Week 01

Saturday, December 8

At Golden Gate HS, Naples
Battle at the Gate
Championship: Golden Gate 43, Barron Collier 34.
3rd-4th: Mariner 51, Labelle 24.
5th-6th: Island Coast 40, Estero 21.
7th-8th: Gulf Coast 48, North Ft Myers 12.
9th: East Lee County rec. bye.
Pool A: Golden Gate 4-0, Labelle 3-1, Estero 1-3, North Ft Myers 1-3, East Lee County 1-3.
Rd 1: Golden Gate 48, Labelle 24; East Lee County 36, Estero 24.
Rd 2: Golden Gate 60, East Lee County 18; Labelle 57, North Ft Myers 18.
Rd 3: Golden Gate 64, Estero 9; North Ft Myers 36, East Lee County 30.
Rd 4: Labelle 59, East Lee County 18; Estero 36, North Ft Myers 22.
Rd 5: Golden Gate 69, North Ft Myers 0; Labelle 42, Estero 27.
Pool B: Barron Collier 3-0, Mariner 2-1, Island Coast 1-2, Gulf Coast 0-3.
Rd 1: Mariner 54, Gulf Coast 18; Barron Collier 69, Island Coast 6.
Rd 2: Barron Collier 69, Gulf Coast 0.
Rd 3: Island Coast 36, Gulf Coast 24.
Rd 4: Barron Collier 42, Mariner 26.
Rd 5: Mariner 43, Island Coast 18.

Mariner 54, Gulf Coast 18
106: Double Forfeit 113: Trent Thompson (GUCO) over (MARI) (For.) 120: Phoenix Ebert (MARI) over Anthony Siciliano (GUCO) (Fall 5:28) 126: Clayton Weaver (MARI) over Samuel Bailey (GUCO) (Fall 0:00) 132: Scott Morgan (MARI) over (GUCO) (For.) 138: Ethan Duke (MARI) over (GUCO) (For.) 145: Mack Koselke (MARI) over Ivan Pilchak (GUCO) (Fall 0:00) 152: Caden Jakacki (MARI) over Matthew Sanchez (GUCO) (Fall 0:00) 160: Jaiden Critten (MARI) over (GUCO) (For.) 170: Tristen Stonebraker (GUCO) over Joseph Swafford (MARI) (Fall 0:00) 182: John Paul Janik (GUCO) over Ares Tillis (MARI) (Dec 7-2) 195: Connor Hamilton (MARI) over (GUCO) (For.) 220: Jacob Aguiar (MARI) over Darvens Box (GUCO) (Fall 0:00) 285: Blake Wightman (GUCO) over Christopher Campbell (MARI) (Dec 6-0)

At Cardinal Gibbons HS, Ft Lauderdale
Gibbons Invitational Duals
Monarch 48, Dillard 24
106: David Ferreira (MONA) over (DILL) (For.) 113: Nicholas Cava (MONA) over (DILL) (For.) 120: Zeth Cruz (MONA) over (DILL) (For.) 126: Kieran Pidgeon (MONA) over (DILL) (For.) 132: Justin Picciolo (MONA) over Loren Gaines (DILL) (Fall 0:00) 138: Matthiev Fleurinord (DILL) over Manuel Romero (MONA) (Fall 0:00) 145: David Donahue (MONA) over (DILL) (For.) 152: Dorion wilson (DILL) over Ty Romero (MONA) (Fall 0:00) 160: Christian Santana (MONA) over Isaiah Poole (DILL) (Fall 0:00) 170: Kimon Miller (DILL) over (MONA) (For.) 182: Double Forfeit 195: Double Forfeit 220: Darius Paul (DILL) over Nicholas Fry (MONA) (Fall 0:00) 285: Timothy Ruggiero (MONA) over Jenard Foster (DILL) (Fall 0:00)

Cardinal Gibbons 77, Monarch 6
106: Tyler gabriel (CAGI) over David Ferreira (MONA) (Fall 0:00) 113: Nicholas Cava (MONA) over Gabriel Rouille (CAGI) (Fall 0:00) 120: Kyle Corwin (CAGI) over Zeth Cruz (MONA) (Fall 0:00) 126: Alexandro Mas (CAGI) over Kieran Pidgeon (MONA) (Fall 0:00) 132: Brian Mas (CAGI) over Justin Picciolo (MONA) (Fall 0:00) 138: Alexander Dumas (CAGI) over (MONA) (For.) 145: Johnathan Ley (CAGI) over David Donahue (MONA) (TF 21-6 0:00) 152: Jack Limperis (CAGI) over (MONA) (For.) 160: Joseph Whitaker (CAGI) over Christian Santana (MONA) (Fall 0:00) 170: Michael Mandulak (CAGI) over (MONA) (For.) 182: Shane Cannon (CAGI) over (MONA) (For.) 195: Austin Cooper (CAGI) over (MONA) (For.) 220: Mathew Spaeder (CAGI) over (MONA) (For.) 285: Connor Blake (CAGI) over Timothy Ruggiero (MONA) (Fall 0:00)

Flanagan 48, Monarch 36
106: David Ferreira (MONA) over Yann Matos (FLAN) (Fall 0:00) 113: Nicholas Cava (MONA) over (FLAN) (For.) 120: Zeth Cruz (MONA) over (FLAN) (For.) 126: Kieran Pidgeon (MONA) over (FLAN) (For.) 132: Justin Picciolo (MONA) over Christian Diaz (FLAN) (Fall 0:00) 138: Joshua Moise (FLAN) over David Donahue (MONA) (Fall 0:00) 145: Ulysses Effrece (FLAN) over (MONA) (For.) 152: Ty Romero (MONA) over Jabbar Morla (FLAN) (Fall 0:00) 160: Jeshua Castillo (FLAN) over Christian Santana (MONA) (Fall 0:00) 170: Christian Ore (FLAN) over (MONA) (For.) 182: Brandon Brown (FLAN) over (MONA) (For.) 195: Giovanni Garriquez (FLAN) over Nicholas Fry (MONA) (Fall 0:00) 220: Ariel Yera (FLAN) over (MONA) (For.) 285: Carlos Kanton (FLAN) over Timothy Ruggiero (MONA) (Fall 0:00)

Ft Lauderdale 42, Monarch 27
106: David Ferreira (MONA) over (FOLA) (For.) 113: Nicholas Cava (MONA) over James Berline (FOLA) (Fall 0:00) 120: Double Forfeit 126: Kieran Pidgeon (MONA) over Jeo Colome (FOLA) (Fall 0:00) 132: Justin Picciolo (MONA) over John Foster (FOLA) (Fall 0:00) 138: Zaiden Bucknor (FOLA) over Manuel Romero (MONA) (Fall 0:00) 145: David Donahue (MONA) over Patrick Dalaille (FOLA) (Dec 5-2) 152: Michael Gonio (FOLA) over (MONA) (For.) 160: Mason Mulka (FOLA) over Christian Santana (MONA) (Fall 0:00) 170: Double Forfeit 182: Marlon Derilus (FOLA) over (MONA) (For.) 195: Tyrell Chrispin (FOLA) over Nicholas Fry (MONA) (Fall 0:00) 220: Julian D`urazio (FOLA) over (MONA) (For.) 285: Robiy Gerve (FOLA) over Timothy Ruggiero (MONA) (Fall 0:00)

Monarch 39, West Broward 28
106: David Ferreira (MONA) over (WEBR) (For.) 113: Nicholas Cava (MONA) over (WEBR) (For.) 120: Zeth Cruz (MONA) over (WEBR) (For.) 126: Gabriel Reyes (WEBR) over Kieran Pidgeon (MONA) (MD 9-1) 132: Justin Picciolo (MONA) over Diego Peralta (WEBR) (Fall 0:00) 138: Manuel Romero (MONA) over Brandon Rosen (WEBR) (Fall 0:00) 145: David Donahue (MONA) over Bryan Vidal (WEBR) (Dec 6-3) 152: Ismael Reyes (WEBR) over (MONA) (For.) 160: Ismael Reyes (WEBR) over Christian Santana (MONA) (Fall 0:00) 170: Roman Ameigeiras (WEBR) over (MONA) (For.) 182: Double Forfeit 195: Josh Oyeneye (WEBR) over Nicholas Fry (MONA) (Fall 0:00) 220: Double Forfeit 285: Timothy Ruggiero (MONA) over (WEBR) (For.)

At East River HS, Orlando
East River Duals
Windermere 55, Boone 23
126: Paul Oslacky (WIND) over (BOON) (For.) 132: Lucas Moncrief (BOON) over Justin Pinto (WIND) (Inj. [time]) 138: Noel Soto (BOON) over Jeryl Lewis (WIND) (Fall 2:23) 145: Charles James (WIND) over Jonnie Dassie (BOON) (Dec 12-5) 152: Sage Croft (WIND) over Richard Boley (BOON) (Fall 1:57) 160: Trevor Beck (WIND) over Colbi Girout (BOON) (Fall 1:59) 170: Hendrix Paterson (WIND) over (BOON) (For.) 182: Jason Rehberg (WIND) over Donavan Brashears (BOON) (Fall 0:47) 195: Rodrigo Gontijo (WIND) over Miles Tankovich (BOON) (MD 13-2) 220: Daniel Kelly (BOON) over Dillon Willis (WIND) (Fall 2:33) 285: Gabe Deneen (WIND) over Justin Thomas (BOON) (Fall 1:59) 106: Joseph Lyttle (BOON) over Nicholas Reynolds (WIND) (TF 18-3 4:15) 113: Evan Jones (WIND) over Kai Hymes (BOON) (Fall 1:51) 120: Ticiano Brito (WIND) over (BOON) (For.)

Windermere 60, East River 18
126: Angel Sifuentes (EARI) over Justin Pinto (WIND) (Inj. [time]) 132: Thomas Nunez (EARI) over (WIND) (For.) 138: Shawn Aring (EARI) over Preston Recer (WIND) (Fall 1:35) 145: Charles James (WIND) over William Belcher (EARI) (Fall 0:31) 152: Sage Croft (WIND) over Yaniel Nazario (EARI) (Fall 1:05) 160: Carlos Alarcon (WIND) over Chris Matos (EARI) (Dec 16-10) 170: Trevor Beck (WIND) over (EARI) (For.) 182: Jason Rehberg (WIND) over (EARI) (For.) 195: Rodrigo Gontijo (WIND) over Jesse Harris (EARI) (Dec 8-4) 220: Dillon Willis (WIND) over (EARI) (For.) 285: Gabe Deneen (WIND) over (EARI) (For.) 106: Nicholas Reynolds (WIND) over Carson Chalk (EARI) (Fall 0:40) 113: Evan Jones (WIND) over Diego Gutierrez (EARI) (Fall 1:23) 120: Paul Oslacky (WIND) over (EARI) (For.)

Windermere 63, Lake Nona 18
120: Ticiano Brito (WIND) over (LANO) (For.) 126: Paul Oslacky (WIND) over (LANO) (For.) 132: Kevin Keeley (LANO) over Justin Pinto (WIND) (Fall 2:21) 138: Jeryl Lewis (WIND) over Levi Thiessen (LANO) (Fall 2:33) 145: Charles James (WIND) over Michaelangelo Colombier (LANO) (Fall 0:49) 152: Sage Croft (WIND) over Mikah Aguilar (LANO) (Dec 2-1) 160: Trevor Beck (WIND) over Aidan Earnest (LANO) (Fall 1:22) 170: Jason Rehberg (WIND) over (LANO) (For.) 182: Christopher Nguyen (LANO) over Nathan Wilson (WIND) (Fall 3:36) 195: Rodrigo Gontijo (WIND) over (LANO) (For.) 220: Christian Sosa (LANO) over Antonio Kalosdian (WIND) (Fall 0:58) 285: Gabe Deneen (WIND) over (LANO) (For.) 106: Nicholas Reynolds (WIND) over (LANO) (For.) 113: Evan Jones (WIND) over (LANO) (For.)

Windermere 42, New Smyrna Beach 39
106: Nicholas Reynolds (WIND) over (NSBS) (For.) 113: Evan Jones (WIND) over (NSBS) (For.) 120: Kyle Peacock (NSBS) over Paul Oslacky (WIND) (Fall 2:21) 126: Michael Shannon (NSBS) over Justin Pinto (WIND) (Fall 1:57) 132: Jace Engberg (NSBS) over (WIND) (For.) 138: Joe Winkler (NSBS) over Jeryl Lewis (WIND) (Fall 4:57) 145: Trentyn Smith (NSBS) over Charles James (WIND) (MD 13-5) 152: Sage Croft (WIND) over Drake Williams (NSBS) (Fall 3:07) 160: Trevor Beck (WIND) over Cole Stratton (NSBS) (Fall 1:05) 170: Jason Rehberg (WIND) over Hunter Childress (NSBS) (Fall 1:40) 182: Hendrix Paterson (WIND) over Dale Edwards (NSBS) (Fall 3:55) 195: Rodrigo Gontijo (WIND) over Connor Satkunas (NSBS) (Fall 3:10) 220: Robert Baker (NSBS) over Dillon Willis (WIND) (Fall 0:48) 285: Michael Saljanin (NSBS) over Gabe Deneen (WIND) (Fall 2:18) (NSBS THROWING HEADGEAR -1.0)

New Smyrna Beach 48, Boone 30
106: Peyton Maguffey (BOON) over (NSBS) (For.) 113: Double Forfeit 120: Kyle Peacock (NSBS) over Joseph Lyttle (BOON) (Fall 1:27) 126: Michael Shannon (NSBS) over (BOON) (For.) 132: Lucas Moncrief (BOON) over Jace Engberg (NSBS) (Fall 0:53) 138: Noel Soto (BOON) over Joe Winkler (NSBS) (Fall 1:01) 145: Jonnie Dassie (BOON) over Trentyn Smith (NSBS) (Fall 4:34) 152: Drake Williams (NSBS) over Richard Boley (BOON) (Fall 0:47) 160: Colbi Girout (BOON) over Cole Stratton (NSBS) (Fall 0:21) 170: Hunter Childress (NSBS) over (BOON) (For.) 182: Dale Edwards (NSBS) over Donavan Brashears (BOON) (Fall 3:07) 195: Connor Satkunas (NSBS) over Miles Tankovich (BOON) (Fall 1:33) 220: Robert Baker (NSBS) over Rebekah Saintil (BOON) (Fall 0:20) 285: Michael Saljanin (NSBS) over (BOON) (Fall 5:21)

New Smyrna Beach 45, Lake Nona 24
106: Double Forfeit 113: Double Forfeit 120: Kyle Peacock (NSBS) over (LANO) (For.) 126: Michael Shannon (NSBS) over (LANO) (For.) 132: Kevin Keeley (LANO) over Jace Engberg (NSBS) (Fall 0:22) 138: Joe Winkler (NSBS) over Levi Thiessen (LANO) (Fall 4:36) 145: Trentyn Smith (NSBS) over (LANO) (Fall 0:35) 152: Mikah Aguilar (LANO) over Drake Williams (NSBS) (Fall 2:44) 160: Aidan Earnest (LANO) over Cole Stratton (NSBS) (Fall 0:26) 170: Hunter Childress (NSBS) over (LANO) (For.) 182: Christopher Nguyen (LANO) over Dale Edwards (NSBS) (Fall 0:21) 195: Connor Satkunas (NSBS) over (LANO) (For.) 220: Robert Baker (NSBS) over Christian Sosa (LANO) (Dec 4-3) 285: Michael Saljanin (NSBS) over (LANO) (For.)

New Smyrna Beach 49, East River 21
106: Carson Chalk (EARI) over (NSBS) (For.) 113: Double Forfeit 120: Kyle Peacock (NSBS) over Diego Gutierrez (EARI) (Fall 0:22) 126: Michael Shannon (NSBS) over Angel Sifuentes (EARI) (Dec 7-4) 132: Jace Engberg (NSBS) over Thomas Nunez (EARI) (MD 17-6) 138: Shawn Aring (EARI) over Joe Winkler (NSBS) (Dec 12-8) 145: Trentyn Smith (NSBS) over William Belcher (EARI) (Fall 2:45) 152: Drake Williams (NSBS) over Yaniel Nazario (EARI) (Fall 0:57) 160: Chris Matos (EARI) over Cole Stratton (NSBS) (Fall 2:43) 170: Hunter Childress (NSBS) over (EARI) (For.) 182: Dale Edwards (NSBS) over (EARI) (For.) 195: Jesse Harris (EARI) over Connor Satkunas (NSBS) (Fall 1:53) 220: Robert Baker (NSBS) over (EARI) (For.) 285: Michael Saljanin (NSBS) over Paige Valish (EARI) (Fall 3:45)

At Lemon Bay HS, Englewood
Lemon Bay Duals

Lemon Bay 51, Sarasota Military 30
106: Sam Varley (SMA) over Louis Baldor (LEBA) (Fall 0:00) 113: Bryce Taranto (LEBA) over Allysa Villa-Marqueda (SMA) (Fall 0:00) 120: Hunter DeGore (LEBA) over (SMA) (For.) 126: Garret Murphy (SMA) over Parker Stevens (LEBA) (Fall 0:00) 132: Mason Marchbank (SMA) over Eric Dagg (LEBA) (Fall 0:00) 138: Sean Cervin (SMA) over Bryce Montgomery (LEBA) (Fall 0:00) 145: Derick Dagg (LEBA) over Erik Borrensen (SMA) (Fall 0:00) 152: Lance Schyck (LEBA) over Ronald Robinson (SMA) (Fall 0:00) 160: Marshall Locke (LEBA) over (SMA) (For.) 170: Tyson Davids (LEBA) over (SMA) (For.) 182: Garrett Legan (LEBA) over Tyre Smith (SMA) (Fall 0:00) 195: Nico Gyorgy (SMA) over Louis Baldor (LEBA) (Fall 0:00) 220: Brock Lavallee (LEBA) over Jacob Touchton (SMA) (Dec 6-0) 285: Zachary Hegwood (LEBA) over Sebastian Fassett (SMA) (Fall 0:00)

At Mulberry HS
Mulberry Kickoff Classic

Kathleen 42, Zephyrhills Christian 30
126: Chase Osborn (KASE) over Peyton Laracuente (ZCS) (Fall 0:32) 132: Christopher Barthelemy (KASE) over Caleb Gaskin (ZCS) (Fall 1:10) 138: Gage Flanagan (ZCS) over (KASE) (For.) 145: Double Forfeit 152: Lysader Jimenez (KASE) over (ZCS) (For.) 160: Craig Mooring (KASE) over Jiovanni Lopez (ZCS) (Fall 1:19) 170: Double Forfeit 182: Maurice Blackmon (KASE) over Luis Soto (ZCS) (Fall 1:12) 195: Prince Fields (KASE) over (ZCS) (For.) 220: Deandre Truitt (KASE) over (ZCS) (For.) 285: Anthony Soto (ZCS) over Jeremiah Jackson (KASE) (Fall 1:48) 106: Talon Maple (ZCS) over (KASE) (For.) 113: Javier Lopez (ZCS) over (KASE) (For.) 120: Jack Ormond (ZCS) over (KASE) (For.)

Durant 42, Kathleen 30
106: Double Forfeit 113: Dale Laplace (DURA) over (KASE) (For.) 120: Christapher Perez (DURA) over (KASE) (For.) 126: Brody Bryan (DURA) over Chase Osborn (KASE) (SV-1 9-7) 132: Hendon Haley (DURA) over Christopher Barthelemy (KASE) (Dec 8-4) 138: Gavin Harris (DURA) over (KASE) (For.) 145: Trinton Gibson (DURA) over (KASE) (For.) 152: Lysader Jimenez (KASE) over Sean Pikulski (DURA) (Fall 0:30) 160: Craig Mooring (KASE) over Alan Mendes (DURA) (Fall 0:25) 170: Maurice Blackmon (KASE) over Joshua Cannon (DURA) (Fall 2:20) 182: Cooper Peirce (DURA) over (KASE) (For.) 195: Prince Fields (KASE) over Austin Bovee (DURA) (Fall 0:45) 220: Anthony Williams (KASE) over Trystan Allison (DURA) (Fall 0:30) 285: Wyatt Lawson (DURA) over Jeremiah Jackson (KASE) (Fall 3:00)

George Jenkins 39, Kathleen 24
106: Double Forfeit 113: Tyrique Jackson (GEJE) over (KASE) (For.) 120: Sloane Lail (GEJE) over (KASE) (For.) 126: Lorenzo Brown (GEJE) over Chase Osborn (KASE) (Fall 0:55) 132: Christopher Barthelemy (KASE) over Samuel Williams (GEJE) (Fall 3:00) 138: Double Forfeit 145: Peter Spoto (GEJE) over (KASE) (For.) 152: Craig Mooring (KASE) over Kevin Chang (GEJE) (Fall 1:30) 160: William Newman (GEJE) over Lysader Jimenez (KASE) (Fall 0:45) 170: William Smith (GEJE) over Maurice Blackmon (KASE) (Dec 7-2) 182: Double Forfeit 195: Prince Fields (KASE) over Braden Dominguez (GEJE) (Fall 1:00) 220: Anthony Williams (KASE) over Caden McDainels (GEJE) (Fall 3:00) 285: Trent Bridges (GEJE) over Jeremiah Jackson (KASE) (Fall 0:30)

Kathleen 36, Sebring 15
106: Double Forfeit 113: Double Forfeit 120: Double Forfeit 126: Chase Osborn (KASE) over Zachary Jamora (SEBR) (Fall 1:58) 132: Christopher Barthelemy (KASE) over Curtis Harris (SEBR) (Fall 3:00) 138: Double Forfeit 145: Andru Boyd (SEBR) over (KASE) (For.) 152: Lysader Jimenez (KASE) over Jordan Barrett (SEBR) (Fall 0:30) 160: Will Siver (SEBR) over Craig Mooring (KASE) (Fall 1:50) 170: Efrain Acosta (SEBR) over Maurice Blackmon (KASE) (Dec 7-6) 182: Double Forfeit 195: Prince Fields (KASE) over (SEBR) (For.) 220: Deandre Truitt (KASE) over Philip Lieder (SEBR) (Fall 0:50) 285: Jeremiah Jackson (KASE) over (SEBR) (For.)

Durant 45, Auburndale 30
106: Double Forfeit 113: Dale Laplace (DURA) over (AUSE) (For.) 120: Hagan Fike (AUSE) over Christapher Perez (DURA) (Fall 0:00) 126: Brody Bryan (DURA) over Garrett Poling (AUSE) (Fall 0:00) 132: Hendon Haley (DURA) over Solomon Lefleur (AUSE) (Fall 0:00) 138: Peyton Harris (DURA) over Julio Quiles (AUSE) (Dec 15-10) 145: Tanner Crichton (AUSE) over Sean Pikulski (DURA) (Fall 0:00) 152: Corbin Woodside (DURA) over Bradley Liggett (AUSE) (Fall 0:00) 160: Alan Mendes (DURA) over (AUSE) (For.) 170: Joshua Cannon (DURA) over (AUSE) (For.) 182: Joshua Tillinger (AUSE) over Gage Torgerson (DURA) (Fall 0:00) 195: Austin Bovee (DURA) over (AUSE) (For.) 220: Jonathan Oneill (AUSE) over Trystan Allison (DURA) (Fall 0:00) 285: Josh Haney (AUSE) over Wyatt Lawson (DURA) (Fall 0:00)

George Jenkins 45, Durant 30
106: Double Forfeit 113: Tyrique Jackson (GEJE) over Dale Laplace (DURA) (Fall 0:00) 120: Christapher Perez (DURA) over Sloane Lail (GEJE) (Fall 0:00) 126: Lorenzo Brown (GEJE) over Brody Bryan (DURA) (Dec 10-5) 132: Hendon Haley (DURA) over Samuel Williams (GEJE) (Fall 0:00) 138: Gavin Harris (DURA) over (GEJE) (For.) 145: Peter Spoto (GEJE) over Trinton Gibson (DURA) (Fall 0:00) 152: Kevin Chang (GEJE) over Sean Pikulski (DURA) (Fall 0:00) 160: William Newman (GEJE) over Alan Mendes (DURA) (Fall 0:00) 170: Malachi Smith (GEJE) over Joshua Cannon (DURA) (Fall 0:00) 182: Braden Dominguez (GEJE) over Gage Torgerson (DURA) (Fall 0:00) 195: Austin Bovee (DURA) over (GEJE) (For.) 220: Trystan Allison (DURA) over Caden McDainels (GEJE) (Fall 0:00) 285: Trent Bridges (GEJE) over Isaac Brown (DURA) (Fall 0:00)

Durant 60, Mulberry 18
106: Double Forfeit 113: Dale Laplace (DURA) over Skylar Dangle (MULB) (Fall 0:00) 120: Christapher Perez (DURA) over Genny Magazino (MULB) (Fall 0:00) 126: Brody Bryan (DURA) over Cesar Miranda (MULB) (Fall 0:00) 132: Hendon Haley (DURA) over Thomas Danielson (MULB) (Fall 0:00) 138: Christopher Swanson (MULB) over Peyton Harris (DURA) (Fall 0:00) 145: Corbin Woodside (DURA) over (MULB) (For.) 152: Terrar Sims (MULB) over Sean Pikulski (DURA) (Fall 0:00) 160: Alan Mendes (DURA) over Michael Smith (MULB) (Fall 0:00) 170: Joshua Cannon (DURA) over Jarret Frederick (MULB) (Fall 0:00) 182: Isaiah Stancil (MULB) over Gage Torgerson (DURA) (Fall 0:00) 195: Austin Bovee (DURA) over Deondrr Clark (MULB) (Fall 0:00) 220: Trystan Allison (DURA) over Enrique Jimenez (MULB) (Fall 0:00) 285: Wyatt Lawson (DURA) over Eduardo Isidro (MULB) (Fall 0:00)

Durant 59, Sebring 15
106: Double Forfeit 113: Dale Laplace (DURA) over (SEBR) (For.) 120: Christapher Perez (DURA) over (SEBR) (For.) 126: Jorge Palacios (DURA) over Zachary Jamora (SEBR) (Fall 0:00) 132: Brody Bryan (DURA) over Curtis Harris (SEBR) (TF 18-3 0:00) 138: Peyton Harris (DURA) over (SEBR) (For.) 145: Andru Boyd (SEBR) over Jacob Reed (DURA) (Fall 0:00) 152: Sean Pikulski (DURA) over Jordan Barrett (SEBR) (Fall 0:00) 160: Will Siver (SEBR) over Alan Mendes (DURA) (Fall 0:00) 170: Efrain Acosta (SEBR) over Joshua Cannon (DURA) (Dec 10-3) 182: Cooper Peirce (DURA) over (SEBR) (For.) 195: Austin Bovee (DURA) over (SEBR) (For.) 220: Trystan Allison (DURA) over Philip Lieder (SEBR) (Fall 0:00) 285: Isaac Brown (DURA) over (SEBR) (For.)

Auburndale Senior 42, Zephyrhills Christian 30
113: Javier Lopez (ZCS) over (AUSE) (For.) 120: Hagan Fike (AUSE) over Jack Ormond (ZCS) (Fall 0:00) 126: Garrett Poling (AUSE) over Peyton Laracuente (ZCS) (Fall 0:00) 132: Caleb Gaskin (ZCS) over Solomon Lefleur (AUSE) (Fall 0:00) 138: Julio Quiles (AUSE) over Gage Flanagan (ZCS) (Fall 0:00) 145: Tanner Crichton (AUSE) over (ZCS) (For.) 152: Bradley Liggett (AUSE) over (ZCS) (Def.) 160: Jiovanni Lopez (ZCS) over (AUSE) (For.) 170: Double Forfeit 182: Joshua Tillinger (AUSE) over Luis Soto (ZCS) (Fall 0:00) 195: Double Forfeit 220: Jonathan Oneill (AUSE) over (ZCS) (For.) 285: Anthony Soto (ZCS) over Josh Haney (AUSE) (Fall 0:00) 106: Talon Maple (ZCS) over (AUSE) (For.)

Zephyrhills Christian 54, Port Charlotte 0
132: Caleb Gaskin (ZCS) over (POCH) (For.) 138: Gage Flanagan (ZCS) over (POCH) (For.) 145: Double Forfeit 152: Double Forfeit 160: Jiovanni Lopez (ZCS) over (POCH) (For.) 170: Double Forfeit 182: Luis Soto (ZCS) over (POCH) (For.) 195: Double Forfeit 220: Double Forfeit 285: Anthony Soto (ZCS) over (POCH) (For.) 106: Talon Maple (ZCS) over (POCH) (For.) 113: Javier Lopez (ZCS) over (POCH) (For.) 120: Jack Ormond (ZCS) over (POCH) (For.) 126: Peyton Laracuente (ZCS) over (POCH) (For.)

Zephyrhills Christian 36, Ridge Community 24
106: Talon Maple (ZCS) over (RICO) (For.) 113: Javier Lopez (ZCS) over (RICO) (For.) 120: Jack Ormond (ZCS) over (RICO) (For.) 126: Dawrence Hutley (RICO) over Peyton Laracuente (ZCS) (Fall 2:14) 132: Caleb Gaskin (ZCS) over Michael Edlebeck (RICO) (Fall 0:56) 138: Brandon Garcia (RICO) over Gage Flanagan (ZCS) (Fall 3:26) 145: Double Forfeit 152: Double Forfeit 160: Jiovanni Lopez (ZCS) over Wyatt Magoto (RICO) (Fall 0:44) 170: Double Forfeit 182: Andrew Bentham (RICO) over Luis Soto (ZCS) (Fall 2:29) 195: Double Forfeit 220: Donte Hutley (RICO) over (ZCS) (For.) 285: Anthony Soto (ZCS) over Luis Ramos (RICO) (Fall 0:31)

Tenoroc 54, Zephyrhills Christian 24
120: Gage Gately (TSH) over Jack Ormond (ZCS) (Fall 0:38) 126: Travis Haworth (TSH) over Peyton Laracuente (ZCS) (Fall 0:18) 132: Caleb Gaskin (ZCS) over Adrian Agulaira (TSH) (Fall 0:53) 138: James Hall (TSH) over Gage Flanagan (ZCS) (Fall 1:34) 145: Dristan Bennett (TSH) over (ZCS) (For.) 152: Brett Reeve (TSH) over (ZCS) (For.) 160: Jiovanni Lopez (ZCS) over Randall Santana (TSH) (Fall 0:47) 170: Nick Haworth (TSH) over (ZCS) (For.) 182: Luis Soto (ZCS) over (TSH) (For.) 195: Double Forfeit 220: Clyde Williams (TSH) over (ZCS) (For.) 285: Kavion Gandy (TSH) over Anthony Soto (ZCS) (Fall 1:01) 106: Darnell Page (TSH) over Talon Maple (ZCS) (Fall 1:21) 113: Javier Lopez (ZCS) over (TSH) (For.)

At Sebastian River HS, Sebastian
Pfeiffer Invitational Duals
Standings: 1. Okeechobee 5-0. 2. Sebastian River 4-1. 3. Vero Beach 3-2. 4. Centennial 2-3. 5. Port St. Lucie 1-4. 6. Ft Pierce Westwood 0-5.

Scores: Okeechobee 52, Port St. Lucie 30; Okeechobee 54, Centennial 30; Okeechobee 42, Vero Beach 30; Okeechobee 36, Sebastian River 33; Okeechobee 66, Westwood 18. Sebastian River 74, Westwood 9; Sebastian River 68, Centennial 12; Sebastian River 54, Vero Beach 30; Sebastian River 66, Port St. Lucie 18. Vero Beach 54, Centennial 30; Vero Beach 48, Port St Lucie 36; Vero Beach 78, Westwood 6. Centennial 60, Westwood 12; Centennial 39, Port St. Lucie 33. Port St. Lucie d. Westwood.

Vero Beach 78, Westwood 6
106: Reniear Ortiz (VBS) over (FPW) (For.) 113: Darius Florvilus (VBS) over (FPW) (For.) 120: Sigvard Stenmark (VBS) over (FPW) (For.) 126: Kaden Stuckey (VBS) over Brandon Curtis (FPW) (Fall 0:00) 132: Layton Hipps (VBS) over Logan Derrico (FPW) (Fall 0:00) 138: Justin Mitacek (VBS) over (FPW) (For.) 145: Tyler Gagnon (VBS) over (FPW) (For.) 152: Dontey Wiley (VBS) over Latravious Mills (FPW) (Fall 0:00) 160: Tyler Ginn (VBS) over (FPW) (For.) 170: Zadkiel Villalpando (VBS) over (FPW) (For.) 182: Lenzel Robinson (FPW) over Tyler Bogucki (VBS) (Fall 0:00) 195: Bakari Mosley (VBS) over Vitalien Francis (FPW) (Fall 0:00) 220: Jacob Saxon (VBS) over (FPW) (Fall 0:00) 285: Billy Laziman (VBS) over Jaquion Harris (FPW) (Fall 0:00)

Okeechobee 48, Vero Beach 30
106: Reniear Ortiz (VBS) over Gabriel Bowman (OKEE) (Fall 0:00) 113: Darius Florvilus (VBS) over Keenan Rucks (OKEE) (Fall 0:00) 120: Felix Brege (OKEE) over Sigvard Stenmark (VBS) (Fall 0:00) 126: Christopher Lanning (OKEE) over Kaden Stuckey (VBS) (Fall 0:00) 132: Layton Hipps (VBS) over (OKEE) (For.) 138: Jazspur Ingram (OKEE) over Justin Mitacek (VBS) (Fall 0:00) 145: Shawn Penrod (OKEE) over Tyler Gagnon (VBS) (Fall 0:00) 152: Justin Roberts (OKEE) over Dontey Wiley (VBS) (Fall 0:00) 160: Travis Mckenna (OKEE) over Tyler Ginn (VBS) (Fall 0:00) 170: Lloyd Herron III (OKEE) over Zadkiel Villalpando (VBS) (Fall 0:00) 182: Isaac Herron (OKEE) over Tyler Bogucki (VBS) (Fall 0:00) 195: Double Forfeit 220: Bakari Mosley (VBS) over Todd Addington (OKEE) (Fall 0:00) 285: Billy Laziman (VBS) over (OKEE) (Fall 0:00)

Vero Beach 48, Port St Lucie 36
106: Reniear Ortiz (VBS) over (PSL) (For.) 113: Darius Florvilus (VBS) over Dakota Ryder (PSL) (Fall 0:00) 120: Sigvard Stenmark (VBS) over (PSL) (For.) 126: Cody Vichlenski (PSL) over Kaden Stuckey (VBS) (Fall 0:00) 132: Layton Hipps (VBS) over William Diaz (PSL) (Fall 0:00) 138: Justin Mitacek (VBS) over Caleb Moore (PSL) (Fall 0:00) 145: Elyas Cardenas (PSL) over Tyler Gagnon (VBS) (Fall 0:00) 152: Dontey Wiley (VBS) over Ethan Cardenas (PSL) (Fall 0:00) 160: Montavious Yearby (PSL) over Tyler Ginn (VBS) (Fall 0:00) 170: Timothy Mcelrath (PSL) over Zadkiel Villalpando (VBS) (Fall 0:00) 182: Gino Moise (PSL) over Tyler Bogucki (VBS) (Fall 0:00) 195: Bakari Mosley (VBS) over Nehemiah Antoine (PSL) (Fall 0:00) 220: Gavin Johnson (PSL) over Jacob Saxon (VBS) (Fall 0:00) 285: Billy Laziman (VBS) over Brandon Minor (PSL) (Fall 0:00)

Sebastian River 48, Vero Beach 36
106: Reniear Ortiz (VBS) over Tre Rhoades (SERI) (Fall 0:00) 113: Devin Rhoades (SERI) over Darius Florvilus (VBS) (Fall 0:00) 120: Sigvard Stenmark (VBS) over Kylen McQueen (SERI) (Fall 0:00) 126: Kaden Stuckey (VBS) over Gerardo Lemus (SERI) (Fall 0:00) 132: Layton Hipps (VBS) over Jericho Prefontaine (SERI) (Fall 0:00) 138: Dylan Roy (SERI) over Justin Mitacek (VBS) (Fall 0:00) 145: Jonathan Carley (SERI) over Tyler Gagnon (VBS) (Fall 0:00) 152: Jack Dinberg (SERI) over Dontey Wiley (VBS) (Fall 0:00) 160: Micah Welsh (SERI) over Tyler Ginn (VBS) (Fall 0:00) 170: Derek Babcock (SERI) over Zadkiel Villalpando (VBS) (Fall 0:00) 182: Gabriel Velez (SERI) over Tyler Bogucki (VBS) (Fall 0:00) 195: Bakari Mosley (VBS) over Rafael Camarena (SERI) (Fall 0:00) 220: Clayton Delaport (SERI) over Jacob Saxon (VBS) (Fall 0:00) 285: Billy Laziman (VBS) over Maximus Garcia (SERI) (Fall 0:00)

Vero Beach 52, Centennial 30
106: Reniear Ortiz (VBS) over (CENT) (For.) 113: Darius Florvilus (VBS) over Josh Curtis (CENT) (Fall 0:00) 120: James Wetenkamp (CENT) over Sigvard Stenmark (VBS) (Fall 0:00) 126: Kaden Stuckey (VBS) over Brandon Bernstein (CENT) (Fall 0:00) 132: Layton Hipps (VBS) over Cameron Dodd (CENT) (Fall 0:00) 138: Trevor Morrow (VBS) over (CENT) (For.) 145: Justin Mitacek (VBS) over Jared Holtz (CENT) (Fall 0:00) 152: Jesse Lunsford (CENT) over Dontey Wiley (VBS) (Fall 0:00) 160: Jonathan Prince (CENT) over Tyler Ginn (VBS) (Fall 0:00) 170: Jacob Holtz (CENT) over Zadkiel Villalpando (VBS) (Fall 0:00) 182: Mudathir Musa (CENT) over Tyler Bogucki (VBS) (Fall 0:00) 195: Bakari Mosley (VBS) over DeShauwn Alleyne (CENT) (MD 12-2) 220: Jacob Saxon (VBS) over (CENT) (For.) 285: Billy Laziman (VBS) over (CENT) (For.)

Centennial 60, Westwood 12
106: Double Forfeit 113: Josh Curtis (CENT) over (FPW) (For.) 120: Leah Halle (CENT) over (FPW) (For.) 126: James Wetenkamp (CENT) over Brandon Curtis (FPW) (Fall 1:00) 132: Cameron Dodd (CENT) over Logan Derrico (FPW) (Fall 0:43) 138: Double Forfeit 145: Jared Holtz (CENT) over (FPW) (For.) 152: Makhai Bethelmie (CENT) over Latravious Mills (FPW) (Fall 1:32) 160: Jonathan Prince (CENT) over (FPW) (For.) 170: Jacob Holtz (CENT) over (FPW) (For.) 182: Lenzel Robinson (FPW) over Frito Antonie (CENT) (Fall 0:00) 195: Mudathir Musa (CENT) over Vitalien Francis (FPW) (Fall 0:49) 220: DeShauwn Alleyne (CENT) over (FPW) (For.) 285: Jaquion Harris (FPW) over (CENT) (For.)

Okeechobee 54, Centennial 30
106: Gabriel Bowman (OKEE) over (CENT) (For.) 113: Josh Curtis (CENT) over Keenan Rucks (OKEE) (Fall 1:01) 120: James Wetenkamp (CENT) over Felix Brege (OKEE) (Fall 5:42) 126: Christopher Lanning (OKEE) over Brandon Bernstein (CENT) (Fall 0:00) 132: Cameron Dodd (CENT) over (OKEE) (For.) 138: Jazspur Ingram (OKEE) over (CENT) (For.) 145: Jacob Myers (OKEE) over Jared Holtz (CENT) (Fall 0:00) 152: Colby Shockley (OKEE) over Makhai Bethelmie (CENT) (Fall 0:00) 160: Travis Mckenna (OKEE) over Jesse Lunsford (CENT) (Fall 0:00) 170: Lloyd Herron III (OKEE) over Jonathan Prince (CENT) (Fall 0:00) 182: Isaac Herron (OKEE) over Frito Antonie (CENT) (Fall 0:00) 195: Mudathir Musa (CENT) over (OKEE) (For.) 220: DeShauwn Alleyne (CENT) over Jose Monrroy (OKEE) (Fall 0:00) 285: Daniel Hays (OKEE) over (CENT) (For.)

Centennial 39, Port St Lucie 33
106: Double Forfeit 113: Josh Curtis (CENT) over Dakota Ryder (PSL) (Fall 3:38) 120: Leah Halle (CENT) over (PSL) (For.) 126: James Wetenkamp (CENT) over Cody Vichlenski (PSL) (Fall 2:39) 132: Cameron Dodd (CENT) over William Diaz (PSL) (Dec 12-11) 138: Caleb Moore (PSL) over (CENT) (For.) 145: Alen Brice (CENT) over Elyas Cardenas (PSL) (Fall 0:24) 152: Elija Yuhas (PSL) over Makhai Bethelmie (CENT) (Fall 0:00) 160: Timothy Mcelrath (PSL) over Jonathan Prince (CENT) (DQ) 170: Devan Yearby (PSL) over Jacob Holtz (CENT) (Dec 11-7) 182: Mudathir Musa (CENT) over Gino Moise (PSL) (Fall 2:26) 195: DeShauwn Alleyne (CENT) over Nehemiah Antoine (PSL) (Fall 0:52) 220: Gavin Johnson (PSL) over (CENT) (For.) 285: Brandon Minor (PSL) over (CENT) (For.)

Sebastian River 67, Centennial 12
106: Tre Rhoades (SERI) over (CENT) (For.) 113: Devin Rhoades (SERI) over Kenneth Matyas (CENT) (Fall 0:36) 120: James Wetenkamp (CENT) over Kylen McQueen (SERI) (Fall 1:57) 126: Gerardo Lemus (SERI) over Brandon Bernstein (CENT) (Fall 1:20) 132: Jericho Prefontaine (SERI) over Cameron Dodd (CENT) (Fall 1:30) 138: Dylan Roy (SERI) over (CENT) (For.) 145: Jonathan Carley (SERI) over Jared Holtz (CENT) (Fall 0:00) 152: Jack Dinberg (SERI) over Jesse Lunsford (CENT) (MD 15-1) 160: Makentoch Vilamard (SERI) over Jonathan Prince (CENT) (Fall 0:00) 170: Derek Babcock (SERI) over Jacob Holtz (CENT) (Dec 8-3) 182: Gabriel Velez (SERI) over Frito Antonie (CENT) (Fall 0:00) 195: Rafael Camarena (SERI) over Mudathir Musa (CENT) (Fall 0:00) 220: DeShauwn Alleyne (CENT) over Clayton Delaport (SERI) (Fall 1:20) 285: Maximus Garcia (SERI) over (CENT) (For.)

At Freedom HS, Tampa
Tampa Freedom Six-Way
Bloomingdale 40, Sickles 27
138: Andrew Stotts (SICK) over Adam Vandriver (BLSR) (Fall 3:17) 145: Chase Richie (BLSR) over Ryan Scott (SICK) (Fall 3:50) 152: Andy Fellove (SICK) over Ethan Zweibelson (BLSR) (Fall 5:51) 160: Luke Hill (SICK) over Noah Pergament (BLSR) (Fall 4:18) 170: Kevin Keating (BLSR) over Cebastian Moses (SICK) (Fall 0:21) 182: Frank Fiume (BLSR) over Gabriel Rose (SICK) (Fall 0:48) 220: Skylar Jean-Pierre (BLSR) over (SICK) (For.) 285: Nathaniel Hinnrichs (BLSR) over Hunter Aumiller (SICK) (Fall 2:24) 106: Zac Allison (BLSR) over (SICK) (For.) 120: Brandon Weir (BLSR) over Derek Sachoa (SICK) (MD 13-3) 126: Cody Brown (SICK) over Alfonso Cruz Espinosa (BLSR) (Fall 1:07) 132: David Sterling (SICK) over Nathan Skousen (BLSR) (Dec 6-4)

Sickles 36, Tampa Freedom 28
145: Ryan Scott (SICK) over Luis Cortes (FRTA) (Fall 0:42) 152: Jeron Tolley (SICK) over Koda Daniel (FRTA) (Fall 1:05) 160: Luke Hill (SICK) over Aaron Hathaway (FRTA) (Fall 1:01) 170: Austin Jackson (FRTA) over Owen Popper (SICK) (Fall 1:14) 182: Gabriel Rose (SICK) over (FRTA) (For.) 285: Hunter Aumiller (SICK) over (FRTA) (For.) 106: Adam Lin (FRTA) over (SICK) (For.) 113: Issachar West-Rivera (FRTA) over (SICK) (For.) 120: Derek Sachoa (SICK) over Nathan Resio (FRTA) (Dec 12-6) 126: Cody Brown (SICK) over Randall Watson (FRTA) (Dec 14-7) 132: Ryan Bennett (FRTA) over David Sterling (SICK) (Inj. [time]) 138: Damian Hernandez (FRTA) over Andrew Stotts (SICK) (MD 12-1)

Alonso 48, Tampa Freedom 33
152: Koda Daniel (FRTA) over (ALON) (For.) 160: Anthony Keene (ALON) over Elljay Watkins (FRTA) (Fall 1:30) 170: Skyler Keesee (ALON) over Austin Jackson (FRTA) (Fall 1:30) 182: Josh Maisonet (ALON) over (FRTA) (For.) 195: Anthony Hutchings (ALON) over (FRTA) (For.) 220: Ashton Diggs (ALON) over (FRTA) (For.) 285: Jonathan Negron (ALON) over (FRTA) (For.) 106: Adam Lin (FRTA) over Jose Pina (ALON) (Fall 3:00) 113: Issachar West-Rivera (FRTA) over Alex Dary (ALON) (Dec 9-5) 120: Elisha West-Rivera (FRTA) over Halian Biascochea (ALON) (Fall 0:00) 126: Andy Quesada (ALON) over Nicholas Daniel (FRTA) (Fall 0:00) 132: Ryan Bennett (FRTA) over Kyle Richardson (ALON) (Fall 3:00) 138: Logan Ebenhoeh (ALON) over Damian Hernandez (FRTA) (Fall 1:00) 145: Luis Cortes (FRTA) over Darwin Cotto (ALON) (Fall 1:00)

Sickles 46, Middleton 12
152: Andy Fellove (SICK) over La`Juan Davis (GSMH) (Fall 1:52) 160: Luke Hill (SICK) over Tyshawn Hatch (GSMH) (Fall 2:37) 170: Joshua Campbell (GSMH) over Cebastian Moses (SICK) (Fall 0:43) 182: Quincy Jackson (GSMH) over Gabriel Rose (SICK) (Fall 0:28) 285: Hunter Aumiller (SICK) over Edward Williams (GSMH) (Fall 5:50) 120: Derek Sachoa (SICK) over (GSMH) (For.) 126: Enzo Rodas (SICK) over Gabriela Perez (GSMH) (MD 9-0) 132: David Sterling (SICK) over (GSMH) (For.) 138: Andrew Stotts (SICK) over (GSMH) (For.) 145: Jordan Butler (SICK) over Alexander Vagianos (GSMH) (Fall 0:45)

Alonso 57, Sickles 24
160: Luke Hill (SICK) over Anthony Keene (ALON) (Fall 1:00) 170: Skyler Keesee (ALON) over Cebastian Moses (SICK) (Fall 0:57) 182: Josh Maisonet (ALON) over Gabriel Rose (SICK) (Fall 1:00) 195: Anthony Hutchings (ALON) over (SICK) (For.) 220: Ashton Diggs (ALON) over (SICK) (For.) 285: Hunter Aumiller (SICK) over Jonathan Negron (ALON) (Fall 1:03) 106: Jose Pina (ALON) over (SICK) (For.) 113: Alex Dary (ALON) over (SICK) (For.) 120: Derek Sachoa (SICK) over Halian Biascochea (ALON) (Fall 1:38) 126: Andy Quesada (ALON) over Cody Brown (SICK) (Dec 5-3) 132: Kyle Richardson (ALON) over Marcelo Colon (SICK) (Fall 0:48) 138: Logan Ebenhoeh (ALON) over Andrew Stotts (SICK) (Fall 1:07) 145: Darwin Cotto (ALON) over Ryan Scott (SICK) (Fall 1:57) 152: Andy Fellove (SICK) over (ALON) (For.)

Riverview 68, Tampa Freedom 6
160: Josiah Fergoso (RIRI) over Aaron Hathaway (FRTA) (MD 12-4) 170: Nick Franklin (RIRI) over Austin Jackson (FRTA) (Fall 0:00) 182: Gunnar Malouff (RIRI) over (FRTA) (For.) 195: Josiah Hughes (RIRI) over (FRTA) (For.) 220: Centrell Sommers (RIRI) over (FRTA) (For.) 285: Dante Hernandez (RIRI) over (FRTA) (For.) 106: Lane Keck (RIRI) over Adam Lin (FRTA) (Fall 1:00) 113: Joshua Guerra (RIRI) over Issachar West-Rivera (FRTA) (Fall 1:00) 120: Nikolas Hernandez (RIRI) over Elisha West-Rivera (FRTA) (MD 15-4) 126: Nick Landree (RIRI) over Nicholas Daniel (FRTA) (Fall 0:00) 132: Chris Felix (RIRI) over Ryan Bennett (FRTA) (Dec 4-1) 138: Carmelo Edwards (RIRI) over Damian Hernandez (FRTA) (Dec 8-3) 145: Luis Cortes (FRTA) over Ryan Woolley (RIRI) (Fall 1:30) 152: Oskar Hernandez (RIRI) over Koda Daniel (FRTA) (Fall 0:00)

Riverview 55, Sickles 20
170: Nick Franklin (RIRI) over Owen Popper (SICK) (Fall 0:47) 182: Gunnar Malouff (RIRI) over Gabriel Rose (SICK) (Fall 1:15) 195: Josiah Hughes (RIRI) over (SICK) (For.) 220: Centrell Sommers (RIRI) over (SICK) (For.) 285: Hunter Aumiller (SICK) over Dante Hernandez (RIRI) (Dec 10-8) 106: Lane Keck (RIRI) over (SICK) (For.) 113: Joshua Guerra (RIRI) over (SICK) (For.) 120: Nikolas Hernandez (RIRI) over Derek Sachoa (SICK) (MD 8-0) 126: Cody Brown (SICK) over Nick Landree (RIRI) (Fall 3:52) 132: Chris Felix (RIRI) over Marcelo Colon (SICK) (Fall 0:49) 138: Carmelo Edwards (RIRI) over Andrew Stotts (SICK) (Fall 3:40) 145: Ryan Scott (SICK) over Ryan Woolley (RIRI) (Fall 3:04) 152: Oskar Hernandez (RIRI) over Andy Fellove (SICK) (Dec 3-0) 160: Luke Hill (SICK) over Josiah Fergoso (RIRI) (TF 16-0 5:06)

Bloomingdale 54, Tampa Freedom 24
170: Kevin Keating (BLSR) over Austin Jackson (FRTA) (Fall 0:00) 182: Frank Fiume (BLSR) over (FRTA) (For.) 195: Double Forfeit 220: Skylar Jean-Pierre (BLSR) over (FRTA) (For.) 285: Nathaniel Hinnrichs (BLSR) over (FRTA) (For.) 106: Luke Allison (BLSR) over Adam Lin (FRTA) (Fall 0:00) 113: Issachar West-Rivera (FRTA) over (BLSR) (For.) 120: Brandon Weir (BLSR) over Elisha West-Rivera (FRTA) (Fall 0:00) 126: Randall Watson (FRTA) over Alfonso Cruz Espinosa (BLSR) (Fall 0:00) 132: Ryan Bennett (FRTA) over Nathan Skousen (BLSR) (Fall 0:00) 138: Damian Hernandez (FRTA) over Adam Vandriver (BLSR) (Fall 2:30) 145: Chase Richie (BLSR) over Joshua Ishak (FRTA) (Fall 0:00) 152: Ethan Zweibelson (BLSR) over Koda Daniel (FRTA) (Fall 0:00) 160: Jacob Ryan (BLSR) over Elljay Watkins (FRTA) (Fall 0:00)

Tampa Freedom 42, Middleton 24
106: Adam Lin (FRTA) over (GSMH) (For.) 113: Issachar West-Rivera (FRTA) over (GSMH) (For.) 120: Elisha West-Rivera (FRTA) over Gabriela Perez (GSMH) (Fall 0:00) 126: Nicholas Daniel (FRTA) over (GSMH) (For.) 132: Ryan Bennett (FRTA) over (GSMH) (For.) 138: Damian Hernandez (FRTA) over (GSMH) (For.) 145: Luis Cortes (FRTA) over Alexander Vagianos (GSMH) (Fall 0:00) 152: La`Juan Davis (GSMH) over Koda Daniel (FRTA) (Fall 0:00) 160: Tyshawn Hatch (GSMH) over Elljay Watkins (FRTA) (Fall 0:00) 170: Joshua Campbell (GSMH) over Austin Jackson (FRTA) (Fall 0:00) 182: Double Forfeit 195: Double Forfeit 220: Edward Williams (GSMH) over (FRTA) (For.) 285: Double Forfeit

Friday-Saturday, December 7-8

At Jensen Beach HS, Battle of the Beach Duals

(complete results in PDF below)

BATTLE OF THE BEACH DUALS

At Fort Myers HS, Gary Freis Duals

(complete results in PDF below)

GARY FREIS DUALS

At East Bay HS, Gibsonton
East Bay 10-Way
Standings (top 3 teams): 1. Brandon 8-0. 2. Robinson 7-1. 3. East Bay 6-2.

Brandon 81, Tampa Bay Tech 0
160: Onid Olavarria (BRAN) over Jadyn Church (TBT) (Fall 1:44) 170: Broc Spurling (BRAN) over Justin Torres (TBT) (Fall 1:24) 182: J Lon Horton (BRAN) over David Negron (TBT) (Dec 10-8) 195: Ryan Voor (BRAN) over Dion Thomas (TBT) (Fall 1:27) 220: Tarek Thompson (BRAN) over Samuel Ryder (TBT) (Fall 1:36) 285: Austin Chesson (BRAN) over Jorge Galeano (TBT) (Fall 1:06) 106: Tyson Lane (BRAN) over Avry Huezo (TBT) (Fall 1:32) 113: Jose Berdecia (BRAN) over Jeremiah Trinchet (TBT) (Fall 1:12) 120: Darrell Tabor (BRAN) over Norberto Pabilando (TBT) (Fall 0:56) 126: Deshawn Newton (BRAN) over Joevon Rentas (TBT) (Fall 3:44) 132: Trey Lane (BRAN) over Garrett Pruitt (TBT) (Fall 1:24) 138: Hunter Lefevre (BRAN) over Reshea Thomas (TBT) (Fall 1:07) 145: Roy Kruppa (BRAN) over DeShaun Walton (TBT) (Fall 0:58) 152: Frank Diaz (BRAN) over Ahmed Rasheed (TBT) (Fall 1:15)

Plant 59, Tampa Bay Tech 24
170: Tanner Heath (PLAN) over Christina Davis (TBT) (Fall 1:00) 182: Mateo Craig (PLAN) over Jadin Burns (TBT) (Fall 1:00) 195: Jakob Weisgal (TBT) over (PLAN) (For.) 220: Anthony Talmage (PLAN) over Samuel Ryder (TBT) (Fall 3:56) 285: Jorge Galeano (TBT) over (PLAN) (For.) 106: Avry Huezo (TBT) over (PLAN) (For.) 113: Ian McGary (PLAN) over Jeremiah Trinchet (TBT) (Fall 0:43) 120: Jason Szwejkowski (PLAN) over Norberto Pabilando (TBT) (Fall 1:48) 126: Sophia Alonso (TBT) over (PLAN) (For.) 132: David Heizer (PLAN) over Equandre Watson (TBT) (Fall 3:12) 138: Luccas Papa (PLAN) over Dawson White (TBT) (Fall 0:54) 145: Rickey Cooper (PLAN) over Daevon Patterson (TBT) (Fall 1:16) 152: Nicholas Thomas (PLAN) over Nicholas Page (TBT) (Fall 1:27) 160: David Abernathy (PLAN) over Shawn Wills (TBT) (TF 16-1 0:00)

Tampa Bay Tech 75, Spoto 6
182: David Negron (TBT) over Matthew Case (SPOT) (RULE) 195: Marcus Sims (SPOT) over Jakob Weisgal (TBT) (Inj. [time]) 220: Samuel Ryder (TBT) over Fabian Colin (SPOT) (Fall 0:59) 285: Jorge Galeano (TBT) over (SPOT) (For.) 106: Avry Huezo (TBT) over (SPOT) (For.) 113: Jeremiah Trinchet (TBT) over (SPOT) (For.) 120: Norberto Pabilando (TBT) over (SPOT) (For.) 126: Mariangeli Lopez (TBT) over (SPOT) (For.) 132: Garrett Pruitt (TBT) over (SPOT) (For.) 138: Ibrahim Tafour (TBT) over Michael Jarmon (SPOT) (Fall 3:52) 145: Daevon Patterson (TBT) over (SPOT) (For.) 152: Ahmed Rasheed (TBT) over Tiernen Eutsey (SPOT) (Fall 3:28) 160: Jadyn Church (TBT) over (SPOT) (For.) 170: Justin Torres (TBT) over (SPOT) (For.)

King 48, Tampa Bay Tech 36
220: Peter O`Brien (KING) over Samuel Ryder (TBT) (Fall 1:34) 285: Charles Robinson (KING) over Jorge Galeano (TBT) (Fall 1:28) 106: Elliot King (KING) over Avry Huezo (TBT) (Fall 3:24) 113: Roheed Popalzai (KING) over Jeremiah Trinchet (TBT) (Fall 3:39) 120: Norberto Pabilando (TBT) over Reagan Overton (KING) (Fall 3:28) 126: John Runion (KING) over Sophia Alonso (TBT) (Fall 0:02) 132: Garrett Pruitt (TBT) over (KING) (For.) 138: Cameron Williams (KING) over Reshea Thomas (TBT) (Fall 1:12) 145: Yohe Mbuyu (KING) over DeShaun Walton (TBT) (Fall 3:12) 152: Ahmed Rasheed (TBT) over Sam Mason (KING) (Fall 1:00) 160: Shawn Wills (TBT) over Dominick Sims (KING) (Fall 5:12) 170: Jayshaun Renfroe (KING) over Christina Davis (TBT) (Fall 3:12) 182: David Negron (TBT) over (KING) (For.) 195: Dion Thomas (TBT) over (KING) (For.)

Brandon 68, King 12
106: Tyson Lane (BRAN) over Elliot King (KING) (Fall 4:13) 113: Jose Berdecia (BRAN) over Roheed Popalzai (KING) (Dec 10-5) 120: Darrell Tabor (BRAN) over John Overton (KING) (Fall 1:54) 126: Trey Lane (BRAN) over (KING) (For.) 132: John Runion (KING) over Aaron Vickers (BRAN) (Fall 2:40) 138: Hunter Lefevre (BRAN) over Cameron Williams (KING) (TF 17-2 0:00) 145: Roy Kruppa (BRAN) over Reagan Overton (KING) (Fall 1:10) 152: Frank Diaz (BRAN) over Michael Brown (KING) (Fall 1:24) 160: Onid Olavarria (BRAN) over Dominick Sims (KING) (Fall 2:49) 170: Broc Spurling (BRAN) over Jayshaun Renfroe (KING) (Fall 0:29) 182: J Lon Horton (BRAN) over (KING) (For.) 195: Tarek Thompson (BRAN) over (KING) (For.) 220: Jeremiah Mercer (BRAN) over (KING) (For.) 285: Charles Robinson (KING) over Austin Chesson (BRAN) (Fall 1:39)

King 64, Jefferson 18
106: Elliot King (KING) over Oscar Castellanos (JESR) (Fall 1:00) 113: Roheed Popalzai (KING) over Elijah Robinson (JESR) (Fall 1:27) 120: John Overton (KING) over (JESR) (For.) 126: John Runion (KING) over Joshua Alicea (JESR) (Fall 4:51) 132: Christian Mercado (JESR) over (KING) (For.) 138: Cameron Williams (KING) over Terry Richardson (JESR) (Fall 0:57) 145: Yohe Mbuyu (KING) over Daniel Sanchez (JESR) (Fall 1:37) 152: Sam Mason (KING) over Tyler Matthews (JESR) (MD 16-5) 160: Dominick Sims (KING) over Mikol Mackey (JESR) (Fall 1:07) 170: Jayshaun Renfroe (KING) over (JESR) (For.) 182: Jaeon Bush (JESR) over (KING) (For.) 195: Michael Colon (JESR) over (KING) (For.) 220: Peter O`Brien (KING) over Gage Wilcox (JESR) (Fall 1:47) 285: Charles Robinson (KING) over (JESR) (For.)

East Bay 62, King 18
106: Elliot King (KING) over Aamir McLemore (EABA) (SV-1 (Fall) 6:28) 113: Sebastian Cruz (EABA) over Roheed Popalzai (KING) (MD 19-9) 120: Antwan Jackson (EABA) over John Overton (KING) (Fall 3:05) 126: John Runion (KING) over Jerimiah Allen (EABA) (Fall 1:00) 132: Endy Moreno (EABA) over (KING) (For.) 138: Jerimiah Padilla (EABA) over Cameron Williams (KING) (MD 11-1) 145: Connor Neal (EABA) over Reagan Overton (KING) (Fall 0:17) 152: Zack Crouse (EABA) over Sam Mason (KING) (Fall 1:15) 160: Teddy Respass jr. (EABA) over Dominick Sims (KING) (Fall 2:47) 170: Leiland White (EABA) over Jayshaun Renfroe (KING) (Fall 1:24) 182: Davien Goodman (EABA) over (KING) (For.) 195: Johnathan Halaufia-Martinez (EABA) over (KING) (For.) 220: Oluwatobi Onalaja (EABA) over Peter O`Brien (KING) (Fall 1:20) 285: Charles Robinson (KING) over (EABA) (For.)

King 48, Plant City 36
106: Elliot King (KING) over (PLCI) (For.) 113: Roheed Popalzai (KING) over (PLCI) (For.) 120: John Overton (KING) over (PLCI) (For.) 126: John Runion (KING) over Rylend Doty (PLCI) (Fall 1:32) 132: Cole Harrell (PLCI) over (KING) (For.) 138: Cameron Williams (KING) over Brenton Ruedeman (PLCI) (Fall 1:04) 145: Elijah Mateus (PLCI) over Reagan Overton (KING) (Fall 1:55) 152: Sam Mason (KING) over Joshua Goddette (PLCI) (Fall 1:40) 160: Austin Porter (PLCI) over Dominick Sims (KING) (Fall 1:20) 170: Justin Williams (PLCI) over Jayshaun Renfroe (KING) (Fall 2:38) 182: Hunter Davis (PLCI) over (KING) (For.) 195: Kaden Mizell (PLCI) over (KING) (For.) 220: Peter O`Brien (KING) over Austin Bridges (PLCI) (Fall 0:22) 285: Charles Robinson (KING) over Caleb Turner (PLCI) (Fall 0:24)

Plant 44, King 21
106: Elliot King (KING) over (PLAN) (For.) 113: Roheed Popalzai (KING) over Ian McGary (PLAN) (Dec 5-1) 120: Jason Szwejkowski (PLAN) over John Overton (KING) (Fall 0:56) 126: Double Forfeit 132: David Heizer (PLAN) over John Runion (KING) (MD 10-0) 138: Cameron Williams (KING) over Luccas Papa (PLAN) (Fall 0:30) 145: Rickey Cooper (PLAN) over Reagan Overton (KING) (Fall 0:29) 152: Nicholas Thomas (PLAN) over Michael Brown (KING) (MD 14-4) 160: David Abernathy (PLAN) over Dominick Sims (KING) (Fall 2:38) 170: Tanner Heath (PLAN) over Jayshaun Renfroe (KING) (Fall 1:08) 182: Mateo Craig (PLAN) over (KING) (For.) 195: Double Forfeit 220: Anthony Talmage (PLAN) over (KING) (For.) 285: Charles Robinson (KING) over (PLAN) (For.)

Robinson 64, King 12
106: Elliot King (KING) over Blaine Jones (ROBI) (Fall 4:30) 113: Isaac Guillermo (ROBI) over Roheed Popalzai (KING) (MD 9-0) 120: Michael Ambaye (ROBI) over John Overton (KING) (Fall 0:51) 126: Thomas Green (ROBI) over (KING) (For.) 132: Josean Casiano (ROBI) over John Runion (KING) (Fall 5:37) 138: Cameron Williams (KING) over Thomas Whiteman (ROBI) (Fall 2:40) 145: Tomas Montero (ROBI) over Sam Mason (KING) (Fall 1:16) 152: William McCoy (ROBI) over Michael Brown (KING) (Fall 1:05) 160: Gabriel Giles (ROBI) over Dominick Sims (KING) (Fall 0:18) 170: Braden Kompe (ROBI) over Jayshaun Renfroe (KING) (Fall 0:39) 182: Jonathan Crump (ROBI) over (KING) (For.) 195: Double Forfeit 220: Devin Jandura (ROBI) over (KING) (For.) 285: Jaquez Strange (ROBI) over Charles Robinson (KING) (Fall 0:44)

King 60, Spoto 18
106: Elliot King (KING) over (SPOT) (For.) 113: Roheed Popalzai (KING) over (SPOT) (For.) 120: John Overton (KING) over (SPOT) (For.) 126: John Runion (KING) over (SPOT) (For.) 132: Double Forfeit 138: Cameron Williams (KING) over Michael Jarmon (SPOT) (Fall 1:37) 145: Yohe Mbuyu (KING) over (SPOT) (For.) 152: Tiernen Eutsey (SPOT) over Sam Mason (KING) (Fall 3:37) 160: Dominick Sims (KING) over (SPOT) (For.) 170: Jayshaun Renfroe (KING) over (SPOT) (For.) 182: Matthew Case (SPOT) over (KING) (For.) 195: Marcus Sims (SPOT) over (KING) (For.) 220: Peter O`Brien (KING) over Fabian Colin (SPOT) (Fall 1:13) 285: Charles Robinson (KING) over (SPOT) (For.)

East Bay 63, Tampa Bay Tech 17
285: Jorge Galeano (TBT) over (EABA) (For.) 106: Aamir McLemore (EABA) over Avry Huezo (TBT) (Dec 13-6) 113: Sebastian Cruz (EABA) over Jeremiah Trinchet (TBT) (Fall 1:23) 120: Antwan Jackson (EABA) over Norberto Pabilando (TBT) (Fall 3:46) 126: Jerimiah Allen (EABA) over Sophia Alonso (TBT) (Fall 0:56) 132: Garrett Pruitt (TBT) over Jahidi Montero (EABA) (TF 20-5 0:00) 138: Jerimiah Padilla (EABA) over Ibrahim Tafour (TBT) (Fall 3:37) 145: Connor Neal (EABA) over DeShaun Walton (TBT) (Fall 3:08) 152: Zack Crouse (EABA) over Nicholas Page (TBT) (Fall 1:27) 160: Teddy Respass jr. (EABA) over Shawn Wills (TBT) (Fall 1:10) 170: Leiland White (EABA) over Justin Torres (TBT) (Fall 1:45) 182: David Negron (TBT) over Davien Goodman (EABA) (Fall 1:14) 195: Johnathan Halaufia-Martinez (EABA) over Dion Thomas (TBT) (Fall 1:27) 220: Ivan Rosado (EABA) over Samuel Ryder (TBT) (Fall 1:41)

Tampa Bay Tech 45, Plant City 36
106: Avry Huezo (TBT) over (PLCI) (For.) 113: Jeremiah Trinchet (TBT) over (PLCI) (For.) 120: Norberto Pabilando (TBT) over (PLCI) (For.) 126: Rylend Doty (PLCI) over Mariangeli Lopez (TBT) (Fall 1:26) 132: Cole Harrell (PLCI) over Garrett Pruitt (TBT) (Fall 1:09) 138: Brenton Ruedeman (PLCI) over Dawson White (TBT) (Fall 0:18) 145: Kyle Holland (PLCI) over Daevon Patterson (TBT) (Fall 1:09) 152: Nicholas Page (TBT) over Joshua Goddette (PLCI) (Fall 3:21) 160: Austin Porter (PLCI) over Jadyn Church (TBT) (Fall 1:03) 170: Justin Williams (PLCI) over Christina Davis (TBT) (Fall 1:31) 182: Jadin Burns (TBT) over Hunter Davis (PLCI) (Fall 1:42) 195: Dion Thomas (TBT) over Kaden Mizell (PLCI) (Dec 13-9) 220: Samuel Ryder (TBT) over Austin Bridges (PLCI) (Fall 1:12) 285: Jorge Galeano (TBT) over Caleb Turner (PLCI) (Fall 1:30)

Robinson 72, Tampa Bay Tech 12
113: Michael Ambaye (ROBI) over Jeremiah Trinchet (TBT) (Fall 5:14) 120: Emma Jones (ROBI) over Norberto Pabilando (TBT) (Fall 1:12) 126: Thomas Green (ROBI) over Sophia Alonso (TBT) (Fall 1:41) 132: Josean Casiano (ROBI) over Equandre Watson (TBT) (Fall 3:30) 138: Tomas Montero (ROBI) over Ibrahim Tafour (TBT) (Fall 3:10) 145: Austin Trimble (ROBI) over DeShaun Walton (TBT) (Fall 5:23) 152: William McCoy (ROBI) over Nicholas Page (TBT) (Fall 1:36) 160: Gabriel Giles (ROBI) over Shawn Wills (TBT) (Fall 1:45) 170: Braden Kompe (ROBI) over Justin Torres (TBT) (Fall 1:30) 182: David Negron (TBT) over (ROBI) (For.) 195: Dion Thomas (TBT) over (ROBI) (For.) 220: Devin Jandura (ROBI) over Samuel Ryder (TBT) (Fall 1:30) 285: Jaquez Strange (ROBI) over Jorge Galeano (TBT) (Fall 1:35) 106: Blaine Jones (ROBI) over Avry Huezo (TBT) (Fall 1:36)

Tampa Bay Tech 48, Jefferson 36
120: Norberto Pabilando (TBT) over Samuel Shahkamrani (JESR) (Fall 1:02) 126: Alejandro Lopez (JESR) over Mariangeli Lopez (TBT) (Fall 1:27) 132: Christian Mercado (JESR) over Garrett Pruitt (TBT) (Fall 1:39) 138: Terry Richardson (JESR) over Dawson White (TBT) (Fall 1:36) 145: Tyler Matthews (JESR) over Daevon Patterson (TBT) (Fall 1:03) 152: Mikol Mackey (JESR) over Nicholas Page (TBT) (Fall 1:20) 160: Jadyn Church (TBT) over Alexander Villalta (JESR) (Fall 3:52) 170: Christina Davis (TBT) over (JESR) (For.) 182: David Negron (TBT) over Jaeon Bush (JESR) (Fall 0:33) 195: Dion Thomas (TBT) over Michael Colon (JESR) (Fall 3:26) 220: Gage Wilcox (JESR) over Samuel Ryder (TBT) (Fall 0:40) 285: Jorge Galeano (TBT) over (JESR) (For.) 106: Avry Huezo (TBT) over Samuel Rudig (JESR) (Fall 1:19) 113: Jeremiah Trinchet (TBT) over Elijah Robinson (JESR) (Fall 3:20)

At East Lake HS, Tarpon Springs
Pinellas-Pasco Dual Championship
Dunedin 48, Countryside 33
152: Samuel Van De Wal (DUNE) over TIMOTHY ALBORES TOWN (COUN) (Fall 0:14) 160: Samuel Rutkoski (DUNE) over Chase Niles (COUN) (Fall 3:00) 170: Connor Russell (DUNE) over (COUN) (For.) 182: Desrion Arnold (DUNE) over Nick Granata (COUN) (Fall 1:00) 195: Anthony Burburija (COUN) over Kobe Roque (DUNE) (Fall 1:00) 220: Landon McConnell (COUN) over Adam Bouzoubaa (DUNE) (Fall 0:43) 285: Dalton Damon (COUN) over Christopher Patterson (DUNE) (Fall 0:35) 106: Steven Nguyen (COUN) over Dominic Molonari (DUNE) (Fall 2:12) 113: Ethan Grimes (COUN) over (DUNE) (For.) 120: Timothy Spears (DUNE) over Jaden Smith (COUN) (Fall 0:45) 126: Steve Chopek (COUN) over Jacob Krebs (DUNE) (Dec 11-4) 132: Mason Peavler (DUNE) over Drew Damon (COUN) (Fall 0:30) 138: Mailo Johnson (DUNE) over Charlie Nguyen (COUN) (Fall 0:41) 145: John Jennelle (DUNE) over Aiden Howell (COUN) (Fall 0:32)

East Lake 63, Pasco 17
152: Ronald Fritz (EALA) over (PASC) (For.) 160: Jacob Stamas (EALA) over Noah Bensley (PASC) (Fall 0:00) 170: William Ryder (EALA) over devin jernigan (PASC) (Fall 0:00) 182: Noah Bassous (EALA) over tommy green (PASC) (Fall 3:28) 195: Timothy Johnson (PASC) over Stephen Wadsworth (EALA) (Fall 0:00) 220: Rami Goris (EALA) over Amir Burgess (PASC) (Fall 0:00) 285: Madison Davila (EALA) over cody tadlock (PASC) (Fall 0:00) 106: Madison Stogsdill (EALA) over (PASC) (For.) 113: Jayce Arnold (EALA) over (PASC) (For.) 120: Darrion Skelly (PASC) over Connor Tootle (EALA) (Fall 2:21) 126: Colton Allison (EALA) over (PASC) (For.) 132: Jason Leggett (EALA) over Travis Knowlton (PASC) (Dec 7-4) 138: Colson Mullis (PASC) over Gabriel Schiavo (EALA) (TF 16-1 0:00) 145: Sean Murphy (EALA) over jack evans (PASC) (Fall 3:41)

Palm Harbor University 79, Land O’Lakes 0
152: Colby Sparkman (PHU) over Scott Kren (LAO`) (Fall 2:00) 160: Dawson Whitman (PHU) over Ethan Horn (LAO`) (Fall 2:38) 170: Zack Allen (PHU) over (LAO`) (For.) 182: Ben Mason (PHU) over Isaiah Ebinger (LAO`) (Fall 0:22) 195: Kosmas Margaris (PHU) over Nathaniel Westherington (LAO`) (Dec 12-7) 220: Michael Perez (PHU) over (LAO`) (For.) 285: Grant Gelazin (PHU) over Malcolm Hayman (LAO`) (Fall 3:43) 106: Josh Hartley (PHU) over Nate Ames (LAO`) (Fall 0:38) 113: Dylan Sparkman (PHU) over Kyle Eldridge (LAO`) (Fall 3:59) 120: Michael Cuttitta (PHU) over Dante Reese (LAO`) (MD 11-3) 126: Stanley Morris (PHU) over Morgan Ray (LAO`) (Fall 3:43) 132: Devin Palmer (PHU) over Hunter Sullivan (LAO`) (Fall 0:47) 138: Michael Birney (PHU) over (LAO`) (For.) 145: Gabriel Alves (PHU) over (LAO`) (For.)

Wiregrass Ranch 48, Land O’Lakes 36
160: Ethan Horn (LAO`) over Brett Chellen (WIRA) (Fall 0:53) 170: Mark Kieper (WIRA) over (LAO`) (For.) 182: Dylon Vomacka (WIRA) over Isaiah Ebinger (LAO`) (Fall 3:03) 195: Matt Daub (WIRA) over Nathaniel Westherington (LAO`) (Inj. [time]) 220: Colby Mercado (WIRA) over (LAO`) (For.) 285: Malcolm Hayman (LAO`) over Cristian Lodiza (WIRA) (Fall 0:45) 106: Nate Ames (LAO`) over Arianna McKendree (WIRA) (Fall 0:29) 113: Kyle Eldridge (LAO`) over Daylin Karlon (WIRA) (Fall 0:25) 120: Nicholas Caropreso (WIRA) over Dante Reese (LAO`) (Fall 1:33) 126: Morgan Ray (LAO`) over Roman Sanchez (WIRA) (Fall 0:40) 132: Samer Khalib (WIRA) over Hunter Sullivan (LAO`) (Fall 1:11) 138: Cade Menozi (WIRA) over (LAO`) (For.) 145: Kat Fleming (WIRA) over (LAO`) (For.) 152: Scott Kren (LAO`) over Michael Depp (WIRA) (Fall 0:32)

Countryside 66, Mitchell H.S. 12
170: Austin Prince (COUN) over (MHS) (For.) 182: Nick Granata (COUN) over (MHS) (For.) 195: Thomas O`Donnell (COUN) over (MHS) (For.) 220: Anthony Burburija (COUN) over Jaden Chambers (MHS) (Fall 1:50) 285: Evan Brennan (MHS) over Dalton Damon (COUN) (Fall 1:30) 106: Elijah Fisher (COUN) over Logan O`Leary (MHS) (Fall 0:20) 113: Steven Nguyen (COUN) over (MHS) (For.) 120: Ethan Grimes (COUN) over (MHS) (For.) 126: Jaden Smith (COUN) over (MHS) (For.) 132: Steve Chopek (COUN) over Faith Mitchell (MHS) (Fall 0:39) 138: Elijah Campo (MHS) over Charlie Nguyen (COUN) (Dec 9-2) 145: Aiden Howell (COUN) over Reese Key (MHS) (Fall 0:30) 152: Chase Niles (COUN) over David Lone (MHS) (Fall 0:36) 160: Cameron Mills (MHS) over TIMOTHY ALBORES TOWN (COUN) (Dec 6-5)

Pasco 48, Gibbs 18
170: devin jernigan (PASC) over (GISE) (For.) 182: ANTHONY FULLER (GISE) over tommy green (PASC) (Fall 3:10) 195: ERICO GOLDEN (GISE) over chance kiuber (PASC) (Fall 0:26) 220: Amir Burgess (PASC) over JY`HEEM WALTON (GISE) (Fall 0:36) 285: cody tadlock (PASC) over (GISE) (For.) 106: Double Forfeit 113: JUAN PULLIAM (GISE) over (PASC) (For.) 120: Darrion Skelly (PASC) over (GISE) (Fall 2:54) 126: Double Forfeit 132: Travis Knowlton (PASC) over QUINTON CUMMINGS (GISE) (Fall 0:58) 138: Colson Mullis (PASC) over (GISE) (For.) 145: jack evans (PASC) over (GISE) (For.) 152: Double Forfeit 160: Noah Bensley (PASC) over (GISE) (For.)

Countryside 56, River Ridge 22
182: Nick Granata (COUN) over (RIRI) (For.) 195: Anthony Burburija (COUN) over Reed Donnelly (RIRI) (Fall 1:30) 220: Landon McConnell (COUN) over Gabriel Schmenk (RIRI) (Dec 6-2) 285: Dalton Damon (COUN) over Ian Leonard (RIRI) (TF 29-12 5:45) 106: Elijah Fisher (COUN) over Devin Smith (RIRI) (Fall 0:15) 113: Steven Nguyen (COUN) over Autumn Van Tassel (RIRI) (Fall 0:10) 120: Ethan Grimes (COUN) over Aubrey Steele (RIRI) (Fall 0:14) 126: Jaden Smith (COUN) over (RIRI) (For.) 132: Steve Chopek (COUN) over Alec Williams (RIRI) (Fall 1:28) 138: Robert Marzicola (RIRI) over Charlie Nguyen (COUN) (MD 20-10) 145: Rafael Torres (RIRI) over Aiden Howell (COUN) (Inj. [time]) 152: Chase Niles (COUN) over Jacob Meece (RIRI) (Fall 1:42) 160: Chrystian Pena (RIRI) over TIMOTHY ALBORES TOWN (COUN) (Fall 1:20) 170: Aidan Benjamin (RIRI) over (COUN) (For.)

St Petersburg 43, Pasco 27
182: DESMON MARSHALL (STPE) over tommy green (PASC) (MD 18-7) 195: TYLER BARNETT (STPE) over chance kiuber (PASC) (Fall 1:10) 220: Amir Burgess (PASC) over CASH BENJAMIN (STPE) (Dec 5-1) 285: ELYSHAH JENNINGS (STPE) over cody tadlock (PASC) (Fall 0:00) 106: TYSON RADMAN (STPE) over (PASC) (For.) 113: Double Forfeit 120: KEYGON JEPSEN-LEE (STPE) over Darrion Skelly (PASC) (Dec 8-4) 126: STEPHEN NGUYEN (STPE) over (PASC) (For.) 132: Colson Mullis (PASC) over (STPE) (For.) 138: Travis Knowlton (PASC) over (STPE) (For.) 145: IAN WITBREUK (STPE) over jack evans (PASC) (Fall 0:15) 152: RYKER RILEY (STPE) over (PASC) (For.) 160: Noah Bensley (PASC) over (STPE) (For.) 170: devin jernigan (PASC) over THOMAS HEYWARD (STPE) (Fall 0:00)

Countryside 66, Clearwater 12
195: Thomas O`Donnell (COUN) over (CLEA) (For.) 220: Anthony Burburija (COUN) over JACOB DAY (CLEA) (Fall 0:56) 285: ALONTAY CARTER (CLEA) over Dalton Damon (COUN) (Fall 2:10) 106: Elijah Fisher (COUN) over (CLEA) (For.) 113: Steven Nguyen (COUN) over STEPHEN ATKINSON (CLEA) (Fall 1:15) 120: Ethan Grimes (COUN) over (CLEA) (For.) 126: Jaden Smith (COUN) over (CLEA) (For.) 132: Steve Chopek (COUN) over BRYAN SMITH (CLEA) (Fall 1:30) 138: Drew Damon (COUN) over (CLEA) (For.) 145: Charlie Nguyen (COUN) over (CLEA) (For.) 152: Chase Niles (COUN) over DORIAN SPEAKER (CLEA) (Fall 5:20) 160: ENRIQUE DISQUE (CLEA) over (COUN) (For.) 170: Austin Prince (COUN) over (CLEA) (For.) 182: Double Forfeit

Pasco 37, Zephyrhills 36
195: Timothy Johnson (PASC) over Austin Geiger (ZEPH) (Fall 0:45) 220: Brian Ashmore (ZEPH) over Amir Burgess (PASC) (Fall 1:05) 285: Kenneth Welch (ZEPH) over cody tadlock (PASC) (Fall 0:21) 106: Zachery Demello (ZEPH) over (PASC) (For.) 113: Double Forfeit 120: Darrion Skelly (PASC) over (ZEPH) (For.) 126: Deacon White (ZEPH) over (PASC) (For.) 132: Colson Mullis (PASC) over Triston Cowley (ZEPH) (MD 16-4) 138: Seth Blata (ZEPH) over (PASC) (For.) 145: jack evans (PASC) over Anthony Cribbs (ZEPH) (Fall 1:00) 152: Brendan Mickey-Robbins (ZEPH) over (PASC) (For.) 160: Noah Bensley (PASC) over Shamier Carmona (ZEPH) (MD 8-0) 170: Kevin Johnston (PASC) over Timothy Flett (ZEPH) (Fall 3:16) 182: tommy green (PASC) over Idoet Reyes (ZEPH) (TF 21-3 5:57)

Wiregrass Ranch 48, Countryside 36
220: Landon McConnell (COUN) over Cristian Lodiza (WIRA) (Fall 0:42) 285: Dalton Damon (COUN) over Kareem Assadi (WIRA) (Fall 0:30) 106: Elijah Fisher (COUN) over Donovan Eury (WIRA) (Fall 0:17) 113: Steven Nguyen (COUN) over Daylin Karlon (WIRA) (Fall 0:54) 120: Nicholas Caropreso (WIRA) over Ethan Grimes (COUN) (Fall 5:20) 126: Leonardo Lopez (WIRA) over Jaden Smith (COUN) (Fall 0:20) 132: Steve Chopek (COUN) over Alex Alvarez (WIRA) (Fall 3:00) 138: Cade Menozi (WIRA) over Charlie Nguyen (COUN) (Fall 2:30) 145: Darien Bencich (WIRA) over (COUN) (For.) 152: Chase Niles (COUN) over Brett Chellen (WIRA) (Fall 0:28) 160: Renso Fernandez (WIRA) over (COUN) (For.) 170: Mark Kieper (WIRA) over (COUN) (For.) 182: Dylon Vomacka (WIRA) over (COUN) (For.) 195: Soufian Elghanim (WIRA) over Thomas O`Donnell (COUN) (Fall 0:42)

River Ridge 42, Pasco 33
220: Timothy Johnson (PASC) over Gabriel Schmenk (RIRI) (Fall 2:58) 285: Amir Burgess (PASC) over Ian Leonard (RIRI) (Dec 4-2) 106: Jeremy Guy (RIRI) over (PASC) (For.) 113: Austin Revell (RIRI) over (PASC) (For.) 120: Darrion Skelly (PASC) over Aubrey Steele (RIRI) (Fall 1:35) 126: Double Forfeit 132: Colson Mullis (PASC) over Alec Williams (RIRI) (Fall 5:12) 138: Robert Marzicola (RIRI) over (PASC) (For.) 145: David Senior (RIRI) over jack evans (PASC) (Fall 3:45) 152: Aydin Warney (RIRI) over (PASC) (For.) 160: Kevin Johnston (PASC) over Aidan Benjamin (RIRI) (Fall 0:58) 170: Chrystian Pena (RIRI) over Noah Bensley (PASC) (Fall 1:20) 182: Aidan Benjamin (RIRI) over devin jernigan (PASC) (Fall 0:58) 195: tommy green (PASC) over Jordan McCann (RIRI) (Fall 0:58)

Pinellas Park H.S. 39, Countryside 35
285: NADIR APONTE (PPHS) over Dalton Damon (COUN) (Fall 3:20) 106: Steven Nguyen (COUN) over (PPHS) (For.) 113: Ethan Grimes (COUN) over RYAN HOWARD (PPHS) (Fall 3:00) 120: COBIN CRAWFORD (PPHS) over Caleb Sims (COUN) (Fall 1:00) 126: Steve Chopek (COUN) over JTHOMAS HEADLEY (PPHS) (TF 17-2 3:57) 132: MIGUEL MARTINEZ (PPHS) over Drew Damon (COUN) (TF 17-2 4:00) 138: JADAN DOWLING (PPHS) over Charlie Nguyen (COUN) (MD 17-7) 145: TREVOR CAVAN (PPHS) over (COUN) (For.) 152: Chase Niles (COUN) over WASSEEM QUSINI (PPHS) (Fall 1:30) 160: SEBASTIAN MAMIS (PPHS) over (COUN) (For.) 170: JACENT BLAKE (PPHS) over (COUN) (For.) 182: Double Forfeit 195: Anthony Burburija (COUN) over (PPHS) (For.) 220: Landon McConnell (COUN) over (PPHS) (For.)

Osceola Fundamental 36, Pasco 33
285: Amir Burgess (PASC) over MIGUEL TOSADO (OSFU) (Fall 0:00) 106: MATTHEW RENNIE (OSFU) over (PASC) (For.) 113: Double Forfeit 120: Darrion Skelly (PASC) over KENDALL MORRISON (OSFU) (Dec 3-0) 126: JACKSON MEHR (OSFU) over (PASC) (For.) 132: Colson Mullis (PASC) over BRANDON BROGAN (OSFU) (Fall 0:58) 138: SEAN PLATT (OSFU) over (PASC) (For.) 145: RILEY BANKS (OSFU) over jack evans (PASC) (Dec 12-5) 152: LUCAS ELLIS (OSFU) over (PASC) (For.) 160: DOMINIC MOLFETAS (OSFU) over Noah Bensley (PASC) (Fall 5:20) 170: JONATHAN LAWS (OSFU) over Kevin Johnston (PASC) (Dec 9-7) 182: devin jernigan (PASC) over JACK CROY (OSFU) (Fall 1:22) 195: tommy green (PASC) over MAIKELI TUINAKAUVADRA (OSFU) (Fall 0:00) 220: Timothy Johnson (PASC) over WESLEY SAKACSI (OSFU) (Fall 1:36)

Countryside 42, St Petersburg 24
106: Steven Nguyen (COUN) over TYSON RADMAN (STPE) (Fall 1:15) 113: Elijah Fisher (COUN) over (STPE) (For.) 120: KEYGON JEPSEN-LEE (STPE) over Ethan Grimes (COUN) (Fall 3:00) 126: Steve Chopek (COUN) over NASIR MARTINEZ (STPE) (Fall 3:00) 132: STEPHEN NGUYEN (STPE) over Drew Damon (COUN) (Fall 3:40) 138: Charlie Nguyen (COUN) over ALEX HERNANDEZ (STPE) (Fall 3:10) 145: Double Forfeit 152: Chase Niles (COUN) over IAN WITBREUK (STPE) (Fall 4:10) 160: Double Forfeit 170: THOMAS HEYWARD (STPE) over (COUN) (For.) 182: Double Forfeit 195: TYLER BARNETT (STPE) over Caleb Sims (COUN) (Fall 0:45) 220: Landon McConnell (COUN) over ELYSHAH JENNINGS (STPE) (Fall 0:44) 285: Dalton Damon (COUN) over (STPE) (For.)

Pasco 42, Land O`Lakes 30
106: Nate Ames (LAO`) over (PASC) (For.) 113: Kyle Eldridge (LAO`) over (PASC) (For.) 120: Dante Reese (LAO`) over Darrion Skelly (PASC) (Fall 4:42) 126: Morgan Ray (LAO`) over (PASC) (For.) 132: Colson Mullis (PASC) over Hunter Sullivan (LAO`) (Fall 0:53) 138: Double Forfeit 145: jack evans (PASC) over (LAO`) (For.) 152: Double Forfeit 160: Noah Bensley (PASC) over (LAO`) (For.) 170: devin jernigan (PASC) over Ethan Horn (LAO`) (Fall 1:04) 182: tommy green (PASC) over (LAO`) (For.) 195: Timothy Johnson (PASC) over (LAO`) (For.) 220: Amir Burgess (PASC) over (LAO`) (For.) 285: Malcolm Hayman (LAO`) over (PASC) (For.)

Hudson 42, Zephyrhills 36
106: Zachery Demello (ZEPH) over Teylor Bache (HUDS) (Fall 0:00) 113: Ashlynn Potter (ZEPH) over (HUDS) (For.) 120: Megan Linebach (HUDS) over (ZEPH) (For.) 126: Jacob Shuman (HUDS) over Deacon White (ZEPH) (Fall 0:00) 132: Triston Cowley (ZEPH) over Dylan Lantz (HUDS) (Fall 0:00) 138: Double Forfeit 145: Jaden McDaniel (HUDS) over Anthony Cribbs (ZEPH) (Fall 0:00) 152: Cole Kanehl (HUDS) over Shamier Carmona (ZEPH) (Fall 0:00) 160: Timothy Flett (ZEPH) over Charles Witas (HUDS) (Fall 0:00) 170: Jacob Bryser (ZEPH) over Capone Coaxum (HUDS) (Fall 0:00) 182: Idoet Reyes (ZEPH) over Zane Schaediger (HUDS) (Fall 0:00) 195: Kaylum Uribes (HUDS) over Austin Geiger (ZEPH) (Fall 0:00) 220: Jacob Buehrig (HUDS) over Brian Ashmore (ZEPH) (Fall 0:00) 285: Derek Aarnio (HUDS) over Kenneth Welch (ZEPH) (Fall 0:00)

At Somerset Academy, Pembroke Pines
Somerset Duals
1. Somerset (9-0): Somerset 72, South Fort Myers 10; Somerset 78, SLAM Academy 6; Somerset 79, Westminster Christian 0; Somerset 68, Naples 12; Somerset 81, American 0; Somerset 72, Killian 12; Somerset 72, Clewiston 0; Somerset 67, Forest Hill 0; Somerset 67, Newsome 12
2. Forest Hill (8-1): Forest Hill 54, Newsome 19; Forest Hill 63, Naples 15; Forest Hill 70, Clewiston 12; Forest Hill 62, Killian 15; Forest Hill 54, SLAM Academy 30; Forest Hill 51, Westminster Christian 21; Forest Hill 47, South Fort Myers 15; Forest Hill 41, American 18
3. Newsome (7-2): Newsome 47, Westminster Christian 21; Newsome 59, American 24; Newsome 63, SLAM Academy 15; Newsome 52, Naples 33; Newsome 51, Killian 24; Newsome 60, Clewiston 12; Newsome 54, South Fort Myers 10
4. Naples (6-3): Naples 60, Westminster Christian 29; Naples 66, Clewiston 12; Naples 75, American 6; Naples 58, South Fort Myers 15; Naples 60, SLAM Academy 6; Naples 48, Killian 30
5. Westminster Christian (5-4): Westminster Christian 34, South Fort Myers 12; Westminster Christian 54, SLAM Academy 30; Westminster Christian 42, American 30; Westminster Christian 54, Clewiston 6; Westminster Christian 43, Killian 42
6. Killian (4-5): Killian 48, SLAM Academy 30; Killian 41, American 33; Killian 60, Clewiston 12; Killian 60, South Fort Myers 18
7. SLAM Academy (2-7): SLAM Academy 48, South Fort Myers 30; SLAM Academy 63, Clewiston 18
8. South Fort Myers (2-7): South Fort Myers 36, American 30; South Fort Myers 30, Clewiston 18
9. American (2-7): American 36, Clewiston 18; American 43, SLAM Academy 42
10. Clewiston (0-9)

Friday, December 7

At Riverview HS, Sarasota
Sarasota Riverview 55, Port Charlotte 12
106: Max Fennessy (R) fft. 113. Double fft. 120: Gavin Quinones (R) fft. 126: Double fft. 132: Nico Viteri (R) p. Nicholas Sloan. 138: Edwin Hernandez Da La Cruz (R) p. Noel Bowling (PC). 145: Andrew Pohl (R) d. Calvin Marshall, 6-4. 152: Christian Eckstein (R) md. Zach Adkinson, 14-6. 160: Sawyer Dunn-Matrullo (R) ID over Wesley Dzwonek. 170: Matthew Fett (R) fft. 182: Carter Lowery (R) p. Derek Dzwonek. 195: Jesus Carrera (R) fft. 220: Aiden Gray (PC) p. Andrew Tran. 285: Okten Logue (PC) p. Joseph Moran.

Thursday, December 6

At Bloomingdale HS, Valrico
Bloomingdale 54, Durant 30
106: Zac Allison (BLSR) over (DURA) (For.) 113: Luke Allison (BLSR) over Dale Laplace (DURA) (Fall 0:00) 120: Brandon Weir (BLSR) over Christapher Perez (DURA) (Fall 0:00) 126: Brody Bryan (DURA) over Alfonso Cruz Espinosa (BLSR) (Fall 0:00) 132: Hendon Haley (DURA) over Adam Vandriver (BLSR) (Fall 0:00) 138: Zachary Martin (BLSR) over Peyton Harris (DURA) (Fall 0:00) 145: Chase Richie (BLSR) over Trinton Gibson (DURA) (Fall 0:00) 152: Sean Pikulski (DURA) over Ethan Zweibelson (BLSR) (DQ) 160: Jacob Ryan (BLSR) over Alan Mendes (DURA) (Fall 0:00) 170: Joshua Cannon (DURA) over Frank Fiume (BLSR) (Fall 0:00) 182: Kevin Keating (BLSR) over Gage Torgerson (DURA) (Fall 0:00) 195: Austin Bovee (DURA) over (BLSR) (For.) 220: Skylar Jean-Pierre (BLSR) over Trystan Allison (DURA) (Fall 0:00) 285: Nathaniel Hinnrichs (BLSR) over Wyatt Lawson (DURA) (Fall 0:00)

Wednesday, December 5

At Orlando
Oviedo 35, Timber Creek 34
106: Jean Vasquez (TICR) over Blake German (OVIE) (MD 11-3) 113: Gabriel Rendon (OVIE) over Jacob McCrimmor (TICR) (TF 17-2 0:00) 120: Jayden Tapia (TICR) over Dylan Davis (OVIE) (Fall 2:50) 126: Nando Dominguez (TICR) over Zach Thoms (OVIE) (Fall 5:22) 132: Logan Custred (TICR) over Domenic Vizzarri (OVIE) (Fall 1:04) 138: Johnathon Fernandez (TICR) over Luca Vizzarri (OVIE) (Dec 10-5) 145: Elijah Swetnam (OVIE) over Dominick Acosta (TICR) (Dec 7-5) 152: Ben Terrell (OVIE) over Jonathon Irizarry (TICR) (Fall 1:42) 160: Carson Rick (TICR) over Colin O`Brien (OVIE) (Dec 13-6) 170: Zachary Ross (OVIE) over Zach Hanus (TICR) (Dec 4-2) 182: Elijah Slage (OVIE) over Erik Rosairo-Rodriguez (TICR) (Fall 1:13) 195: Christopher Miceli (OVIE) over Dyllan Bueter (TICR) (Fall 1:43) 220: Kevin Miceli (OVIE) over William Almonte (TICR) (Fall 5:43) 285: Luis Pichardo (TICR) over (OVIE) (For.)

At Apopka
Wekiva 48, Evans 35
106: Zariah Curtis (WEKI) over (EVAN) (For.) 113: Victor Altamirano (WEKI) over Elmer Martinez (EVAN) (Fall 0:00) 120: Dionysos Dix (EVAN) over Mickaleti Lalanne (WEKI) (Fall 0:00) 126: Jagdesh Persaud (EVAN) over (WEKI) (For.) 132: Jonathan Encarnocion (EVAN) over Maurece Wiesenfeld (WEKI) (Fall 0:00) 138: Wilnes Accius (WEKI) over Inam Khan (EVAN) (Fall 0:00) 145: Hakeem Jackson (EVAN) over Jangel Sanchez (WEKI) (TF 22-5 4:00) 152: Iverson Monde (EVAN) over Ryan Wilkerson (WEKI) (Fall 0:00) 160: Kanard Ramoutar (WEKI) over Dorian Johnson (EVAN) (Fall 0:00) 170: Brien Palmer (WEKI) over Tyree Lovette (EVAN) (Fall 4:00) 182: Jaquez McMiller (WEKI) over Kevin Charles (EVAN) (Fall 0:00) 195: Duncan McClendon (WEKI) over Michley Andrezil (EVAN) (Fall 0:00) 220: Shane O`Leary (WEKI) over (EVAN) (For.) 285: Kevaughn Wallace (EVAN) over Lawrence Stubbs (WEKI) (Fall 0:00)

Wekiva 64, Lake Howell 18
106: Zariah Curtis (WEKI) over (LAHO) (For.) 113: Victor Altamirano (WEKI) over Cade Eisenhut (LAHO) (Fall 0:00) 120: Angel Giraldo (LAHO) over (WEKI) (For.) 126: Victor Perez (LAHO) over (WEKI) (For.) 132: Maurece Wiesenfeld (WEKI) over Tyler Bruce (LAHO) (Fall 0:00) 138: Wilnes Accius (WEKI) over Donnie Durst (LAHO) (Fall 0:00) 145: Jangel Sanchez (WEKI) over (LAHO) (For.) 152: Maximus McMichael (LAHO) over Ryan Wilkerson (WEKI) (Fall 0:00) 160: Kanard Ramoutar (WEKI) over (LAHO) (For.) 170: Brien Palmer (WEKI) over (LAHO) (For.) 182: Jaquez McMiller (WEKI) over (LAHO) (For.) 195: Duncan McClendon (WEKI) over (LAHO) (For.) 220: Shane O`Leary (WEKI) over Owen Powell (LAHO) (Fall 0:00) 285: Lawrence Stubbs (WEKI) over Isaiah Perez (LAHO) (MD 15-7)

At Royal Palm Beach
Wellington 58, Royal Palm Beach 20
106: Brandon Crosby (We) fft. 113: Chakiris Townsend (We) md. Jacob Swickle, 15-1. 120: Ethan Howard (We) fft. 126: Sean Mauermann (RPB) tf. Jareth Buccilli, 15-0. 132: Jesse Weinberg (We) fft. 138: Luke Forehand (We) p. Xavier Agosto, 3:20. 145: Cooper Hart (We) p. Jovahn Sillpot, 4:47. 152: Angelo Tizol (We) fft. 160: Estefan Belmontes (We) p. Connor Ward. 170: John Barry (We) fft. 182: Chris Conlin (We) p. Joseph Fede, :47. 195: Avrian Gilbert (RPB) p. Alex Zepeda, 5:03. 220: Brian Ormsby (RPB) d. Elijah Green, 5-2. 285: Eduardo Aguirre-Flores (RPB) p. Preston Morrow, 2:20.

At Hudson
Hudson 37, Mitchell 36 (criteria)
106: Logan O`Leary (MHS) over Teylor Bache (HUDS) (Fall 0:00) 113: Double Forfeit 120: Paulo Sadonge (MHS) over Megan Linebach (HUDS) (Fall 0:00) 126: Jacob Shuman (HUDS) over (MHS) (Fall 0:00) 132: Dylan Lantz (HUDS) over Jacob Grimes (MHS) (Fall 0:00) 138: Double Forfeit 145: Michael Ernsperger (HUDS) over David Lone (MHS) (Fall 0:00) 152: Cole Kanehl (HUDS) over Reese Key (MHS) (Fall 0:00) 160: Cameron Mills (MHS) over Charles Witas (HUDS) (Fall 0:00) 170: Capone Coaxum (HUDS) over Anthony Lopez (MHS) (Fall 0:00) 182: Hunter McFarland (MHS) over Zane Schaediger (HUDS) (Fall 0:00) 195: Kaylum Uribes (HUDS) over Nick Malagreco (MHS) (Fall 0:00) 220: Jaden Chambers (MHS) over Jacob Buehrig (HUDS) (Fall 0:00) 285: Evan Brennan (MHS) over Steven Ogle (HUDS) (Fall 0:00)

At New Smyrna Beach
New Smyrna Beach 40, Seabreeze 36
160: Double Forfeit 170: Logan Hadley (SEAB) over Hunter Childress (NSBS) (Fall 0:00) 182: Connor Satkunas (NSBS) over Joseph Justice (SEAB) (Fall 0:00) 195: Nazir Rogers (NSBS) over Chris Thomas (SEAB) (Fall 0:00) 220: Gavin Thomas (NSBS) over Earl Smith (SEAB) (Fall 0:00) 285: Michael Saljanin (NSBS) over Akarri Davis (SEAB) (Fall 0:00) 106: Joseph Kent (SEAB) over (NSBS) (For.) 113: Cynder Melton (SEAB) over (NSBS) (For.) 120: Kyle Peacock (NSBS) over Quirion Cayden (SEAB) (Fall 0:00) 126: Michael Shannon (NSBS) over Grant Schwartz (SEAB) (MD 10-1) 132: Taylor Sturgeon (SEAB) over Jace Engberg (NSBS) (Fall 0:00) 138: Devin Stickney (SEAB) over Joe Winkler (NSBS) (Fall 0:00) 145: Brock Roberts (SEAB) over Trentyn Smith (NSBS) (Fall 0:00) 152: Drake Williams (NSBS) over Nikolas Crossman (SEAB) (Fall 0:00)

At Hollywood
South Broward 63, Cooper City 3
106: Dylan Garcia (SOBR) over Dean Ceballos (COCI) (Dec 6-1) 113: Moses Diaz (SOBR) over Julian Perez (COCI) (Fall 2:57) 120: Anthony Montanez (SOBR) over Joseph Riestra (COCI) (MD 10-1) 126: Aiden Yates (COCI) over Antione Lawson (SOBR) (Dec 7-4) 132: Alexander Bazan (SOBR) over Sean Ceballos (COCI) (Fall 0:50) 138: James Blanchard (SOBR) over Aref Abdala (COCI) (Dec 6-4) 145: Marlo Garcia (SOBR) over Jaeden Santos (COCI) (Fall 0:58) 152: Thomas Gerdak (SOBR) over Bengaly Kone (COCI) (Fall 0:30) 160: Justin Maynard (SOBR) over Michael Gillette (COCI) (TF 18-3 0:00) 170: Kai Escobar (SOBR) over Dylan Garcia (COCI) (Fall 0:45) 182: Double Forfeit 195: Alex Gutierrez (SOBR) over Mateo Gellman (COCI) (Fall 0:19) 220: Blake Crawford (SOBR) over (COCI) (For.) 285: Kareem Crawford (SOBR) over Nicholas Haage (COCI) (Fall 0:14)

At Coconut Creek
Monarch 51, Coral Glades 6
106: David Ferreira (MONA) over (COGL) (For.) 113: Zeth Cruz (MONA) over (COGL) (For.) 120: Double Forfeit 126: Kieran Pidgeon (MONA) over (COGL) (For.) 132: Justin Picciolo (MONA) over (COGL) (For.) 138: David Donahue (MONA) over (COGL) (For.) 145: Ty Romero (MONA) over (COGL) (For.) 152: Christian Santana (MONA) over (COGL) (For.) 160: Double Forfeit 170: Double Forfeit 182: Koby Isen (MONA) over Logan Persten (COGL) (Dec 5-2) 195: Double Forfeit 220: Sean Guillaume (COGL) over Nicholas Fry (MONA) (Fall 0:00) 285: Ryan Hufet (MONA) over Jarred Hart (COGL) (Fall 0:00)

Monarch 42, AH-Plantation 24
106: David Ferreira (MONA) over (AHS) (For.) 113: Double Forfeit 120: Zeth Cruz (MONA) over Aidan Howard (AHS) (Fall 0:00) 126: Kieran Pidgeon (MONA) over (AHS) (For.) 132: Justin Picciolo (MONA) over Noor Oweis (AHS) (Fall 0:00) 138: David Donahue (MONA) over (AHS) (For.) 145: Ty Romero (MONA) over (AHS) (For.) 152: Christian Santana (MONA) over chloe anzalone (AHS) (Fall 0:00) 160: Double Forfeit 170: Double Forfeit 182: Zev Hartman (AHS) over Koby Isen (MONA) (Fall 0:00) 195: Mohamad Adada (AHS) over Nicholas Fry (MONA) (Fall 0:00) 220: Joshua Hartman (AHS) over (MONA) (For.) 285: Rudolph Moise (AHS) over Ryan Hufet (MONA) (Fall 0:00)

Monarch 46, Piper 18
106: David Ferreira (MONA) over (PIPE) (For.) 113: Zeth Cruz (MONA) over (PIPE) (For.) 120: Double Forfeit 126: Kieran Pidgeon (MONA) over (PIPE) (For.) 132: Justin Picciolo (MONA) over (PIPE) (For.) 138: David Donahue (MONA) over (PIPE) (For.) 145: Manuel Romero (MONA) over (PIPE) (For.) 152: Christian Santana (MONA) over (PIPE) (For.) 160: Double Forfeit 170: Double Forfeit 182: Koby Isen (MONA) over Virgil Mckanskill (PIPE) (MD 12-4) 195: Cyrus Turnquest (PIPE) over Nicholas Fry (MONA) (Fall 0:00) 220: Rondell Juba (PIPE) over (MONA) (For.) 285: Isaiah Bunn (PIPE) over Timothy Ruggiero (MONA) (Fall 0:00)

At Fort Lauderdale
St Thomas Aquinas 60, Miramar 6
126: Nathan Athouris (STA) over (MIRA) (For.) 132: Frank Messina (STA) over Shalwin George (MIRA) (Fall 1:19) 138: Austin Threlkeld (STA) over Brandon Harris (MIRA) (Fall 2:40) 145: Jake Johnson (STA) over Amaud Williams (MIRA) (Fall 0:10) 152: Gianni Guerriero (STA) over (MIRA) (For.) 160: Major Threlkeld (STA) over Joe Louis (MIRA) (Fall 5:16) 170: Emerson Derose (MIRA) over Nicholas Cardenas (STA) (Fall 1:33) 182: Double Forfeit 195: Double Forfeit 220: Noah Lusk (STA) over Yinnart Recuero (MIRA) (Fall 0:26) 285: Anthony Mingarelli (STA) over Narrson Tulloch (MIRA) (Fall 1:36) 106: Carter Bass (STA) over (MIRA) (For.) 113: Brock Coburn (STA) over (MIRA) (For.) 120: Double Forfeit

St Thomas Aquinas 54, Flanagan 23
132: Patrick McNamara (STA) over Tiffany Costa (FLAN) (Fall 0:39) 138: Ulysses Efrece (FLAN) over Rowan Gilbert (STA) (Fall 1:10) 145: Joshua Moise (FLAN) over Jake Johnson (STA) (DQ) 152: Gianni Guerriero (STA) over Jabbar Morla (FLAN) (Fall 0:50) 160: Major Threlkeld (STA) over Jeshua Castillo (FLAN) (Fall 2:33) 170: Nicholas Cardenas (STA) over Christian Ore (FLAN) (Fall 0:55) 182: Brandon Brown (FLAN) over (STA) (For.) 195: Noah Lusk (STA) over Steven Pierre-Charles (FLAN) (Fall 0:24) 220: Kamani Barnes (FLAN) over (STA) (For.) 285: Anthony Mingarelli (STA) over Carlos Kanton (FLAN) (Fall 1:42) 106: Carter Bass (STA) over Yann Matos (FLAN) (Fall 1:22) 113: Brock Coburn (STA) over (FLAN) (Fall 0:01) 120: Double Forfeit 126: Nathan Athouris (STA) over (FLAN) (For.) (FLAN Unsportsmanlike Conduct -1.0)

St Thomas Aquinas 54, Hollywood Hills 30
138: Austin Threlkeld (STA) over Bruno Lopez (HOHI) (Fall 0:32) 145: Jake Johnson (STA) over Rigaud Luly (HOHI) (Fall 0:56) 152: Gianni Guerriero (STA) over Pablo Dominguez Jr. (HOHI) (Fall 1:17) 160: Major Threlkeld (STA) over Demitrias Dorcely (HOHI) (Fall 3:25) 170: Rolando Marrero (HOHI) over Nicholas Cardenas (STA) (Fall 0:57) 182: David Descheene (HOHI) over (STA) (For.) 195: Noah Lusk (STA) over Reginald Beavlive (HOHI) (Fall 1:26) 220: Peter Victoria (HOHI) over (STA) (For.) 285: Anthony Mingarelli (STA) over Hunter Zakovsky (HOHI) (Fall 1:34) 106: Carter Bass (STA) over (HOHI) (For.) 113: Gabriel Cajete (HOHI) over Brock Coburn (STA) (Fall 2:36) 120: Christen Dorcely (HOHI) over (STA) (For.) 126: Nathan Athouris (STA) over Noah Tracey (HOHI) (Fall 0:09) 132: Frank Messina (STA) over (HOHI) (For.)

At Port St Lucie
Treasure Coast 72, Martin County 9
106: Bertie Allcroft (TC) fft. 113: Shamar Summers (TC) fft. 120: Blaze Meeks (TC) p. Jaxson Sellich, :45. 126: Dominick Diedrick (TC) p. Kane Carlsson, 2:51. 132: Sean Sorace (MC) d. Kai Rivera, 7-1. 138: Kevin Harris (TC) p. Nick Orazi, :44. 145: Levi Shumate (MC) p. Carson Trahan, 2:44. 152: Jaden Lattibeaudiere (TC) p. Aiden Hahan, 1:21. 160: Tommy Pacheco (TC) p. Manuel Pinto, 3:03. 170: Connor Allcroft (TC) p. Mark White, :55. 182: Devon Lewandowski (TC) p. Carson Moore, :49. 195: Marco Bragado (TC) p. Gavin Bradley, 3:25. 220: Kervens Toussaint (TC) fft. 285: Cody Olsen (TC) p. Christian Zombrano, :42.

At Okeechobee
Okeechobee 45, Centennial 33
120: James Wetenkamp (CENT) over Felix Brege (OKEE) (Fall 5:40) 126: Christopher Lanning (OKEE) over Brandon Bernstein (CENT) (Fall 0:40) 132: Cameron Dodd (CENT) over (OKEE) (For.) 138: Jazspur Ingram (OKEE) over (CENT) (For.) 145: Jacob Myers (OKEE) over Jared Holtz (CENT) (Fall 2:32) 152: Jesse Lunsford (CENT) over Shawn Penrod (OKEE) (Dec 13-8) 160: Travis Mckenna (OKEE) over Jonathan Prince (CENT) (Fall 0:53) 170: Lloyd Herron III (OKEE) over Jacob Holtz (CENT) (Dec 8-1) 182: Isaac Herron (OKEE) over Mudathir Musa (CENT) (Fall 0:46) 195: DeShauwn Alleyne (CENT) over Alex Armstrong (OKEE) (Fall 2:30) 220: Jose Monrroy (OKEE) over Richardson Senat (CENT) (Fall 0:30) 285: Daniel Hays (OKEE) over Sean Byrnes (CENT) (Fall 0:24) 106: Jacob Barthowiak (CENT) over Gabriel Bowman (OKEE) (Fall 3:53) 113: Josh Curtis (CENT) over Keenan Rucks (OKEE) (Fall 4:50)

Scores only:
Evans 54, Lake Howell 24

Tuesday, December 4

Heritage 48, Cocoa Beach 34
(first match at 285)
106: Seth Marr (H) fft. 113: Prynce Rivera (H) p. Joshua Rivas. 120: Austin Jones (H) p. Jeffrey Lovin. 126: Brayden Anderson (CB) p. Lance Lopez. 132: Michael Watson (CB) DQ over Francois Ba. 138: Skyler Lammers (H) p. Phillip Corriveau. 145: Brandon Gregg (H) p. Jameson Lombardy. 152: James Clark-Herndon (CB) md. Christian Neilson, 14-0. 160: Tyler Swingle (CB) p. Jacob Boyd. 170: Dylan Protho (H) p. Christian Taylor. 182: Jonathan Parent (CB) p. Jephthe Morency. 195: Peter Sagorski (CB) p. Brandon Simpson. 220: Chance Gorman (H) fft. 285: Logan Kinsel (H) fft.

Scores only:
Satellite 61, Titusville 12

Monday, December 3

Wellington 57, Palm Beach Central 19
106: Joseph Fedorak (PBC) maj. dec. Brandon Crosby 12-4; 113: Martin Navarrette (We) p. Trevor Werner (PBC) 0:57; 120: Chakiris Townsend (We) p. Ethan Eastman (PBC) 1:38; 126: Ethan Howard (We) p. Justin Nichols (PBC) 4:53; 132: Anthony Trevino (PBC) p. Jareth Buccilli 5:27; 138: Luke Forehand (We) p. Alon Birbrayer (PBC) 0:56; 145: Seth Rhodes (We) p. Jeshaun Ramos (PBC) 1:07; 152: Nick Rosati (PBC) dec. Cooper Hart 3-2; 160: Estefan Belmontes (We) by FF; 170: John Barry (We) by FF; 182: Tenzin Tognini (We) p. Gabriel Miller (PBC) 0:26; 195: Tedrick Patterson (PBC) p. Chris Conlin 1:09; 220: Elijah Green (We) p. Bradley Goldstein (PBC) 0:38; 285: Preston Morrow (We) dec. Matthew Monette (PBC) 4-3.
JV score: Wellington 36, Palm Beach Central 24.

%d bloggers like this: