Week 4

NOTE: Spellings as provided.

Friday-Saturday, December 22-23

At Wellington Duals

Mater Academy 70, LaBelle 6
106: David Briel (MAAC) over (LABE) (For.) 113: Henry Moscoso (MAAC) over (LABE) (For.) 120: Charles DelRio (MAAC) over Zach Mann (LABE) (Fall 0:00) 126: Daniel Gonzalez (MAAC) over Dayne Grimaldo (LABE) (Fall 0:00) 132: Jonathan Ley (MAAC) over Jose Coronado (LABE) (Fall 0:00) 138: Double Forfeit 145: Carlos Vargas (MAAC) over (LABE) (For.) 152: Antonio Ferrer (MAAC) over (LABE) (For.) 160: Ricardo Hamilton (MAAC) over Terry Revels (LABE) (Fall 0:00) 170: Darries Rodriguez (MAAC) over (LABE) (For.) 182: Wilmer Mejia (MAAC) over Michael Stevens (LABE) (Fall 0:00) 195: Brandon Castro (MAAC) over Leland Wilson (LABE) (MD 9-0) 220: Jonathan Miranda (MAAC) over Austin Bell (LABE) (Fall 0:00) 285: Jeriel Trevino (LABE) over Michael Maradiaga (MAAC) (Fall 0:00)

Mater Academy 54, Royal Palm Beach 23
106: Eddie Burgess (RPB) over David Briel (MAAC) (Fall 0:00) 113: Sean Mauermann (RPB) over Henry Moscoso (MAAC) (TF 15-0 0:00) 120: Charles DelRio (MAAC) over Winnie Cajuste (RPB) (Fall 0:00) 126: Daniel Gonzalez (MAAC) over Xavier Agosto (RPB) (Fall 0:00) 132: Jonathan Ley (MAAC) over Jonathan Thomas (RPB) (Fall 0:00) 138: Double Forfeit 145: Carlos Vargas (MAAC) over Connor Ward (RPB) (Fall 0:00) 152: Steven Villalobos (MAAC) over (RPB) (For.) 160: Ricardo Hamilton (MAAC) over (RPB) (For.) 170: Darries Rodriguez (MAAC) over Malik Porter (RPB) (Fall 0:00) 182: Brandon Castro (MAAC) over Jessica Garcia (RPB) (Fall 0:00) 195: Wilmer Mejia (MAAC) over (RPB) (For.) 220: Bryan Canedo (RPB) over Jonathan Miranda (MAAC) (Fall 0:00) 285: Karam Alqussiri (RPB) over Michael Maradiaga (MAAC) (Fall 0:00)

Mater Academy 62, Vero Beach 12
106: David Briel (MAAC) over (VBS) (For.) 113: Henry Moscoso (MAAC) over (VBS) (For.) 120: Charles DelRio (MAAC) over Kaden Stuckey (VBS) (Fall 0:00) 126: Daniel Gonzalez (MAAC) over Jacob Pryor (VBS) (Fall 0:00) 132: Double Forfeit 138: Jonathan Ley (MAAC) over Eric Brown (VBS) (MD 16-4) 145: Carlos Vargas (MAAC) over Layton Hipps (VBS) (Fall 0:00) 152: Antonio Ferrer (MAAC) over (VBS) (For.) 160: Mario Montes (MAAC) over Tyler Ginn (VBS) (Fall 0:00) 170: Jhonny Caraballo (MAAC) over (VBS) (For.) 182: Darries Rodriguez (MAAC) over Austin Cornelius (VBS) (Fall 0:00) 195: Brandon Castro (MAAC) over Bakari Mosley (VBS) (MD 15-6) 220: Tanner Glass (VBS) over Jonathan Miranda (MAAC) (Fall 0:00) 285: Billy Laziman (VBS) over (MAAC) (For.)

Wellington 51, Mater Academy 25
106: Chakiris Townsend (WCH) over David Briel (MAAC) (Fall 0:00) 113: Jesse Weinberg (WCH) over Henry Moscoso (MAAC) (Fall 0:00) 120: Tony Widrig (WCH) over Charles DelRio (MAAC) (Fall 0:00) 126: Robert Saldarriaga (WCH) over Daniel Gonzalez (MAAC) (Fall 0:00) 132: Jonathan Ley (MAAC) over Aaron Sandlofer (WCH) (Fall 0:00) 138: Jared Abramson (WCH) over (MAAC) (For.) 145: Carlos Vargas (MAAC) over Cameryn Townsend (WCH) (MD 13-5) 152: Steven Villalobos (MAAC) over Cooper Hart (WCH) (Fall 0:00) 160: Ryhan Montes (WCH) over Jhonny Caraballo (MAAC) (Dec 13-10) 170: Darries Rodriguez (MAAC) over Max Steinberg (WCH) (Fall 0:00) 182: Eric Saber (WCH) over Brandon Castro (MAAC) (Fall 0:00) 195: Jonathan Miranda (MAAC) over Alex Zepeda (WCH) (Dec 12-6) 220: Jacob Thomas (WCH) over (MAAC) (For.) 285: Mason Powell (WCH) over Michael Maradiaga (MAAC) (Fall 0:00)

At New Port Richey
Gulf Holiday Duals
1. Brandon (8-0): Brandon 56, Pasco 18; Brandon 61, Gulf 12; Brandon 65, Cypress Creek 0; Brandon 62, River Ridge 12; Brandon 66, Fivay 6; Brandon 65, Mitchell 12; Brandon 72, Wesley Chapel 12; Brandon 63, Manatee 21

2. Manatee (7-1): Manatee 72, Fivay 6; Manatee 63, Gulf 12; Manatee 63, Mitchell 12; Manatee 53, Wesley Chapel 15; Manatee 51, Pasco 30; Manatee 66, Cypress Creek 10; Manatee 57, River Ridge 18;

Pasco (6-2): Pasco 72, Cypress Creek 12; Pasco 48, River Ridge 30; Pasco 51, Fivay 18; Pasco 42, Wesley Chapel 34; Pasco 47, Gulf 30; Pasco 42, Mitchell 24

Brandon 56, Pasco 18
106: Jose Berdecia (BRAN) over Blake Scrivens (PASC) (Fall 0:00) 113: Tyler Forrest (BRAN) over Kyler Dickerson (PASC) (TF 17-2 0:00) 120: Trey Lane (BRAN) over Jacob Thornton (PASC) (Fall 0:00) 126: George Lefevre (BRAN) over Travis Knowlton (PASC) (Fall 0:00) 132: Alex Rosario (BRAN) over Colson Mullis (PASC) (Dec 14-8) 138: Easton Tobia (BRAN) over Evan Stallsworth (PASC) (Fall 0:00) 145: Andreus Bond (BRAN) over Caden Smith (PASC) (Fall 0:00) 152: Noah Ridley (BRAN) over Kevin Johnston (PASC) (Fall 0:00) 160: Onid Olavarria (BRAN) over Noah Bensley (PASC) (Fall 0:00) 170: Broc Spurling (BRAN) over Cameron Lee (PASC) (Dec 6-1) 182: Ryan Voor (BRAN) over Tommy Green (PASC) (Dec 5-3) 195: Timothy Johnson (PASC) over (BRAN) (For.) 220: Amir Burgess (PASC) over (BRAN) (For.) 285: Cayden Brierley (PASC) over (BRAN) (For.)

Pasco 72, Cypress Creek-WC 12
106: Blake Scrivens (PASC) over (CCWC) (For.) 113: Kyler Dickerson (PASC) over (CCWC) (For.) 120: Jacob Thornton (PASC) over Andrew VO (CCWC) (Fall 0:00) 126: Travis Knowlton (PASC) over Reese Durso (CCWC) (Fall 0:00) 132: Colson Mullis (PASC) over James Fadil (CCWC) (Fall 0:00) 138: Connor O`Malley (CCWC) over Evan Stallsworth (PASC) (Fall 0:00) 145: Caden Smith (PASC) over (CCWC) (For.) 152: Tyson Gillott (CCWC) over Kevin Johnston (PASC) (Fall 0:00) 160: Noah Bensley (PASC) over (CCWC) (For.) 170: Cameron Lee (PASC) over (CCWC) (For.) 182: Tommy Green (PASC) over Colby Mercado (CCWC) (Fall 0:00) 195: Timothy Johnson (PASC) over (CCWC) (For.) 220: Cayden Brierley (PASC) over (CCWC) (For.) 285: Amir Burgess (PASC) over (CCWC) (For.)

Manatee 51, Pasco 30
106: Noah Wadle (MANA) over (PASC) (For.) 113: Kyler Dickerson (PASC) over Jack Russell (MANA) (Fall 0:00) 120: Colin Nobles (MANA) over Jacob Thornton (PASC) (Dec 4-3) 126: Travis Knowlton (PASC) over (MANA) (For.) 132: Colson Mullis (PASC) over Christian Ferreiro (MANA) (Fall 0:00) 138: William Scholl (MANA) over Evan Stallsworth (PASC) (Fall 0:00) 145: Blaize Colmorgen (MANA) over (PASC) (For.) 152: Nika Ukhurgunashvili (MANA) over (PASC) (For.) 160: Noah Bensley (PASC) over (MANA) (For.) 170: Allen Varnadore (MANA) over Cameron Lee (PASC) (Inj. [time]) 182: Tommy Green (PASC) over Benjamin Stevenson (MANA) (Fall 0:00) 195: Brandon Dossey (MANA) over Timothy Johnson (PASC) (Fall 0:00) 220: Joshua Booker (MANA) over Cayden Brierley (PASC) (Fall 0:00) 285: Donnie Shoup (MANA) over (PASC) (For.)

Pasco 51, Fivay 18
106: Zi Ni (FIVA) over (PASC) (For.) 113: Kyler Dickerson (PASC) over Dominick DePerno (FIVA) (Fall 0:00) 120: Jacob Thornton (PASC) over Raimond Moran (FIVA) (Fall 0:00) 126: Travis Knowlton (PASC) over Deonte Vindas (FIVA) (Dec 8-6) 132: Colson Mullis (PASC) over (FIVA) (For.) 138: Double Forfeit 145: Christian Mercado (FIVA) over Evan Stallsworth (PASC) (Fall 0:00) 152: Angle Gonzalez-Gordon (FIVA) over (PASC) (For.) 160: Noah Bensley (PASC) over (FIVA) (For.) 170: Cameron Lee (PASC) over (FIVA) (For.) 182: Tommy Green (PASC) over (FIVA) (For.) 195: Timothy Johnson (PASC) over Jessy Schooler (FIVA) (Fall 0:00) 220: Cayden Brierley (PASC) over (FIVA) (For.) 285: Double Forfeit

Pasco 47, Gulf 30
106: Double Forfeit 113: Kyler Dickerson (PASC) over Levi Starr (GULF) (Fall 0:00) 120: Jacob Thornton (PASC) over (GULF) (For.) 126: Travis Knowlton (PASC) over Tyler Pastorius (GULF) (Fall 0:00) 132: Colson Mullis (PASC) over Zachary Alexander (GULF) (Fall 0:00) 138: Nate Burke (GULF) over Evan Stallsworth (PASC) (Fall 0:00) 145: Solen Sheppard (GULF) over (PASC) (For.) 152: James Dutton (GULF) over (PASC) (For.) 160: Noah Bensley (PASC) over Jason Dutton (GULF) (Fall 0:00) 170: Andrew Maxim (GULF) over (PASC) (For.) 182: Tommy Green (PASC) over Dennis Barnce (GULF) (TF 22-6 0:00) 195: Timothy Johnson (PASC) over Steven Marritzen (GULF) (Fall 0:00) 220: Cayden Brierley (PASC) over (GULF) (For.) 285: Aemon Mostafa (GULF) over (PASC) (For.)

Pasco 42, Mitchell 24
106: Double Forfeit 113: Kyler Dickerson (PASC) over Dylan Anderson (MHS) (Fall 0:00) 120: Jacob Thornton (PASC) over (MHS) (For.) 126: Travis Knowlton (PASC) over Braxton Lavign (MHS) (Fall 0:00) 132: Evan Stallsworth (PASC) over (MHS) (For.) 138: Colson Mullis (PASC) over Noah Guth (MHS) (Fall 0:00) 145: Josh Hiew (MHS) over (PASC) (For.) 152: Sebastian Candelaria (MHS) over (PASC) (For.) 160: Michael Loguidice (MHS) over Noah Bensley (PASC) (Fall 0:00) 170: Double Forfeit 182: Tommy Green (PASC) over Levi Fallavollita (MHS) (Fall 0:00) 195: Double Forfeit 220: Timothy Johnson (PASC) over Bruno Colon (MHS) (Fall 0:00) 285: Evan Brennan (MHS) over (PASC) (For.)

Pasco 48, River Ridge 30
106: Devin Smith (RIRI) over Blake Scrivens (PASC) (Fall 0:00) 113: Kyler Dickerson (PASC) over Autumn Van Tassel (RIRI) (Fall 0:00) 120: Jacob Thornton (PASC) over Robert Marzicola (RIRI) (Fall 0:00) 126: Travis Knowlton (PASC) over Cody Smith (RIRI) (Fall 0:00) 132: Colson Mullis (PASC) over Ethan Smith (RIRI) (Fall 0:00) 138: Kevin Batey (RIRI) over Evan Stallsworth (PASC) (Fall 0:00) 145: Aidan Benjamin (RIRI) over Caden Smith (PASC) (Fall 0:00) 152: Chrystian Pena (RIRI) over Kevin Johnston (PASC) (Fall 0:00) 160: Noah Bensley (PASC) over (RIRI) (For.) 170: Cameron Lee (PASC) over Alex Storey (RIRI) (Fall 0:00) 182: Tommy Green (PASC) over Dillon Evers (RIRI) (Fall 0:00) 195: Double Forfeit 220: Timothy Johnson (PASC) over Ian Leonard (RIRI) (Fall 0:00) 285: Gabriel Schmenk (RIRI) over Cayden Brierley (PASC) (Fall 0:00)

Pasco 42, Wesley Chapel 33
106: Colton Metcalf (WECH) over (PASC) (For.) 113: Kyler Dickerson (PASC) over (WECH) (For.) 120: Jacob Thornton (PASC) over (WECH) (For.) 126: Travis Knowlton (PASC) over (WECH) (For.) 132: Colson Mullis (PASC) over Gabrielle Popolillo (WECH) (Fall 0:00) 138: Evan Stallsworth (PASC) over (WECH) (For.) 145: Jacob Spielberger (WECH) over (PASC) (For.) 152: Caleb Dakin (WECH) over (PASC) (For.) 160: Noah Bensley (PASC) over (WECH) (For.) 170: Benjamin Tomas (WECH) over (PASC) (For.) 182: Tommy Green (PASC) over (WECH) (For.) 195: Troy Royal (WECH) over Timothy Johnson (PASC) (Dec 10-9) 220: Joseph Baggott (WECH) over Cayden Brierley (PASC) (Fall 0:00) 285: Double Forfeit

River Ridge (4-4): River Ridge 48, Wesley Chapel 26; River Ridge 51, Cypress Creek 12; River Ridge 39, Gulf 26; River Ridge 54, Fivay 18;

Gulf (4-4): Gulf 48, Fivay 30; Gulf 54, Cypress 21; Gulf 42, Mitchell 22; Gulf 42, Wesley Chapel 27

Wesley Chapel (3-5): Wesley Chapel 44, Wesley Chapel Cypress Creek 24; Wesley Chapel 36, Fivay 26; Wesley Chapel 27, Mitchell 24;

Mitchell (3-5): Mitchell 39, River Ridge 34; Mitchell 39, Fivay 24; Mitchell 48, Cypress Creek 12;

Fivay (1-7): Fivay 30, Cypress Creek 18

Wesley Chapel Cypress Creek (0-8)

At Kissimmee
Longhorn Duals

Cypress Creek 37, Citrus 36
106: IVAN REYES (CCHS) over (CITR) (For.) 113: Jacob Reynolds (CITR) over AKEMI GARCIA (CCHS) (Fall 2:31) 120: Double Forfeit 126: ANDY LI (CCHS) over (CITR) (For.) 132: DELL DEAN JR (CCHS) over (CITR) (For.) 138: ALEKSANDR DEAN (CCHS) over Pedro Rodriguez (CITR) (MD 19-11) 145: MICHAEL ZITO (CCHS) over Jaycee Johnson (CITR) (Fall 1:59) 152: REGINALD SMITH (CCHS) over David Miller (CITR) (Dec 7-5) 160: Blake Coleman (CITR) over LUIS MAYOR (CCHS) (Fall 1:23) 170: Joshua Hagan (CITR) over (CCHS) (For.) 182: Brendin Johnson (CITR) over ANSELEY SANON (CCHS) (Fall 0:25) 195: ISAIAH SANCHEZ (CCHS) over Maxal Simpson (CITR) (Fall 4:23) 220: Drew Hess (CITR) over (CCHS) (For.) 285: Quinton Dates (CITR) over (CCHS) (For.)

Citrus 66, East River 6
106: Memphis Lord (CITR) over (EARI) (For.) 113: Jacob Reynolds (CITR) over Jimmy Carbajal (EARI) (Fall 1:42) 120: Dustin Newton (EARI) over (CITR) (For.) 126: Double Forfeit 132: Pedro Rodriguez (CITR) over Shawn Aring (EARI) (Fall 1:56) 138: Double Forfeit 145: Jaycee Johnson (CITR) over (EARI) (For.) 152: David Miller (CITR) over (EARI) (For.) 160: Blake Coleman (CITR) over (EARI) (For.) 170: Joshua Hagan (CITR) over (EARI) (For.) 182: Brendin Johnson (CITR) over Jared Garcia (EARI) (Fall 1:09) 195: Maxal Simpson (CITR) over (EARI) (For.) 220: Drew Hess (CITR) over Michael Ginchereau (EARI) (Fall 0:39) 285: Quinton Dates (CITR) over (EARI) (For.)

Harmony 48, Citrus 36
106: Jacob Reynolds (CITR) over melanie thoermer (HARM) (Fall 2:51) 113: dean miller (HARM) over (CITR) (For.) 120: owen wetzel (HARM) over (CITR) (For.) 126: alvaro mortan (HARM) over (CITR) (For.) 132: Pedro Rodriguez (CITR) over dylan jones (HARM) (Fall 1:09) 138: josh hall (HARM) over (CITR) (For.) 145: marshall smith (HARM) over Jaycee Johnson (CITR) (Fall 0:36) 152: David Miller (CITR) over jordan spoonhour (HARM) (Fall 2:24) 160: Blake Coleman (CITR) over pasquale distefano (HARM) (Fall 3:10) 170: Joshua Hagan (CITR) over (HARM) (For.) 182: dalton vuncannon (HARM) over Brendin Johnson (CITR) (Fall 0:05) 195: avery hamm (HARM) over Maxal Simpson (CITR) (Fall 0:00) 220: Drew Hess (CITR) over roland hayes (HARM) (Fall 1:26) 285: carter harris (HARM) over (CITR) (For.)

Citrus 51, Lake Nona 30
106: Memphis Lord (CITR) over (LANO) (For.) 113: Jacob Reynolds (CITR) over Abigail Blaine (LANO) (Fall 1:43) 120: Pavel Ramirez (LANO) over (CITR) (For.) 126: Kevin Keeley (LANO) over (CITR) (For.) 132: Pedro Rodriguez (CITR) over David Marcano (LANO) (Fall 2:00) 138: Levi Thiessen (LANO) over (CITR) (For.) 145: Aidan Earnest (LANO) over Jaycee Johnson (CITR) (Fall 0:16) 152: Merna Youseff (CITR) over (LANO) (For.) 160: David Miller (CITR) over Jack Ryan (LANO) (Dec 10-8) 170: Blake Coleman (CITR) over Robert Henderson (LANO) (Fall 5:50) 182: Joshua Hagan (CITR) over Christopher Nguyen (LANO) (Fall 2:19) 195: Christian Sosa (LANO) over Brendin Johnson (CITR) (Fall 0:45) 220: Drew Hess (CITR) over (LANO) (For.) 285: Quinton Dates (CITR) over (LANO) (For.)

Citrus 45, Osceola-PP 30
106: Jacob Reynolds (CITR) over (OSFU) (For.) 113: Double Forfeit 120: CLIFF TURNER (OSFU) over (CITR) (For.) 126: BRANDON BROGAN (OSFU) over (CITR) (For.) 132: Pedro Rodriguez (CITR) over JACOB GARDNER (OSFU) (Dec 9-4) 138: NICK BALDINO (OSFU) over (CITR) (For.) 145: TAVEON STROWBRIDGE (OSFU) over Jaycee Johnson (CITR) (Fall 0:24) 152: David Miller (CITR) over LUKE HEHN (OSFU) (Fall 0:49) 160: Blake Coleman (CITR) over DOMINIC MOLFETAS (OSFU) (Fall 2:34) 170: Joshua Hagan (CITR) over ZURI MCCLARY (OSFU) (Fall 1:40) 182: Brendin Johnson (CITR) over MIGUEL TOSADO (OSFU) (Fall 0:02) 195: JACK CROY (OSFU) over (CITR) (For.) 220: Drew Hess (CITR) over WESLEY SAKACSI (OSFU) (Fall 2:26) 285: Quinton Dates (CITR) over IAN BARTO (OSFU) (Fall 1:32)

Rockledge 42, Citrus 31
106: Jacob Reynolds (CITR) over Landon Williams (ROCK) (Fall 0:09) 113: Jacob Johnson (ROCK) over (CITR) (For.) 120: Eriq Reed (ROCK) over (CITR) (For.) 126: Noah Reneau (ROCK) over (CITR) (For.) 132: Double Forfeit 138: Pedro Rodriguez (CITR) over Malik Belvin (ROCK) (Fall 0:49) 145: Malik Belvin (ROCK) over Jaycee Johnson (CITR) (Fall 1:17) 152: David Miller (CITR) over Marc Horsman (ROCK) (Fall 0:38) 160: Blake Coleman (CITR) over John King (ROCK) (SV-1 4-2) 170: Joshua Hagan (CITR) over Joseph Smith (ROCK) (MD 13-4) 182: Devicq Thompson-Alexander (ROCK) over Brendin Johnson (CITR) (Fall 0:47) 195: Joseph Blackstrain (ROCK) over Maxal Simpson (CITR) (Fall 0:28) 220: Drew Hess (CITR) over Jordan Love (ROCK) (Fall 5:27) 285: Thomas Miller (ROCK) over Quinton Dates (CITR) (Fall 0:53)

Citrus 48, Seminole 30
106: Jacob Reynolds (CITR) over Kyle Stromberg (SESA) (Fall 1:20) 113: Cesar Marquez (SESA) over (CITR) (For.) 120: Rebecca Mathewson (SESA) over (CITR) (For.) 126: Double Forfeit 132: Ezekiel Mcentire (SESA) over Pedro Rodriguez (CITR) (Fall 0:48) 138: Tyler Measures (SESA) over (CITR) (For.) 145: Timothy McCloud (SESA) over Jaycee Johnson (CITR) (Fall 0:38) 152: David Miller (CITR) over Davery Correa (SESA) (Fall 2:35) 160: Blake Coleman (CITR) over Zabriael Allen (SESA) (Fall 1:27) 170: Joshua Hagan (CITR) over Keyon Dennis (SESA) (Fall 0:07) 182: Brendin Johnson (CITR) over Brody Bledsoe (SESA) (Fall 0:19) 195: Maxal Simpson (CITR) over (SESA) (For.) 220: Drew Hess (CITR) over (SESA) (For.) 285: Quinton Dates (CITR) over Isiah Santana (SESA) (Fall 3:19)

Citrus 42, Terry Parker 30
106: Memphis Lord (CITR) over (TEPA) (For.) 113: Jacob Reynolds (CITR) over Amber Goodbread (TEPA) (Fall 0:27) 120: Double Forfeit 126: Jalicia Hooper (TEPA) over (CITR) (For.) 132: Pedro Rodriguez (CITR) over (TEPA) (For.) 138: Double Forfeit 145: Jaycee Johnson (CITR) over Danielle Farmer (TEPA) (Fall 0:11) 152: David Miller (CITR) over Ashley Saddler (TEPA) (Fall 4:00) 160: Blake Coleman (CITR) over Darius Farmer (TEPA) (Fall 1:12) 170: Landon Dains (TEPA) over Joshua Hagan (CITR) (Fall 1:50) 182: Jose Candelario (TEPA) over Brendin Johnson (CITR) (Fall 1:23) 195: Benjamin Sabella (TEPA) over Maxal Simpson (CITR) (Fall 2:50) 220: Drew Hess (CITR) over (TEPA) (Fall 0:00) 285: Evan Jefferson (TEPA) over Quinton Dates (CITR) (Fall 2:16)

Windermere 42, Boone 37
106: Nicholas Reynolds (WIND) over (BOON) (For.) 113: Paul Oslacky (WIND) over Kai Hymes (BOON) (Fall 1:31) 120: Jayden Bradshaw (BOON) over Jac Rochon (WIND) (Fall 0:15) 126: Christian Vazquez (BOON) over (WIND) (For.) 132: Andrew Fletcher (BOON) over Charles James (WIND) (MD 18-4) 138: Aaron Lugo (BOON) over Sage Croft (WIND) (Dec 4-2) 145: Andrew Nelson (BOON) over Zyion Oche (WIND) (Fall 0:31) 152: Trevor Beck (WIND) over Colbi Giroux (BOON) (Fall 1:28) 160: Jason Rehberg (WIND) over Jordan Gates (BOON) (Fall 4:00) 170: Carlos Alarcon (WIND) over Miles Tankovich (BOON) (Fall 2:54) 182: Brett Vallier (BOON) over (WIND) (For.) 195: Ezequel Rivera (BOON) over Dillon Willis (WIND) (Fall 2:38) 220: Rodrigo Gontijo (WIND) over Shawn Rodger (BOON) (Fall 5:21) 285: Nicholas Dimitrioo (WIND) over (BOON) (For.)

Cardinal Gibbons 76, Windermere 3
106: Kyle Corwin (CAGI) over Nicholas Reynolds (WIND) (Fall 1:10) 113: Jaydon Lee (CAGI) over Paul Oslacky (WIND) (Fall 3:03) 120: John- James Yancey (CAGI) over Jac Rochon (WIND) (Fall 0:40) 126: Jed Huerkamp (CAGI) over Preston Recer (WIND) (Fall 0:47) 132: Anthony Temes (CAGI) over Charles James (WIND) (Fall 4:11) 138: Sage Croft (WIND) over Allen Bryant (CAGI) (Dec 7-4) 145: Adonis Concepcion (CAGI) over Zyion Oche (WIND) (Fall 1:19) 152: Amadeus Concepcion (CAGI) over Trevor Beck (WIND) (MD 11-3) 160: Osani Ley (CAGI) over Jason Rehberg (WIND) (Fall 1:55) 170: Nestor Nunez (CAGI) over Javier Gonzalez (WIND) (Fall 0:14) 182: Shane Cannon (CAGI) over (WIND) (For.) 195: Kai Crull (CAGI) over Dillon Willis (WIND) (Fall 1:55) 220: Jack Limperis (CAGI) over Rodrigo Gontijo (WIND) (Fall 1:07) 285: Devon Roosna (CAGI) over Gabe Deneen (WIND) (Fall 1:19)

Windermere 39, Celebration 33
106: Caleb Cooper (CELE) over Nicholas Reynolds (WIND) (Fall 1:26) 113: Cason Peraza (CELE) over Paul Oslacky (WIND) (Fall 0:48) 120: Jac Rochon (WIND) over (CELE) (For.) 126: Double Forfeit 132: Ario Montezeri (CELE) over Charles James (WIND) (Fall 1:42) 138: Sage Croft (WIND) over (CELE) (For.) 145: Zyion Oche (WIND) over (CELE) (For.) 152: Trevor Beck (WIND) over (CELE) (For.) 160: Carlos Alarcon (WIND) over (CELE) (For.) 170: Will Huyke (CELE) over Jason Rehberg (WIND) (Dec 6-5) 182: Marquese Carter (CELE) over (WIND) (For.) 195: Alfonso Serrano (CELE) over Dillon Willis (WIND) (Fall 1:15) 220: Rodrigo Gontijo (WIND) over Isaiah Pena (CELE) (Dec 13-6) 285: Nicholas Dimitrioo (WIND) over (CELE) (For.)

Windermere 39, Gateway 38
106: Nicholas Reynolds (WIND) over Angela Goldwire (GATE) (Fall 3:16) 113: Paul Oslacky (WIND) over Jerry Wright (GATE) (Fall 0:23) 120: Giano Alicea (GATE) over Jac Rochon (WIND) (Fall 3:58) 126: Dylan Sanchez (GATE) over Preston Recer (WIND) (Fall 2:34) 132: Natalia Dunbar (WIND) over Michael Hidalgo (GATE) (Fall 0:58) 138: Klayton Willis (GATE) over Sage Croft (WIND) (Dec 4-2) 145: Sage Croft (WIND) over Angel Espada (GATE) (Fall 4:51) 152: Noah Bryant (GATE) over Zyion Oche (WIND) (Fall 1:58) 160: Trevor Beck (WIND) over Isaiah Simmons (GATE) (Fall 3:30) 170: Jason Rehberg (WIND) over Robert Martinez (GATE) (Fall 3:53) 182: Jacob Torres-Velez (GATE) over (WIND) (For.) 195: Dillon Willis (WIND) over Jared Colon (GATE) (Dec 12-10) 220: Danilo Abreu (GATE) over Rodrigo Gontijo (WIND) (Fall 5:38) 285: Kyjuan Allen (GATE) over Gabe Deneen (WIND) (Fall 1:55) (GATE non sportsmen like conduct -1.00)

Windermere 48, Osceola-PP 30
106: Nicholas Reynolds (WIND) over (OSFU) (For.) 113: Paul Oslacky (WIND) over (OSFU) (For.) 120: CLIFF TURNER (OSFU) over Jac Rochon (WIND) (Fall 1:06) 126: BRANDON BROGAN (OSFU) over (WIND) (For.) 132: Charles James (WIND) over NICK BALDINO (OSFU) (Fall 4:38) 138: Sage Croft (WIND) over TAVEON STROWBRIDGE (OSFU) (Dec 3-2) 145: LUKE HEHN (OSFU) over Zyion Oche (WIND) (Fall 2:33) 152: Trevor Beck (WIND) over DOMINIC MOLFETAS (OSFU) (Fall 3:17) 160: Javier Gonzalez (WIND) over (OSFU) (For.) 170: Jason Rehberg (WIND) over ZURI MCCLARY (OSFU) (Fall 4:33) 182: DYLAN SPENCER (OSFU) over (WIND) (For.) 195: Dillon Willis (WIND) over JACK CROY (OSFU) (Fall 2:51) 220: Rodrigo Gontijo (WIND) over WESLEY SAKACSI (OSFU) (Dec 6-5) 285: IAN BARTO (OSFU) over (WIND) (For.)

Palm Bay 59, Windermere 24
106: Tyler Perrow (PABA) over Nicholas Reynolds (WIND) (TF 20-3 4:33) 113: Dominick Carter (PABA) over Paul Oslacky (WIND) (Fall 3:57) 120: Rocco Senia (PABA) over Jac Rochon (WIND) (Fall 0:17) 126: Cameron Komat (PABA) over Preston Recer (WIND) (Fall 0:55) 132: Charles James (WIND) over Tim Yang (PABA) (Fall 2:51) 138: KeShawn Percy (PABA) over Sage Croft (WIND) (Fall 5:51) 145: Chris Patterson (PABA) over Zyion Oche (WIND) (Fall 1:01) 152: Trevor Beck (WIND) over Kameron Wood (PABA) (Fall 1:54) 160: Jason Rehberg (WIND) over Mateo Williams (PABA) (Fall 3:23) 170: Lewis Sergile (PABA) over Carlos Alarcon (WIND) (Fall 2:33) 182: Robert Geca (PABA) over (WIND) (For.) 195: Bryan Bartos (PABA) over Dillon Willis (WIND) (Fall 1:14) 220: Jahree Holmes (PABA) over Anthony Galeano (WIND) (Fall 3:29) 285: Gabe Deneen (WIND) over Marquez Gordon (PABA) (Fall 3:58)

Seminole 54, Windermere 30
106: Kyle Stromberg (SESA) over Nicholas Reynolds (WIND) (Fall 0:23) 113: Cesar Marquez (SESA) over Paul Oslacky (WIND) (Fall 0:39) 120: Rebecca Mathewson (SESA) over Jac Rochon (WIND) (Fall 0:17) 126: Ezekiel Mcentire (SESA) over Preston Recer (WIND) (Fall 1:25) 132: Isaac Epperson (SESA) over Charles James (WIND) (Fall 1:33) 138: Sage Croft (WIND) over Tyler Measures (SESA) (Fall 5:29) 145: Timothy McCloud (SESA) over Zyion Oche (WIND) (Fall 0:26) 152: Trevor Beck (WIND) over Davery Correa (SESA) (Fall 2:55) 160: Zabriael Allen (SESA) over Jason Rehberg (WIND) (Fall 2:30) 170: Keyon Dennis (SESA) over Carlos Alarcon (WIND) (Fall 2:38) 182: Brody Bledsoe (SESA) over (WIND) (For.) 195: Dillon Willis (WIND) over (SESA) (For.) 220: Roberto Delgado-Mendez (WIND) over (SESA) (For.) 285: Gabe Deneen (WIND) over Isiah Santana (SESA) (Fall 2:00)

Weeki Wachee 45, Windermere 27
106: Keith Germain (WEWA) over Nicholas Reynolds (WIND) (Fall 3:28) 113: Paul Oslacky (WIND) over Jasmine Haynes (WEWA) (Fall 0:07) 120: Cole Vedder (WEWA) over Jac Rochon (WIND) (Fall 0:44) 126: James Fournier (WEWA) over (WIND) (For.) 132: Charles James (WIND) over Aidan Mayberry (WEWA) (Fall 1:33) 138: Sage Croft (WIND) over David Richards (WEWA) (Fall 4:55) 145: Justin Gervin (WEWA) over Zyion Oche (WIND) (Dec 7-4) 152: Joshua Coley (WEWA) over Gavin Boswell (WIND) (Fall 0:48) 160: Trevor Beck (WIND) over Kennith Lisk (WEWA) (Fall 2:22) 170: Jason Rehberg (WIND) over Patrick Melton (WEWA) (Dec 10-7) 182: Double Forfeit 195: Derrick Martins (WEWA) over Dillon Willis (WIND) (Fall 1:03) 220: Jason Mcknight (WEWA) over Rodrigo Gontijo (WIND) (Fall 1:59) 285: Shane Davidson (WEWA) over Nicholas Dimitrioo (WIND) (Fall 1:38)

Wellington Duals X
1. Wellington; 2. Fort Pierce Central; 3. Mater Academy; 4. Royal Palm Beach; 5. Vero Beach

Friday, December 22

At Fort Lauderdale
3A-District 12 Duals

Coral Springs 50, St Thomas Aquinas 28
106: Harrison Long (STA) over Kyle Cannon (COSP) (Fall 0:41) 113: Genesis Perez (COSP) over Carter Bass (STA) (TF 18-3 5:53) 120: Raiden Johnson (COSP) over (STA) (For.) 126: Chrisley Accime (COSP) over Nick Patregnani (STA) (Fall 1:24) 132: Dylan Burton (COSP) over Rowan Gilbert (STA) (Fall 0:39) 138: Giovanni Pratts (COSP) over Austin Threlkeld (STA) (Dec 13-6) 145: Grant Aronoff (STA) over (COSP) (For.) 152: Felton Morris (COSP) over Major Threlkeld (STA) (Fall 3:48) 160: Gianni Guerriero (STA) over Victor Ferrera (COSP) (MD 18-8) 170: Vincent Valentine (COSP) over (STA) (For.) 182: Zion Walker (COSP) over (STA) (For.) 195: Jasmy Claude (COSP) over Noah Lusk (STA) (Fall 5:46) 220: Anthony Mingarelli (STA) over Angelo Brittes (COSP) (Fall 0:24) 285: John Pope (STA) over Nick Guerra (COSP) (Inj. [time])

St Thomas Aquinas 66, Piper 12
106: Carter Bass (STA) over (PIPE) (For.) 113: Harrison Long (STA) over Michael England (PIPE) (Fall 3:18) 120: Frank Messina (STA) over (PIPE) (For.) 126: Nick Patregnani (STA) over (PIPE) (For.) 132: Rowan Gilbert (STA) over (PIPE) (For.) 138: 145: Major Threlkeld (STA) over (PIPE) (For.) 152: Gianni Guerriero (STA) over (PIPE) (For.) 160: Patrick Defreitas (STA) over (PIPE) (For.) 170: Anthony Peterson (PIPE) over (STA) (For.) 182: Jacob Weissgerber (PIPE) over (STA) (For.) 195: Noah Lusk (STA) over Beney Geneus (PIPE) (Fall 0:49) 220: Anthony Mingarelli (STA) over Darius Devero (PIPE) (Fall 0:52) 285: John Pope (STA) over Isaiah Bunn (PIPE) (Fall 0:52)

St Thomas Aquinas 59, Taravella 18
106: Christian Papalardo (TARA) over Carter Bass (STA) (Fall 1:33) 113: Justin Huertas (TARA) over Harrison Long (STA) (Fall 4:45) 120: Frank Messina (STA) over Endrick Theodore (TARA) (Fall 1:49) 126: Nick Patregnani (STA) over Melissa Avila (TARA) (TF 19-3 5:07) 132: Rowan Gilbert (STA) over (TARA) (For.) 138: Austin Threlkeld (STA) over (TARA) (For.) 145: Grant Aronoff (STA) over (TARA) (For.) 152: Major Threlkeld (STA) over (TARA) (For.) 160: Gianni Guerriero (STA) over Jefferey Abbinante (TARA) (Fall 0:46) 170: Yannie Valaziotis (TARA) over (STA) (For.) 182: Double Forfeit 195: Noah Lusk (STA) over (TARA) (For.) 220: Anthony Mingarelli (STA) over Diante Midgett (TARA) (Fall 0:23) 285: John Pope (STA) over (TARA) (For.)

Thursday, December 21

At Fort Lauderdale
2A-District 15 Duals

Olympic Heights 60, Archbishop McCarthy 21
106: Jaden Villalobos (AMH) over Adrian Eng (OLHE) (Fall 2:15) 113: Devanshu Maisuria (OLHE) over (AMH) (For.) 120: Fabian Jaramillo (OLHE) over (AMH) (For.) 126: Rhys Willenborg (AMH) over Sam Terkiel (OLHE) (Dec 10-7) 132: Maxwell Wyatt (OLHE) over Daniel Quiroz Cereceda (AMH) (Fall 3:15) 138: Marcus Rivera (OLHE) over (AMH) (For.) 145: Cameron Dingman (OLHE) over (AMH) (For.) 152: Joshua Joachim (AMH) over Nick Muro (OLHE) (Fall 2:39) 160: Colin Krings (AMH) over Kevin Marroquin (OLHE) (Fall 4:11) 170: David Lopez (OLHE) over Christopher Martinez (AMH) (Fall 1:39) 182: Roger Leon (OLHE) over Sebastien Riboul (AMH) (Fall 1:43) 195: Troy Jaffy (OLHE) over David Hernandez (AMH) (Fall 0:53) 220: Brandon DiPrima (OLHE) over (AMH) (For.) 285: Jaxson Padron (OLHE) over (AMH) (For.)

Archbishop McCarthy 42, Stranahan 27
106: Jaden Villalobos (AMH) over Joanalicia Ramirez (STRA) (Fall 4:30) 113: Adrian Fisher (STRA) over (AMH) (For.) 120: Double Forfeit 126: Daniel Quiroz Cereceda (AMH) over Damien Pera (STRA) (Fall 0:44) 132: Double Forfeit 138: Rhys Willenborg (AMH) over Stephan Allan (STRA) (Fall 4:09) 145: Albert Kenny (STRA) over (AMH) (For.) 152: Colin Krings (AMH) over (STRA) (For.) 160: Samuel Simpre (STRA) over Christopher Martinez (AMH) (Dec 4-3) 170: Joshua Joachim (AMH) over (STRA) (For.) 182: Sebastien Riboul (AMH) over (STRA) (For.) 195: Jorge Carballeda (STRA) over Joseph Lockwood (AMH) (Fall 1:34) 220: David Hernandez (AMH) over (STRA) (For.) 285: Jacquez Dillard (STRA) over (AMH) (For.)

Dillard 54, Northeast 24
106: Renard Jean (DILL) over (NORT) (For.) 113: Calvin Smith (DILL) over (NORT) (For.) 120: Reynaldo Vassor (DILL) over (NORT) (For.) 126: Jayven Cruz (DILL) over (NORT) (For.) 132: Matthiev Fleurinord (DILL) over (NORT) (For.) 138: Alexander Dixson (DILL) over (NORT) (For.) 145: Dorion wilson (DILL) over (NORT) (For.) 152: Double Forfeit 160: Jon Currington (DILL) over Salvador Deleon (NORT) (Fall 0:00) 170: Nico Espisito (NORT) over Jon Currington (DILL) (Fall 0:00) 182: Jeremiah Francois (NORT) over (DILL) (For.) 195: Devyn Ricks (NORT) over (DILL) (For.) 220: Jordan Sylla (NORT) over Teja Dobson (DILL) (Fall 0:00) 285: Shenoyd Whyte (DILL) over Keyon Philips (NORT) (Fall 0:00)

At Orlando
1A-District 7 Duals

Lake Highland Prep 77, Villages 6
106: Jake Wohltman (LHPS) over (THVI) (For.) 113: Cameron Rima (THVI) over WIlliam Kennedy (LHPS) (Fall 0:00) 120: Nic Bouzakis (LHPS) over Shir Moyal (THVI) (Fall 0:00) 126: Ryan Chauvin (LHPS) over James Creech (THVI) (Fall 0:00) 132: Vincent Menozzi (LHPS) over Kevin Rochon (THVI) (Fall 0:00) 138: Garrett Hughes (LHPS) over (THVI) (For.) 145: Kai Bele (LHPS) over Ryan Hatcher (THVI) (Fall 0:00) 152: Cameron Monzadeh (LHPS) over Jaden Markus (THVI) (Fall 0:00) 160: Steve Goldware (LHPS) over Colby Sharp (THVI) (Fall 0:00) 170: Hunter Brinkman (LHPS) over Ethan Hatcher (THVI) (Fall 0:00) 182: Max Cosmides (LHPS) over Riley Sorensen (THVI) (TF 21-6 0:00) 195: Logan Andrew (LHPS) over Joshua Graham (THVI) (Fall 0:00) 220: Brian Brakeman (LHPS) over (THVI) (For.) 285: Curtis Ruff (LHPS) over Ethan Zick (THVI) (Fall 0:00)

Lake Highland Prep 79, Bishop Moore 0
113: Preston Walls (LHPS) over James Nguyen (BMS) (Dec 8-6) 120: Nic Bouzakis (LHPS) over Gavin Wheeler (BMS) (Fall 0:00) 126: Ryan Chauvin (LHPS) over Samuel Precourt (BMS) (Fall 0:00) 132: Vincent Menozzi (LHPS) over Jake Wheeler (BMS) (Fall 0:00) 138: Garrett Hughes (LHPS) over Marvin Ortez (BMS) (Fall 0:00) 145: Noah Castillo (LHPS) over Luke Tramont (BMS) (Fall 0:00) 152: Cameron Monzadeh (LHPS) over Sam James (BMS) (Fall 0:00) 160: Steve Goldware (LHPS) over Luis Perez (BMS) (MD 23-10) 170: Erich Byelick (LHPS) over Daniel Gomez (BMS) (Fall 0:00) 182: George Torroella (LHPS) over Sean Rubio (BMS) (Fall 0:00) 195: Logan Andrew (LHPS) over Paul Ross (BMS) (Fall 0:00) 220: Ben Goldin (LHPS) over Mario Hernandez (BMS) (Fall 0:00) 285: Curtis Ruff (LHPS) over Brandon Ruiz (BMS) (Fall 0:00) 106: Jake Wohltman (LHPS) over Andres Casares (BMS) (Fall 0:00)

Lake Highland Prep 84, Atlantic-PO 0
120: Ryan Chauvin (LHPS) over Brady Bowles (APO) (Fall 0:33) 126: Nic Bouzakis (LHPS) over Zaire Laloo (APO) (Fall 0:00) 132: Vincent Menozzi (LHPS) over Jeremiah Epps (APO) (Fall 0:00) 138: Garrett Hughes (LHPS) over (APO) (For.) 145: Kai Bele (LHPS) over Tim Rideout (APO) (Fall 0:00) 152: Cameron Monzadeh (LHPS) over Landon Coleman (APO) (Fall 0:00) 160: Hunter Brinkman (LHPS) over Clinton Rayburn (APO) (Fall 0:00) 170: George Torroella (LHPS) over Christian Henry (APO) (Fall 0:00) 182: Max Cosmides (LHPS) over Zach Jordan (APO) (Fall 0:00) 195: Logan Andrew (LHPS) over Nicholas Dono (APO) (Fall 0:00) 220: Brian Brakeman (LHPS) over (APO) (For.) 285: Curtis Ruff (LHPS) over Vernon Hamilton (APO) (Fall 0:00) 106: Jake Wohltman (LHPS) over (APO) (For.) 113: WIlliam Kennedy (LHPS) over Azizbek Rustamiy (APO) (Fall 0:00)

At Port St. Lucie
Treasure Coast 42, Sebastian River 39
106: Devin Rhoades (SERI) over (TRCO) (For.) 113: Dominick Diedrick (TRCO) over Cole Lefebure (SERI) (Fall 0:00) 120: Gerardo Lemus (SERI) over Shamar Summers (TRCO) (Dec 11-9) 126: Aiden Rivera (TRCO) over Jericho Prefontaine (SERI) (Fall 0:00) 132: Zachary Robertson (SERI) over Nelson Guevara (TRCO) (Fall 0:00) 138: Micah Welsh (SERI) over Mathew Kinsora (TRCO) (Fall 0:00) 145: Dylan Roy (SERI) over (TRCO) (For.) 152: Jordan Haraldsen (SERI) over Brandon Contreras (TRCO) (Fall 0:00) 160: Devon Lewandowski (TRCO) over (SERI) (For.) 170: Christopher Durrette (TRCO) over (SERI) (For.) 182: Derek Babcock (SERI) over Marco Bragado (TRCO) (Inj. [time]) 195: Chase Olsen (TRCO) over (SERI) (For.) 220: Cameron Dennis (TRCO) over (SERI) (For.) 285: Bautista Bragado (TRCO) over (SERI) (For.)

Wednesday-Thursday, December 20-21

3A-District 15 Duals
Ferguson 53, Braddock 29
106: Frank Lopez (BRAD) over (FERG) (For.) 113: Bryan Cereijo (FERG) over Hector Zumbado (BRAD) (Fall 0:00) 120: Daniel Moya (FERG) over (BRAD) (For.) 126: Fredy Rizo (FERG) over Armando Irias (BRAD) (TF 17-1 0:00) 132: Alexander Baldomero (BRAD) over Jensen Caceres (FERG) (TF 16-0 0:00) 138: Daniel Lopez (FERG) over Dominic Tirse (BRAD) (Fall 0:00) 145: Junior Ruiz (BRAD) over Noah Batlle (FERG) (Fall 0:00) 152: Ethan Bitter (BRAD) over (FERG) (For.) 160: Alejandro Guerra (FERG) over Lazaro Serrano (BRAD) (Fall 0:00) 170: Andrew Alemany (FERG) over Jose Perez (BRAD) (Fall 0:00) 182: Lucas Zamora (BRAD) over Abraham Perez (FERG) (Fall 0:00) 195: Jerry Goodloe (FERG) over (BRAD) (For.) 220: Adolfo Perez (FERG) over Pedro Espinoza (BRAD) (Fall 0:00) 285: Maxwell Diaz (FERG) over Mario Lorenzo (BRAD) (Fall 0:00)

Columbus 57, Ferguson 12
106: Gavin Buck (CCHS) over (FERG) (For.) 113: Justin Valdes (CCHS) over Bryan Cereijo (FERG) (TF 15-0 0:00) 120: Charles Huffman (CCHS) over Daniel Moya (FERG) (Fall 0:00) 126: Sebastian Melguizo (CCHS) over Fredy Rizo (FERG) (Dec 10-5) 132: Ryan Doll (CCHS) over Daniel Lopez (FERG) (Dec 3-0) 138: David Milton (CCHS) over Steven Martinez (FERG) (MD 11-2) 145: Ryan Gonzalez (CCHS) over Noah Batlle (FERG) (Fall 0:00) 152: Alejandro Guerra (FERG) over Armando Hurtado (CCHS) (Fall 0:00) 160: Randy Fernandez (CCHS) over Dreyson Rolle (FERG) (Dec 10-3) 170: Sebastian Estrada (CCHS) over Andrew Alemany (FERG) (Dec 10-3) 182: Yoel Abreu (CCHS) over Jerry Goodloe (FERG) (Fall 0:00) 195: Yoel Abreu (CCHS) over Jerry Goodloe (FERG) (Fall 0:00) 220: Henry Fernandez (CCHS) over Adolfo Perez (FERG) (Fall 0:00) 285: Maxwell Diaz (FERG) over Tony Mills (CCHS) (Fall 0:00)

Ferguson 51, Coral Gables 26
106: Antonio Williams (COGA) over (FERG) (For.) 113: Bryan Cereijo (FERG) over Braulio Quintana (COGA) (Fall 0:00) 120: Daniel Moya (FERG) over Yoaney Borroto (COGA) (Fall 0:00) 126: Fredy Rizo (FERG) over Fashawn Renejuste (COGA) (Dec 2-0) 132: Jensen Caceres (FERG) over Klever Vargas (COGA) (Fall 0:00) 138: Angel Perez (COGA) over Daniel Lopez (FERG) (TF 16-1 0:00) 145: Samuel Pena (COGA) over Noah Batlle (FERG) (Dec 5-4) 152: Adelso Lobo (COGA) over Alejandro Guerra (FERG) (Fall 0:00) 160: Dreyson Rolle (FERG) over Jeremy Anderson (COGA) (Fall 0:00) 170: Andrew Alemany (FERG) over Alejandro Vento (COGA) (Fall 0:00) 182: Luis Benatti (COGA) over Abraham Perez (FERG) (Fall 0:00) 195: Jerry Goodloe (FERG) over Joseph Cardenas (COGA) (Fall 0:00) 220: Adolfo Perez (FERG) over Steven Solano (COGA) (Fall 0:00) 285: Maxwell Diaz (FERG) over Btandon Martinez (COGA) (Fall 0:00)

Ferguson 47, Coral Park 32
106: Livan Curbelo (COPA) over (FERG) (For.) 113: Bryan Cereijo (FERG) over Damien Yepe (COPA) (Fall 0:00) 120: Daniel Moya (FERG) over Alejandra Perez (COPA) (TF 25-9 0:00) 126: Fredy Rizo (FERG) over Caleb Mashburn (COPA) (Fall 0:00) 132: Jensen Caceres (FERG) over Daniel Ponce (COPA) (Fall 0:00) 138: Daniel Lopez (FERG) over Angel Ramierez (COPA) (Fall 0:00) 145: Noah Batlle (FERG) over Erick Martinez (COPA) (Fall 0:00) 152: George Llanes (COPA) over Alejandro Guerra (FERG) (TF 16-1 0:00) 160: Chris Ordonez (COPA) over Dreyson Rolle (FERG) (Fall 0:00) 170: Jonathan Oro (COPA) over Andrew Alemany (FERG) (Dec 7-6) 182: Sammy Bencid (COPA) over Abraham Perez (FERG) (Fall 0:00) 195: Alejandro Dominguez (COPA) over Jerry Goodloe (FERG) (Fall 0:00) 220: Adolfo Perez (FERG) over Charles Williams (COPA) (Fall 0:00) 285: Maxwell Diaz (FERG) over Maykel Gonzalez (COPA) (Fall 0:00)

Ferguson 65, Miami High 12
106: Double Forfeit 113: Bryan Cereijo (FERG) over (MIHI) (Fall 0:00) 120: Daniel Moya (FERG) over (MIHI) (For.) 126: Fredy Rizo (FERG) over (MIHI) (For.) 132: Daniel Lopez (FERG) over (MIHI) (For.) 138: Steven Martinez (FERG) over (MIHI) (For.) 145: Noah Batlle (FERG) over (MIHI) (Fall 0:00) 152: Alejandro Guerra (FERG) over (MIHI) (TF 17-1 0:00) 160: Dreyson Rolle (FERG) over (MIHI) (For.) 170: Andrew Alemany (FERG) over (MIHI) (For.) 182: Espinoza espinoza (MIHI) over Abraham Perez (FERG) (Fall 0:00) 195: Ibarra Ibarra (MIHI) over Jacob Diaz (FERG) (Fall 0:00) 220: Adolfo Perez (FERG) over Valdes Valdes (MIHI) (Fall 0:00) 285: Maxwell Diaz (FERG) over (MIHI) (For.)

Ferguson 42, South Miami 31
106: Double Forfeit 113: Bryan Cereijo (FERG) over Osdelvis Echevarria (SOMI) (Fall 0:00) 120: Daniel Moya (FERG) over Michael Sanchez (SOMI) (Fall 0:00) 126: Fredy Rizo (FERG) over Alexander Palermo (SOMI) (Fall 0:00) 132: Daniel Lopez (FERG) over (SOMI) (For.) 138: Brandon Ochoa (SOMI) over Noah Batlle (FERG) (Fall 0:00) 145: Luis Varona (FERG) over (SOMI) (For.) 152: Jose Hechavarria (SOMI) over Alejandro Guerra (FERG) (Dec 6-3) 160: Orelvis Cardenas (SOMI) over (FERG) (For.) 170: Angelo Madruga (SOMI) over Andrew Alemany (FERG) (Fall 0:00) 182: Abraham Perez (FERG) over Alejandro Gonzalez (SOMI) (Fall 0:00) 195: Joshua Ramos (SOMI) over Jerry Goodloe (FERG) (MD 18-4) 220: Jonathan Ramos (SOMI) over Adolfo Perez (FERG) (Fall 0:00) 285: Maxwell Diaz (FERG) over Anthony Najera (SOMI) (Fall 0:00)

Southwest Miami 55, Ferguson 15
106: Double Forfeit 113: Joshua Fonseca (SWMI) over Bryan Cereijo (FERG) (Fall 0:00) 120: Daniel Moya (FERG) over Jose Gonzalez (SWMI) (Dec 11-4) 126: Fredy Rizo (FERG) over Gabriel Vilchez (SWMI) (Fall 0:00) 132: Julian Hernandez (SWMI) over Jensen Caceres (FERG) (Fall 0:00) 138: Alex Urquiza (SWMI) over Luis Varona (FERG) (Fall 0:00) 145: Andy Demates (SWMI) over Noah Batlle (FERG) (Fall 0:00) 152: Sergio Valdes (SWMI) over Alejandro Guerra (FERG) (Fall 0:00) 160: Leo Garcia (SWMI) over (FERG) (For.) 170: Adrian Vidaud (SWMI) over Andrew Alemany (FERG) (Dec 6-1) 182: Michael Fernandez (SWMI) over Abraham Perez (FERG) (Fall 0:00) 195: Ethan Vargas (SWMI) over Jacob Diaz (FERG) (MD 14-2) 220: Adolfo Perez (FERG) over Frank Lantes (SWMI) (Fall 0:00) 285: Christian Sanchez (SWMI) over Maxwell Diaz (FERG) (Fall 0:00)

 

Wednesday, December 20

At Wekiva
3A-District 2 Duals

Evans 58, Windermere 21
106: Shanese Rodriguez (EVAN) over Nicholas Reynolds (WIND) (Fall 1:10) 113: Jalen Bertrand (EVAN) over Paul Oslacky (WIND) (Fall 1:53) 120: Camron Ward (EVAN) over Nicholas Donnelly (WIND) (MD 18-7) 126: Jagdesh Persaud (EVAN) over Preston Recer (WIND) (Fall 2:50) 132: Jhanes Joseph (EVAN) over Charles James (WIND) (Fall 5:02) 138: Zyion Oche (WIND) over Najeir Gopie (EVAN) (Fall 0:37) 145: Sage Croft (WIND) over Marc Imprevert (EVAN) (Dec 4-1) 152: Trevor Beck (WIND) over Gorwin Thompson (EVAN) (Fall 4:26) 160: Jason Rehberg (WIND) over NaSan Clark (EVAN) (Fall 4:00) 170: LaJon Glass (EVAN) over Seth Poindexter (WIND) (Fall 3:06) 182: Trevon Chambers (EVAN) over Cole Prieto (WIND) (Fall 0:23) 195: Earl Brown (EVAN) over Dillon Willis (WIND) (Fall 0:45) 220: Kashaun Durant (EVAN) over Rodrigo Gontijo (WIND) (Fall 3:20) 285: Quinlan Luster (EVAN) over Gabe Deneen (WIND) (Fall 1:02)

At Celebration
3A-District 5 Duals

Celebration 52, Gateway 30
106: Caleb Cooper (CELE) over Angela Goldwire (GATE) (Fall 1:19) 113: Kaiser Fontanez (CELE) over (GATE) (For.) 120: Christian Coto (GATE) over Cole Peraza (CELE) (Fall 5:03) 126: Ke Shawn Peterson (CELE) over Dylan Sanchez (GATE) (Fall 1:26) 132: Ario Montezeri (CELE) over Roland Hidalgo (GATE) (Fall 1:44) 138: Elijah Sankitts (CELE) over Michael Hidalgo (GATE) (Fall 1:38) 145: Angel Espada (GATE) over (CELE) (For.) 152: Noah Bryant (GATE) over (CELE) (For.) 160: Justin Chamorro (GATE) over (CELE) (For.) 170: Will Huyke (CELE) over Robert Martinez (GATE) (Fall 1:45) 182: Alfonso Serrano (CELE) over Jacob Torres-Velez (GATE) (MD 14-1) 195: Marquese Carter (CELE) over (GATE) (For.) 220: Julian Zapata (CELE) over John Orozco (GATE) (Fall 0:56) 285: Nathan Yambor (GATE) over (CELE) (Def.)

Ridge Community 45, Gateway 29
106: Double Forfeit 113: Michael Edlebeck (RICO) over Angela Goldwire (GATE) (Fall 3:35) 120: Christian Coto (GATE) over Donte Hutley (RICO) (TF 19-2 0:00) 126: Dylan Sanchez (GATE) over (RICO) (For.) 132: Roland Hidalgo (GATE) over (RICO) (For.) 138: Kyron Johnson-Clark (RICO) over Michael Hidalgo (GATE) (Fall 1:48) 145: Angel Espada (GATE) over Adriel Martinez (RICO) (Fall 3:38) 152: Noah Bryant (GATE) over Victor Ramirez (RICO) (Fall 0:34) 160: Dylan Williams (RICO) over Justin Chamorro (GATE) (Fall 3:22) 170: Dawrence Hutley (RICO) over Robert Martinez (GATE) (Fall 0:56) 182: Andrew Bentham (RICO) over Jacob Torres-Velez (GATE) (Fall 1:56) 195: David Damelus (RICO) over (GATE) (For.) 220: Dorian McCollough (RICO) over John Orozco (GATE) (Fall 0:43) 285: Edward Berry (RICO) over Nathan Yambor (GATE) (Dec 4-1)

At New Smyrna Beach
Deltona 48, New Smyrna Beach 33
106: Danielle Dessoye (DELT) over (NSBS) (For.) 113: Jaeiel Cedeno (DELT) over (NSBS) (For.) 120: Marcus Nobles (NSBS) over Hunter Kraus (DELT) (Fall 3:28) 126: Aidan Rivero (NSBS) over Luis Vazquez (DELT) (Dec 13-8) 132: Jacob Swanson (DELT) over (NSBS) (For.) 138: Hunter Lupien (NSBS) over Brandon Dessoye (DELT) (Fall 1:29) 145: Justin Cubano (DELT) over (NSBS) (For.) 152: Drake Williams (NSBS) over Shane Swanson (DELT) (Fall 2:16) 160: Luke Cordell (DELT) over (NSBS) (For.) 170: James Powell (NSBS) over Julian Bahne (DELT) (Fall 1:05) 182: Austin Thronton (DELT) over (NSBS) (For.) 195: cypress Smars (DELT) over (NSBS) (For.) 220: Dakota Fagg (DELT) over (NSBS) (For.) 285: Michael Saljanin (NSBS) over Caleb Rickert (DELT) (Fall 0:50)

At Coconut Creek
Northeast 36, Coconut Creek 12
106: Double Forfeit 113: Double Forfeit 120: Double Forfeit 126: Brian Atchison (COCR) over (NORT) (For.) 132: Double Forfeit 138: Double Forfeit 145: Handerson Artehotyua (NORT) over (COCR) (For.) 152: Double Forfeit 160: Abbimel Chacon (COCR) over Salvador Deleon (NORT) (Fall 0:00) 170: Nico Espisito (NORT) over (COCR) (For.) 182: Jeremiah Francois (NORT) over (COCR) (For.) 195: Devyn Ricks (NORT) over Simon Cabral (COCR) (Fall 0:00) 220: Jordan Sylla (NORT) over (COCR) (For.) 285: Keyon Philips (NORT) over (COCR) (For.)

Monarch 48, Northeast 33
106: Nico Cava (MONA) over (NORT) (For.) 113: Kieran Pidgeon (MONA) over (NORT) (For.) 120: Mason Retana (MONA) over (NORT) (For.) 126: Justin Picciolo (MONA) over (NORT) (For.) 132: David Donahue (MONA) over (NORT) (For.) 138: Gabriel Martelli (MONA) over (NORT) (For.) 145: Handerson Artehotyua (NORT) over Blake Drabik (MONA) (Dec 7-6) 152: Anthony Sacks (MONA) over (NORT) (For.) 160: Salvador Deleon (NORT) over Cristian Santana (MONA) (Fall 0:00) 170: Nico Espisito (NORT) over Anthony Rizzo (MONA) (Fall 0:00) 182: Jeremiah Francois (NORT) over Jesse Aguila (MONA) (Fall 0:00) 195: Devyn Ricks (NORT) over Brandon Rivera (MONA) (Fall 0:00) 220: Jordan Sylla (NORT) over (MONA) (For.) 285: Ronald Huff (MONA) over Keyon Philips (NORT) (Fall 0:00)

Dillard 42, Northeast 30
106: Calvin Smith (DILL) over (NORT) (For.) 113: Reynaldo Vassor (DILL) over (NORT) (For.) 120: Double Forfeit 126: Jayven Cruz (DILL) over (NORT) (For.) 132: Jamari McNichol (DILL) over (NORT) (For.) 138: Matthiev Fleurinord (DILL) over (NORT) (For.) 145: Dorion wilson (DILL) over Handerson Artehotyua (NORT) (Fall 0:00) 152: Double Forfeit 160: Maurice Fene (DILL) over Salvador Deleon (NORT) (Fall 0:00) 170: Nico Espisito (NORT) over (DILL) (For.) 182: Jeremiah Francois (NORT) over (DILL) (For.) 195: Devyn Ricks (NORT) over (DILL) (For.) 220: Jordan Sylla (NORT) over Alex Jacques (DILL) (Fall 0:00) 285: Keyon Philips (NORT) over D`Andre Campbell (DILL) (Fall 0:00)

At Brooksville
Springstead 42, Hernando 26
106: Dominic Nardini (SPG) p. Heaven Leigh Jackson 2:58; 113: Jonathan Dominguez (SPG) p. Jonathan Britton 1:29; 120: Dante Young (SPG) p. Billy Gould 3:00; 126: Tanner Kublick (SPG) major dec. J. Lisk 14-1; 132: Josh Hulse (HER) dec. Luis Perez 7-3; 138: Michael Brown (HER) won by forfeit; 145: Tommy Barker (SPG) p. Josh Pritz 1:21; 152: Charlie Roche (SPG) p. Bronson Tafelski 3:27; 160: Boston Tafelski (HER) p. Dillon Housel 0:59; 170: Austin McCombs (HER) won by forfeit; 182: Chase Landgraff (SPG) dec. Fernando Valdez 7-2; 195: Trenton Shenefield (SPG) dec. Alex Espinal 3-1; 220: Christian Reynolds (SPG) dec. Rodney Owens 6-0; 285: Qwenton Coney (HER) dec. James Spencer 2-1.

At Coral Glades
Coral Glades 24, Piper 24
106: Nathan Wilson-Trapp (COGL) over (PIPE) (For.) 113: Rhyan Brown (COGL) over Michael England (PIPE) (Fall 0:00) 120: Double Forfeit 126: Double Forfeit 132: D`Angelo Fernandez (COGL) over (PIPE) (For.) 138: Double Forfeit 145: Double Forfeit 152: Double Forfeit 160: Double Forfeit 170: Matthew Foster (PIPE) over Keyshawn Gordon (COGL) (Fall 0:00) 182: Jacob Weissgerber (PIPE) over Carlos Azuaje (COGL) (Fall 0:00) 195: Coby Newton (COGL) over Beney Geneus (PIPE) (Fall 0:00) 220: William Calloway (PIPE) over (COGL) (For.) 285: Isaiah Bunn (PIPE) over Christopher Aaron (COGL) (Fall 0:00)

South Plantation 60, Coral Glades 18
106: Nathan Wilson-Trapp (COGL) over (SOPL) (For.) 113: Rhyan Brown (COGL) over Jayson Perez (SOPL) (Fall 0:56) 120: Double Forfeit 126: David Hernandez (SOPL) over (COGL) (For.) 132: Lauvar Jean (SOPL) over D`Angelo Fernandez (COGL) (Fall 1:36) 138: Grasiela Agguilar (SOPL) over (COGL) (For.) 145: racine justin (SOPL) over (COGL) (For.) 152: Austin Eason (SOPL) over (COGL) (For.) 160: Christopher Sera (SOPL) over (COGL) (For.) 170: Francisco Fonseca (SOPL) over Keyshawn Gordon (COGL) (Fall 1:49) 182: Nicolas Pena (SOPL) over Carlos Azuaje (COGL) (Fall 4:23) 195: Coby Newton (COGL) over Elijah Woods (SOPL) (Fall 0:28) 220: Devin Taylor (SOPL) over (COGL) (For.) 285: Jayce Collins (SOPL) over Christopher Aaron (COGL) (Fall 1:54)

Stranahan 42, Coral Glades 24
106: Nathan Wilson-Trapp (COGL) over Joanalicia Ramirez (STRA) (Fall 5:08) 113: Rhyan Brown (COGL) over Adrian Fisher (STRA) (Fall 1:40) 120: Damien Pera (STRA) over (COGL) (For.) 126: Double Forfeit 132: Double Forfeit 138: Stephan Allan (STRA) over (COGL) (For.) 145: Albert Kenny (STRA) over (COGL) (For.) 152: Double Forfeit 160: Samuel Simpre (STRA) over (COGL) (For.) 170: Keyshawn Gordon (COGL) over (STRA) (For.) 182: Carlos Azuaje (COGL) over (STRA) (For.) 195: Jorge Carballeda (STRA) over Coby Newton (COGL) (Fall 5:30) 220: J`Vieon Johnson (STRA) over (COGL) (For.) 285: Jacquez Dillard (STRA) over Christopher Aaron (COGL) (Fall 0:00)

Scores:
Jones 60, Ocoee 18

Monday, December 18

At Frostproof
Lake Placid 34, Frostproof 24
220: Roman Mancillas (FROS) over Jennings Genho (LP) (Fall 0:00) 285: Double Forfeit 106: Daiveon Pittman (FROS) over isaac Genho (LP) (Fall 0:00) 113: Double Forfeit 120: Double Forfeit 126: Trent Garrison (LP) over (FROS) (For.) 132: Chase Lane Costello (LP) over Donovan Harbuck (FROS) (MD 15-5) 138: Carlos Padilla (LP) over (FROS) (For.) 145: Jose Santibanez (FROS) over Parker Carney (LP) (Fall 0:00) 152: DeAndre Knighten (FROS) over Cody Deyoung (LP) (Fall 0:00) 160: Hunter Lane Costello (LP) over Diego Loaiza (FROS) (Fall 0:00) 170: Angel Ortega (LP) over (FROS) (For.) 182: Double Forfeit 195: Aaron Weston (LP) over (FROS) (For.)

At Immokalee
Immokalee 57, Gateway Charter 9
106: Woolf Jean Francois (IMMO) over Justin Campbell (GACH) (Fall 0:23) 113: Roche Pierre (IMMO) over Marshawn Green (GACH) (Fall 1:12) 120: Double Forfeit 126: Gabriel Ramirez (IMMO) over (GACH) (For.) 132: Jean St. Fleur (IMMO) over Joshua Minak (GACH) (Inj. [time]) 138: Claude Charles (IMMO) over (GACH) (For.) 145: Double Forfeit 152: Adam Barrett (IMMO) over (GACH) (For.) 160: Alex Dinh (GACH) over Nicolas Turrubiartez (IMMO) (Dec 7-3) 170: Miguel Vidaurri (IMMO) over Anthony Maro (GACH) (Fall 2:30) 182: Wilber Lopez (IMMO) over Andrews Toledo (GACH) (Dec 5-1) 195: Brian Gustav (IMMO) over (GACH) (For.) 220: Yadiel Hernandez (GACH) over Adolfo Romero (IMMO) (Fall 2:20) 285: Jakob Alday (IMMO) over Jackson Friere (GACH) (Fall 1:35)

Advertisements
%d bloggers like this: