial 33
120: Miguel Blakley (HERI) over Brandon Bernstein (CENT) (Fall 0:00) 126: Allen Brice-Montas (CENT) over (HERI) (For.) 132: Francois Ba (HERI) over Aljejandro Meek (CENT) (Fall 0:00) 138: Skyler Lammers (HERI) over Christian Pack (CENT) (Fall 0:00) 145: Kevin Smith (CENT) over Brandon Gregg (HERI) (Dec 8-6) 152: Jynien Dormevil (HERI) over Anthony Manganaro (CENT) (Fall 0:00) 160: Austin Jackson (CENT) over Joshua Watts (HERI) (Fall 0:00) 170: Christopher Fernatt (HERI) over (CENT) (For.) 182: Daniel Kelly (CENT) over Dylan Prothra (HERI) (Fall 0:00) 195: Deshawn Alleyne (CENT) over (HERI) (For.) 220: Double Forfeit 285: Dylan Hudman (CENT) over Christopher Pospisil (HERI) (Fall 0:00) 106: Prynce Rivera (HERI) over Jacob Bartkowiak (CENT) (Fall 0:00) 113: Austin Jones (HERI) over Chad Gokool (CENT) (Fall 0:00)

McArthur 60, Chaminade-Madonna 6
106: DAYAN RODRIGUEZ (MCAR) over (CMCP) (For.) 113: SKYLER ABRUSCATI (MCAR) over (CMCP) (For.) 120: Double Forfeit 126: EVELT JEUDY (MCAR) over Noel Roman (CMCP) (Fall 1:50) 132: Double Forfeit 138: CARLOS SORONDO (MCAR) over (CMCP) (For.) 145: CHARLES LENDL (MCAR) over (CMCP) (For.) 152: Double Forfeit 160: JONATHAN BURY (MCAR) over (CMCP) (For.) 170: EDDIE GORDON (MCAR) over (CMCP) (For.) 182: DANIER ALVAREZ (MCAR) over (CMCP) (For.) 195: TAHJ HOWE (MCAR) over (CMCP) (For.) 220: ERIC MELVIN (MCAR) over (CMCP) (For.) 285: Timothy Butler (CMCP) over JEAN ALEXIS (MCAR) (Fall 0:31)

McArthur 72, Hollywood Hills 6
106: DAYAN RODRIGUEZ (MCAR) over (HOHI) (For.) 113: SKYLER ABRUSCATI (MCAR) over (HOHI) (For.) 120: JESSIKA ROSADO (MCAR) over (HOHI) (For.) 126: EVELT JEUDY (MCAR) over (HOHI) (For.) 132: Double Forfeit 138: CARLOS SORONDO (MCAR) over (HOHI) (For.) 145: CHARLES LENDL (MCAR) over (HOHI) (For.) 152: Donald Spann (HOHI) over (MCAR) (For.) 160: JONATHAN BURY (MCAR) over Victor Joseph Sica (HOHI) (Fall 2:54) 170: EDDIE GORDON (MCAR) over Jamar Palmer (HOHI) (Fall 0:44) 182: DANIER ALVAREZ (MCAR) over David Descheene (HOHI) (Fall 2:55) 195: TAHJ HOWE (MCAR) over Antonio Heleno (HOHI) (Fall 0:37) 220: ERIC MELVIN (MCAR) over (HOHI) (For.) 285: JEAN ALEXIS (MCAR) over (HOHI) (For.)

South Broward 52, McArthur 15
106: Moses Diaz (SOBR) over DAYAN RODRIGUEZ (MCAR) (Fall 0:34) 113: Double Forfeit 120: Gabriel Fiallo (SOBR) over (MCAR) (For.) 126: Joshua Rodriguez (SOBR) over EVELT JEUDY (MCAR) (Fall 4:16) 132: Alex Bazan (SOBR) over (MCAR) (For.) 138: Marlo Garcia (SOBR) over CARLOS SORONDO (MCAR) (MD 12-4) 145: Thomas Gerdak (SOBR) over CHARLES LENDL (MCAR) (Inj. [time]) 152: Double Forfeit 160: Justin Maynard (SOBR) over (MCAR) (For.) 170: EDDIE GORDON (MCAR) over Liam Gardner (SOBR) (Fall 0:34) 182: Isaias Negrillo (SOBR) over DANIER ALVAREZ (MCAR) (Fall 1:07) 195: TAHJ HOWE (MCAR) over Patrick Robinson (SOBR) (Fall 0:40) 220: ERIC MELVIN (MCAR) over Ronyson Aristilde (SOBR) (Dec 11-4) 285: Kareem Crawford (SOBR) over JESUS RODRIGUEZ (MCAR) (Fall 2:22)

Citrus 55, Crystal River 18
106: Jacob Reynolds (CITR) over Sebastian Dwyer (CRRI) (Fall 3:48) 113: Jeremy Gum (CRRI) over Memphis Lord (CITR) (Fall 0:32) 120: Kobe Rosario (CITR) over Roderick Bruce (CRRI) (Dec 7-3) 126: Pedro Rodriguez (CITR) over Cody Thompson (CRRI) (Fall 2:33) 132: Double Forfeit 138: Justin Rosario (CITR) over Bradley Cicrone (CRRI) (Fall 3:54) 145: Jaycee Johnson (CITR) over (CRRI) (For.) 152: David Miller (CITR) over Johnathan Bruce (CRRI) (Fall 0:19) 160: Blake Coleman (CITR) over Collin Miller (CRRI) (Fall 3:13) 170: Joshua Hagan (CITR) over (CRRI) (For.) 182: Brendin Johnson (CITR) over Tyler Godfrey (CRRI) (Fall 2:00) 195: Jeremy Quick (CRRI) over Maxal Simpson (CITR) (Fall 1:51) 220: Drew Hess (CITR) over Brian Henderson (CRRI) (MD 12-0) 285: Brandon Dynia (CRRI) over Quinton Dates (CITR) (Fall 2:25)

Palm Bay 57, Cocoa Beach 24
106: Dominick Carter (PABA) over Josh Rivas (COBE) (Fall 0:33) 113: Tyler Perrow (PABA) over (COBE) (For.) 120: Rocco Senia (PABA) over Michael Watson (COBE) (Fall 0:39) 126: Michael Watson (COBE) over Cameron Komat (PABA) (Fall 3:11) 132: KeShawn Percy (PABA) over (COBE) (For.) 138: Chris Patterson (PABA) over James Clark-Herndon (COBE) (Fall 1:31) 145: Tyler Swingle (COBE) over Kurtis Percy (PABA) (Fall 4:25) 152: Bryan Alberico (PABA) over (COBE) (For.) 160: Sean Verner (COBE) over Mateo Williams (PABA) (Fall 5:36) 170: Lewis Sergile (PABA) over (COBE) (For.) 182: Robert Gecaj (PABA) over Christian Taylor (COBE) (Fall 5:03) 195: Cole Mitchell (COBE) over (PABA) (For.) 220: Jahree Holmes (PABA) over Peter Sagorski (COBE) (Dec 6-0) 285: Marquez Gordon (PABA) over (COBE) (For.)

Wellington 58, Forest Hill 20
106: Enzo Vullo (W) by FF; 113: Jesse Weinberg (W) p. Montavious Moore (FH) 1:16; 120: Ethan Howard (W) by FF; 126: Kevin Hernandez (FH) tech. fall Tony Widrig (W) 15-0; 132: Justin Henry (W) p. Steven Mazariegos (FH) 3:48; 138: Jared Abramson (W) p. Ricardo Greene (FH) 5:08; 145: Cameryn Townsend (W) p. Colten Beall (FH) 0:55; 152: Angelo Tizol (W) p. Nathan Auld (FH) 2:33; 160: Cooper Hart (W) by FF; 170: Enoc Mendez (FH) dec. Ryhan Montes (W) 7-4; 182: Jake Pilat (W) maj. dec. John Marrero (FH) 16-3; 195: Eric Saber (W) p. Ronald Diaz (FH) 1:39; 220: Otneil Caro (FH) p. Alex Zepeda (W) 1:38; 285: Trenton Greene (FH) p. Elijah Green (W) 5:08

Lake Nona 42, Gateway 15
106: Abigail Blaine (LANO) over Angela Goldwire (GATE) (Fall 0:36) 113: Pablo Ramirez (LANO) over Giano Alicea (GATE) (Fall 2:37) 120: Christian Coto (GATE) over Pavel Ramirez (LANO) (Fall 5:39) 126: Kevin Keeley (LANO) over Roland Hidalgo (GATE) (Fall 0:54) 132: Michael Hidalgo (GATE) over Rebecca Dawson (LANO) (Dec 11-6) 138: Levi Thiessen (LANO) over Masyn Newman (GATE) (Dec 11-5) 145: Aidan Earnest (LANO) over (GATE) (For.) 152: Noah Bryant (GATE) over Christopher Moran (LANO) (Fall 0:35) 160: Jack Ryan (LANO) over Isaiah Simmons (GATE) (Fall 2:15) 195: Elvis Agresta (LANO) over John Orozco (GATE) (Fall 1:45) 220: Christopher Nguyen (LANO) over Danilo Abreu (GATE) (Dec 6-4)

Imagine School 42, Port Charlotte 27
195: Nick Berhalter (ISAN) over Wesley Marshall (POCH) (Fall 0:53) 220: Noah Campese (POCH) over (ISAN) (For.) 285: Brian Gaw (POCH) over (ISAN) (For.) 106: Carson Bombenger (ISAN) over (POCH) (For.) 113: Bryce Stone (ISAN) over (POCH) (For.) 120: Calvin Marshall (POCH) over Tyler Rodriguez (ISAN) (Dec 6-3) 126: Double Forfeit 132: Nick At (ISAN) over (POCH) (For.) 138: Lance Schyck (ISAN) over Alex MacDonald (POCH) (Fall 1:40) 145: Double Forfeit 152: Sammy Osborn (ISAN) over Jacob Graybeal (POCH) (Fall 1:30) 160: Jacob Wilmoth (ISAN) over Benjamin Trott (POCH) (Fall 4:40) 170: Donovan Clark (POCH) over Cayden Davis (ISAN) (Fall 0:40) 182: Gavin Spencer (POCH) over Anthony Marcoguiseppe (ISAN) (Fall 1:02)

Naples 41, Immokalee 36
106: Woolf Jean Francois (IMMO) over Charlie Sonalia (NAPL) (Fall 1:14) 113: Zachary Dawson (NAPL) over (IMMO) (For.) 120: Justus Disarro (NAPL) over Jean St. Fleur (IMMO) (Dec 6-2) 126: Gabriel Ramirez (IMMO) over Calvin Sonalia (NAPL) (Fall 1:32) 132: Cole Henry (NAPL) over (IMMO) (For.) 138: Luis Castellon (NAPL) over Alexis Nito (IMMO) (Dec 6-2) 145: Adam Barrett (IMMO) over Makyra Bianchi (NAPL) (Fall 0:30) 152: Juan Cruz (NAPL) over Nicolas Turrubiartez (IMMO) (TF 17-1 0:00) 160: James Tsang (NAPL) over Jonathan Almanza (IMMO) (Fall 7:24) 170: Miguel Vidaurri (IMMO) over Sheneider Joseph (NAPL) (Fall 4:00) 182: Brian Gustav (IMMO) over Kyle Cassis (NAPL) (Fall 1:43) 195: Robert Neighbors (NAPL) over (IMMO) (For.) 220: Collin Miles (NAPL) over (IMMO) (For.) 285: Jakob Alday (IMMO) over Loobert Denelus (NAPL) (Fall 2:33)

Suncoast 27, St Andrews 15
106: Nicholas Kapsos (SUNC) over (STAN) (For.) 113: Double Forfeit 120: Caleb Scheidegger (STAN) over Maximus Whitaker (SUNC) (Fall 5:40) 126: Jeremiah Tulloch (SUNC) over colin rodriguez (STAN) (Fall 5:45) 132: Double Forfeit 138: Adam Ebersole (SUNC) over troy sikora (STAN) (Dec 4-3) 145: vincent fimiani (STAN) over Omar Davis (SUNC) (Dec 5-1) 152: hayden sikora (STAN) over Nicholas Diggs (SUNC) (Fall 3:00) 160: Double Forfeit 170: Double Forfeit 182: Richard Ebersole (SUNC) over (STAN) (For.) 195: Double Forfeit 220: Double Forfeit 285: Teo Richards (SUNC) over (STAN) (For.)

Treasure Coast 47, Port St Lucie 27
106: Alexander Dunham (TRCO) over (PSL) (For.) 113: Dominick Diedrick (TRCO) over Roner Rasario (PSL) (Fall 0:00) 120: Kai Rivera (TRCO) over (PSL) (For.) 126: Aiden Rivera (TRCO) over Clint Georoge (PSL) (Fall 0:00) 132: Kevin Harris (TRCO) over Devon Yearby (PSL) (Dec 9-5) 138: Luis Peguero (PSL) over Nelson Guevara (TRCO) (Fall 0:00) 145: Brandon Contreras (TRCO) over (PSL) (For.) 152: Montavious Yearby (PSL) over Devon Lewandowski (TRCO) (Fall 0:00) 160: Christopher Durrette (TRCO) over Timothy Mcelrath (PSL) (MD 13-0) 170: Emmanuel Noel (PSL) over (TRCO) (For.) 182: Chase Olsen (TRCO) over Ryan Houck (PSL) (Fall 0:00) 195: Cameron Dennis (TRCO) over Matthew Gentile (PSL) (MD 12-3) 220: Mikael Noel (PSL) over Joshua Sanchez (TRCO) (Fall 0:00) 285: Gavin Johnson (PSL) over Bautista Bragado (TRCO) (Dec 5-3)

Mulberry 54, Bartow 18
106: Skylar Dangle (MULB) over (BASE) (For.) 113: Double Forfeit 120: Brett Bass (BASE) over Joshua Laws (MULB) (Fall 0:00) 126: Rafael Hung (MULB) over (BASE) (For.) 132: Boston Jerkins (BASE) over Christopher Swanson (MULB) (Fall 0:00) 138: Josiah Chapman (MULB) over Gavin Tanner (BASE) (Fall 0:00) 145: Marcos Pecina (MULB) over Tristan Ravtenstrauch (BASE) (Fall 0:00) 152: Double Forfeit 160: Chance Marvin (MULB) over Joshua Taylor (BASE) (Fall 0:00) 170: Christian Dangle (MULB) over Isaiah Loveless (BASE) (Fall 0:00) 182: Terren Hicks (MULB) over Colby Trudeau (BASE) (Fall 0:00) 195: Terrell Hinson (BASE) over Jeremy Garcia (MULB) (Fall 0:00) 220: Enrique Jimenez (MULB) over (BASE) (For.) 285: Willie Lampkin (MULB) over (BASE) (For.)

McKeel Academy 40, Mulberry 39
106: Guy Yodock (MCAC) over Skylar Dangle (MULB) (Fall 0:00) 113: Cody Brown (MCAC) over Joshua Laws (MULB) (Fall 0:00) 120: Marlon Benavidez (MCAC) over (MULB) (For.) 126: Cole Friend (MCAC) over Rafael Hung (MULB) (TF 15-0 0:00) 132: Vish Williams (MCAC) over Christopher Swanson (MULB) (Fall 0:00) 138: David Sineath (MCAC) over Josiah Chapman (MULB) (Fall 0:00) 145: Marcos Pecina (MULB) over Wayne Cambell (MCAC) (Fall 0:00) 152: Lucas Kimmel (MCAC) over (MULB) (For.) 160: Chance Marvin (MULB) over (MCAC) (Fall 0:00) 170: Christian Dangle (MULB) over Pedro Heredia (MCAC) (Dec 11-6) 182: Terren Hicks (MULB) over William Strickland (MCAC) (Fall 0:00) 195: Jeremy Garcia (MULB) over (MCAC) (For.) 220: Anthony Albright (MULB) over Jeremiah Jackson (MCAC) (Fall 0:00) 285: Willie Lampkin (MULB) over (MCAC) (For.) (MCAC unsportsman like conduct -1.0)

Sickles 48, Middleton 12
138: Ryan Scott (SICK) over Quentin Vasquez (GSMH) (Dec 11-10) 145: Luke Hill (SICK) over (GSMH) (For.) 152: Andy Fellove (SICK) over (GSMH) (For.) 160: Double Forfeit 170: Joshua Campbell (GSMH) over Chris Geier (SICK) (Fall 0:47) 182: Michael Rivers (SICK) over Nick Jervis (GSMH) (Fall 1:01) 195: Double Forfeit 220: Marc Joseph (GSMH) over Kaleb Nolen (SICK) (Fall 2:22) 285: Tucker Simkins (SICK) over Schniece Cookson (GSMH) (Fall 0:30) 106: Double Forfeit 113: Anthony Camara (SICK) over Gabriela Perez (GSMH) (Dec 8-6) 120: Cody Brown (SICK) over (GSMH) (For.) 126: Alexso Som (SICK) over (GSMH) (For.) 132: David Sterling (SICK) over Richard Do (GSMH) (Fall 2:24)

Tuesday, January 30
Clewiston 36, Lake Placid 24
106: Ashfak Chowdurdy (CLEW) over isaac Genho (LP) (Fall 0:32) 113: Double Forfeit 120: Double Forfeit 126: Chase Lane Costello (LP) over (CLEW) (For.) 132: Carlos Padilla (LP) over Kevontai Jerry (CLEW) (Fall 3:00) 138: Jesus Fonseca (CLEW) over Parker Carney (LP) (Fall 1:20) 145: Michael Bacevic (LP) over (CLEW) (For.) 152: Double Forfeit 160: Hunter Lane Costello (LP) over Hisham Ramadan (CLEW) (Fall 2:32) 170: Isaac Martinez (CLEW) over Angel Ortega (LP) (Fall 1:21) 182: Double Forfeit 195: Eduardo Fox (CLEW) over (LP) (For.) 220: Shakur Gibbons (CLEW) over (LP) (For.) 285: Wisam Ramadan (CLEW) over (LP) (For.)

Deerfield Beach 60, Coral Glades 12
106: Nathan Wilson-Trapp (COGL) over (DBH) (For.) 113: Double Forfeit 120: Glenn Theard (DBH) over Rhyan Brown (COGL) (Fall 1:05) 126: Stevens St.Fleur (DBH) over (COGL) (For.) 132: Virgil Lemons (DBH) over (COGL) (For.) 138: Vernal Broome (DBH) over (COGL) (For.) 145: Matnesha Jones (DBH) over (COGL) (For.) 152: Renaldson Louis (DBH) over (COGL) (For.) 160: Shawn Pierre (DBH) over (COGL) (For.) 170: Elias Tanis (DBH) over (COGL) (For.) 182: Coby Newton (COGL) over (DBH) (For.) 195: Double Forfeit 220: Mason Mobley (DBH) over (COGL) (For.) 285: Nicholas Glenn (DBH) over (COGL) (For.)

Coral Springs 57, Deerfield Beach 24
113: Genesis Perez (COSP) over (DBH) (For.) 120: Gabriel Preal (COSP) over Glenn Theard (DBH) (Fall 2:59) 126: Raiden Johnson (COSP) over Stevens St.Fleur (DBH) (Fall 4:41) 132: Dylan Burton (COSP) over Virgil Lemons (DBH) (TF 23-8 5:58) 138: Felton Morris (COSP) over (DBH) (For.) 145: Jason Berry (COSP) over Davon Pavilus (DBH) (MD 15-3) 152: Victor Ferrera (COSP) over Renaldson Louis (DBH) (Fall 5:10) 160: Shawn Pierre (DBH) over Xavier Diaz (COSP) (Inj. [time]) 170: Elias Tanis (DBH) over (COSP) (For.) 182: Jasmy Claude (COSP) over (DBH) (For.) 195: Chase Rutledge (COSP) over (DBH) (For.) 220: Terejinald Bynum (DBH) over (COSP) (For.) 285: Nick Guerra (COSP) over (DBH) (For.) 106: Monica Pomales (DBH) over (COSP) (For.)

Deerfield Beach 49, Taravella 18
120: Glenn Theard (DBH) over Endrick Theodore (TARA) (MD 20-7) 126: Stevens St.Fleur (DBH) over Logan Kless (TARA) (Fall 0:34) 132: Virgil Lemons (DBH) over Jeremiah Pierre (TARA) (Dec 7-1) 138: Delroy Stewart (DBH) over Ethan Roth (TARA) (Fall 3:35) 145: Davon Pavilus (DBH) over Kanon Good (TARA) (Fall 1:19) 152: Renaldson Louis (DBH) over Nicholas Pagnant (TARA) (Fall 2:47) 160: Shawn Pierre (DBH) over Jefferey Abbinante (TARA) (Fall 0:29) 170: Yannie Valaziotis (TARA) over Elias Tanis (DBH) (Fall 1:57) 182: Double Forfeit 195: Double Forfeit 220: Mason Mobley (DBH) over Diante Midgett (TARA) (Fall 1:00) 285: Reace Cavanaugh (DBH) over (TARA) (For.) 106: Christian Papalardo (TARA) over (DBH) (For.) 113: Justin Huertas (TARA) over (DBH) (For.)

Douglas 39, Deerfield Beach 30
126: Steven Erched (DOUG) over Stevens St.Fleur (DBH) (TF 16-1 5:40) 132: Ray Corniel (DOUG) over Ryan Anderson (DBH) (MD 11-0) 138: Colin Notkin (DOUG) over Delroy Stewart (DBH) (Fall 1:25) 145: Davon Pavilus (DBH) over Jacob Fishman (DOUG) (Dec 13-9) 152: Renaldson Louis (DBH) over Quinn Heller (DOUG) (Fall 2:49) 160: Shawn Pierre (DBH) over Jordan Fleming (DOUG) (Dec 12-7) 170: Zachary Heller (DOUG) over Elias Tanis (DBH) (Fall 4:57) 182: Double Forfeit 195: Joshua Vargas (DOUG) over (DBH) (For.) 220: Mason Mobley (DBH) over Matthew Kelly (DOUG) (Fall 0:59) 285: Reace Cavanaugh (DBH) over Juan Werner (DOUG) (Fall 0:59) 106: Jason Wolk (DOUG) over (DBH) (For.) 113: Ernest Patton (DOUG) over (DBH) (For.) 120: Glenn Theard (DBH) over Dylan Fishman (DOUG) (Fall 3:30)

Alonso 45, Sickles 27
106: Jacque Denes (ALON) over (SICK) (For.) 113: Jett Smith (ALON) over Anthony Camara (SICK) (Fall 0:00) 120: Cody Brown (SICK) over Daniel DeJesus (ALON) (Fall 0:00) 126: Andy Quesada (ALON) over Alexso Som (SICK) (Fall 0:00) 132: Logan Ebenhoeh (ALON) over David Sterling (SICK) (Dec 13-7) 138: Ryan Scott (SICK) over Ruben Mercado (ALON) (Dec 9-3) 145: Luke Hill (SICK) over Derek Orca-Ramiro (ALON) (Fall 0:00) 152: Andy Fellove (SICK) over Kris Vo (ALON) (Fall 0:00) 160: Chris Geier (SICK) over Anthony Keene (ALON) (Dec 15-11) 170: Byron Johnson (ALON) over (SICK) (For.) 182: Michael Rivers (SICK) over Josh Maisonet (ALON) (Dec 13-8) 195: Michael Sarlabous (ALON) over Kaleb Nolen (SICK) (Fall 0:00) 220: Ashton Diggs (ALON) over (SICK) (For.) 285: Noah Robillard (ALON) over Tucker Simkins (SICK) (Fall 0:00)

Tampa Freedom 47, Middleton 36
106: Raul Perez (GSMH) over (FRTA) (For.) 113: Nathan Resio (FRTA) over Gabriela Perez (GSMH) (TF 15-0 0:00) 120: Blake Schroyer (FRTA) over (GSMH) (For.) 126: Jeremiah DeLaRosa (FRTA) over (GSMH) (For.) 132: Damian Hernandez (FRTA) over Richard Do (GSMH) (Fall 0:00) 138: Zion Factora (FRTA) over Quentin Vasquez (GSMH) (Fall 0:00) 145: Ethan Cayer (FRTA) over (GSMH) (For.) 152: Tyshawn Hatch (GSMH) over Dominic Dean (FRTA) (Fall 0:00) 160: Alex Kiester (FRTA) over (GSMH) (For.) 170: Hong-Jie Shi (GSMH) over Austin Jackson (FRTA) (Fall 0:00) 182: Jae-Niwo Owens (GSMH) over (FRTA) (For.) 195: Joey Lentz (GSMH) over Bryce Sutton (FRTA) (Fall 0:00) 220: Marc Joseph (GSMH) over Trent Ifamilik (FRTA) (Fall 0:00) 285: Gabriel Ramos (FRTA) over Javier Greene (GSMH) (Def.)

Orange City University 48, Atlantic-PO 31
106: brian santiago (UOC) over (APO) (For.) 113: zion gonzalez (UOC) over Gage Wiggins (APO) (Fall 0:00) 120: Brady Bowles (APO) over eddian cabezudo (UOC) (Fall 0:00) 126: carl mohr (UOC) over Zaire Laloo (APO) (Fall 0:00) 132: jordan ross (UOC) over (APO) (For.) 138: chase mcdonough (UOC) over David Arcieri (APO) (Fall 0:00) 145: Tim Rideout (APO) over deelan sanchez (UOC) (Dec 7-6) 152: Landon Coleman (APO) over Kellan Flanary (UOC) (MD 13-3) 160: yonell laboy (UOC) over Clinton Rayburn (APO) (Fall 0:00) 170: Zach Jordan (APO) over ehtan lasher (UOC) (Fall 0:00) 182: Christian Henry (APO) over nolan senez (UOC) (Fall 0:00) 195: antonio liberti (UOC) over Nicholas Dono (APO) (Fall 0:00) 220: alex snedden (UOC) over (APO) (For.) 285: Vernon Hamilton (APO) over kenan diaz (UOC) (Fall 0:00)

Scores only:
Weeki Wachee 54, Lecanto 8

Advertisements
%d bloggers like this: